Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Parowanie lamp


BlackRider

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, wszyscy piszą o parowaniu lamp bixenonów a mi parują zwykłe przednie. Skrapla się tam woda, parują, itd. W innym B6 miałem to samo w jednej lampie. Jak temu zapobiec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Podepnę się pod temat. Dziś wymieniłem na nowe reflektory ksenonowe oryginały valeo. Po wyjeździe z garażu i krótkiej przejażdżce zauważyłem że prawy jest zaprowany, a w lewym pojawiły się kropelki wody. Czy jest szansa że się to jakoś wygrzeje???

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontować, sprawdzić nieszczelność,uszczelnić,wysuszyć,udrożnić recylkulację powietrza w lampie.Zbyt szczelna też źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontować, sprawdzić nieszczelność,uszczelnić,wysuszyć,udrożnić recylkulację powietrza w lampie.Zbyt szczelna też źle.

Wszystko sprawdzone, lampy szczelne. Tydzień jeździłem bez klapek osiłaniających ksenony, dziś je zamontowałem i wyciągnąłem szare plastiki z odpowietrzników i po 30 minutach znów zaparkowane...masakra

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również borykałem  się z tym problemem  w Bi Xenonach , pomogło dokładne obsuszenie lamp  i pozostawienie  je otwarte by temp. się wyrównała  potem   nawiercenie  w lampach małych otworków miedzy kloszem a podstawą lampy  po rogach  bo tam zbiera się woda  ( od spodu lampy  wiertełko 3 mm ) wywaliłem odpowietrzniki  dolne  ,  odpowietrzniki górne skróciłem tak by nie było tego zakrzywienia tylko na równo i lekko poluzowałem klapki  ( mam na śrubki i spinkę ) spinki nie zapinałem i pomogło .

Edytowane przez foni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie przeszło, wyciągnąłem zaślepki odpowietrzników i jak na razie mam spokój, nawet myjnia nie straszna...szkoda tylko że jak reflektory parowały to teraz od wewnątrz są takie delikatne ślady...

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć a podpowiesz jak zdemontowałeś te zaślepki odpowietrzników i trzeba wyciągać do tego  lampy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć a podpowiesz jak zdemontowałeś te zaślepki odpowietrzników i trzeba wyciągać do tego  lampy ??

Bez wyciągania lampy, bierzesz płaski śrubokręt i delikatnie podważasz patrząc od góry na lampę

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, piti82 napisał:


Bez wyciągania lampy, bierzesz płaski śrubokręt i delikatnie podważasz patrząc od góry na lampę

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

Ja dokładnie nie przyglądałem się reflektorom bo ostatnio mam dużo roboty, ale tez dostane się do dolnych odpowietrzników bez wyciągania lampy??  A po wyciągnięciu tego plastiku czym przetykałeś odpowietrznik, i rozumiem ze już z powrotem plastiku nie zakładałeś tylko tak jeździsz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cloud.tapatalk.com/s/5a737d43dd227/20180120_171210_001_001.mp4

Odpowietrzniki nie były przytkane, na razie jeżdżę bez tych szarych zaślepek

e3b3cde232ba08710ed9bfd2a8a847fa.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, piti82 napisał:

https://cloud.tapatalk.com/s/5a737d43dd227/20180120_171210_001_001.mp4

Odpowietrzniki nie były przytkane, na razie jeżdżę bez tych szarych zaślepek

e3b3cde232ba08710ed9bfd2a8a847fa.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki wielkie za podpowiedz :) wolnym czasie wezmę się za to, a jeździsz na zwykłych żarówkach, czy na żarnikach ksenonowych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksenonowe[emoji4]

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piti82 napisał:

Ksenonoweemoji4.png

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

Na takich żarnikach z allegro za 150/200 zł? Jakiej firmy masz i jak się to sprawuje nocą lub na mokrej nawierzchni???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palniki Philips 4850K, nie z allegro mają 3 lata z tej chwili. Na starych reflektorach świeciły nie najgorzej ale 283tyś. Zrobiły swoje. Teraz na nowych lampach wygląda to tak:8585039de0fd7e90be717784246d842b.jpgbc04d9bea1f9c43547e836322b47bf6a.jpg

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2018 o 00:16, piti82 napisał:

Witam u mnie przeszło, wyciągnąłem zaślepki odpowietrzników i jak na razie mam spokój, nawet myjnia nie straszna...szkoda tylko że jak reflektory parowały to teraz od wewnątrz są takie delikatne ślady...

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

Wyciagales gorne czy dolne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciagales gorne czy dolne?

eb196cdbaeefcb9ae616ac90fbd37c9b.jpg
Na razie jeżdżę bez tych zaślepek

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, piti82 napisał:

Palniki Philips 4850K, nie z allegro mają 3 lata z tej chwili. Na starych reflektorach świeciły nie najgorzej ale 283tyś. Zrobiły swoje. Teraz na nowych lampach wygląda to tak:8585039de0fd7e90be717784246d842b.jpgbc04d9bea1f9c43547e836322b47bf6a.jpg

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

Bardzo fajnie to wygląda. To nie jest zestaw oryginalny a wiec jakie masz przetwornice gdzie kupowałeś?? i przerabiałeś coś w lampie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wygląda. To nie jest zestaw oryginalny a wiec jakie masz przetwornice gdzie kupowałeś?? i przerabiałeś coś w lampie??

Dlaczego nie oryginalny?

Pełen oryginał, nawet lampy które wymieniłem są valeo.

Auto wyjechało na ksenonach z fabryki

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, piti82 napisał:

Dlaczego nie oryginalny?

Pełen oryginał, nawet lampy które wymieniłem są valeo.

Auto wyjechało na ksenonach z fabryki

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Aaa sory, myślałem ze masz zwykle lampy i ze sam zakładałeś żarniki , dla tego wypytywałem czy coś przerabiałeś i z kat brałeś cały zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...