Audi A4 B8 TDI Quattro 177KM vs 190KM Góra Kalwaria

19 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

od początku roku rozglądam się za Audi A4 B8 Avant i ostatnio wpadły mi w oko dwa ogłoszenia z Góry Kalwarii (woj. Mazowieckie). Dodam tylko, że od ponad 10 lat jeżdżę Audi A4 B6, którą doradziliście mi tu na forum i jestem z niej zadowolony, Teraz chyba przyszedł  czas na zmianę :-).

Czy ktoś może mi pomóc stwierdzić czy te dwa ogłoszenia są warte zainteresowania? Może ktoś zna dealerów z tych ogłoszeń i ma jakieś opinie o nich. Szukam samochodu, który znów mógłbym mi posłużyć na najbliższe kilka. Poniżej linki:

1. Dealer Auto Mobile Podgóra, 2015 r, TDI 190KM, Quattro, 2xS-line

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-quattro-s-line-zew-wew-rotor-190pskamera-mmi3g-dvdbiala-perla-ID6znsjy.html#3fae646e41

2. Dealer AHK Auto, 12.2013 r, TDI 177KM, Quattro, 2xS-line

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-quattro4x4s-lineskorzanesportowefotelebi-xenonnawigacjaled-ID6yZO5R.html#3fae646e41

Będę wdzięczny za wszystkie uwagi co do przedstawionych samochodów i podpowiedzi na co zwrócić w nich uwagę. Czy napęd Quattro lub inne elementy wyposażenia mogą przy takich przebiegach (jeśli są oczywiście prawdziwe) generować jakieś ekstra dodatkowe koszty po zakupie. Wydaję mi się, że na pewno byłby do zrobienia na dzień dobry rozrząd.

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    3 godziny temu, Tobi110 napisał:

Witam Was,

od początku roku rozglądam się za Audi A4 B8 Avant i ostatnio wpadły mi w oko dwa ogłoszenia z Góry Kalwarii (woj. Mazowieckie). Dodam tylko, że od ponad 10 lat jeżdżę Audi A4 B6, którą doradziliście mi tu na forum i jestem z niej zadowolony, Teraz chyba przyszedł  czas na zmianę :-).

Czy ktoś może mi pomóc stwierdzić czy te dwa ogłoszenia są warte zainteresowania? Może ktoś zna dealerów z tych ogłoszeń i ma jakieś opinie o nich. Szukam samochodu, który znów mógłbym mi posłużyć na najbliższe kilka. Poniżej linki:

1. Dealer Auto Mobile Podgóra, 2015 r, TDI 190KM, Quattro, 2xS-line

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-quattro-s-line-zew-wew-rotor-190pskamera-mmi3g-dvdbiala-perla-ID6znsjy.html#3fae646e41

2. Dealer AHK Auto, 12.2013 r, TDI 177KM, Quattro, 2xS-line

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-quattro4x4s-lineskorzanesportowefotelebi-xenonnawigacjaled-ID6yZO5R.html#3fae646e41

Będę wdzięczny za wszystkie uwagi co do przedstawionych samochodów i podpowiedzi na co zwrócić w nich uwagę. Czy napęd Quattro lub inne elementy wyposażenia mogą przy takich przebiegach (jeśli są oczywiście prawdziwe) generować jakieś ekstra dodatkowe koszty po zakupie. Wydaję mi się, że na pewno byłby do zrobienia na dzień dobry rozrząd.

Pozdrawiam

Tomek

Przy tej kasie która masz do wydania, brałbym poprostu VIN od sprzedawcy, i weryfikował historie na autodna.pl czy innym podobnym płatnym serwisie.
    Dodatkowo pytałbym skąd auto, czy szwecja czy niemcy czy jaki kraj, bo w częsci krajów skandywskich można historię sprawdzić samemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W tym budżecie szukałbym allroad.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za pierwsze uwagi i od razu się przyznam golden87, że looknąłem na Twoje autko. Świetna robota. 

Askeladden sorki ale allroad nie dla mnie, wolę klasyczne kombi.

Już sprawdziłem na kilku serwisach VIN. Po wstępnym (bez opłaty narazie)  wpisaniu na autoDNA.pl, https://www.bezwypadkowy.net/dekoder-vin i autobaza.pl wyświetla mi się zaniżona moc silnika. Ten pierwszy z 190KM o nr VIN WAUZZZ8K4FA094374  podają jako Audi A4 Allroad i 177KM, a ten drugi o nr VIN WAUZZZ8K7EA061318 model już ok ale z silnikiem 150KM. Czy to jest znak, że coś było robione w tych autach z silnikiem, czy po prostu błąd (uproszczenie) bazy danych?

Do tego pierwszego mam fotki książki serwisowej i jest wklejka z wyposażeniem. Jest tam napisane silnik CNHA 140kW. Co o tym myśleć? Wstępna weryfikacja VIN pokazała mi, że jest to samochód z automatyczną skrzynią biegów i o mocy 177KM mimo, że na fotkach jest manual.

Jak rozpoznać fabryczne kodowany S-Line na wklejce z wyposażeniem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

WAUZZZ8K4FA094374 - http://carinfo.kiev.ua/cars/vin/audi/vin_check?su=yk1yif386q7e

WAUZZZ8K7EA061318 - http://carinfo.kiev.ua/cars/vin/audi/vin_check?su=3hjfgc-4xm4v

WQS - S-line pakiet sportowy plus

PQD - S-line pakiet zewnętrzny

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hugo dzięki, już sprawdzam.

Ten 190KM jest ok i raczej zgadza się wyposażenie z tym co w opisie i na zdjęciach w ogłoszeniu.

Ten drugi niestety jest inaczej i być może dealer przesłał mi pomylony VIN z innym samochodem bo chyba w ofercie miał też 150KM.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

:hi: Sory kolego ale sprawdzanie wyposazenia jest dla Ciebie wazniejsze od sprawdzenia historii i stanu samych pojazdów? Jakie maja wyposazenie to przecież widac w większości na pierwszy rzut oka..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wielkie dzięki Wolf1991 za czujność i dobrą radę. Wiem, że najważniejsza jest historia auta. Już wcześniej poprosiłem znajomego o sprawdzenie obu aut ale czekam na jego powrót do pracy. W przyszłym tygodniu obiecał mi to zrobić.

Z luźnej rozmowy telefonicznej z ASO wiem , że w tym pierwszym samochodzie z 190KM była na gwarancji przy około 150 000 km wymieniona turbosprężarka. Niestety na tym kończą się wpisy w ASO i przez cały rok wygląda, że zrobiono tym samochodem około 10 000km. Do wymiany turbo robił średnio rocznie około 90 000 km. Muszę poczekać na pełną historię.  Później pewnie kupię raport w autodna.pl i jak będzie ok to dopiero wybiorę się obejrzeć auta na miejscu. Mam do sprzedawcy 160km więc nie chcę jechać po to, żeby się dowiedzieć, że np. wyposażenie jest zupełnie inne niż w ogłoszeniu. Podobno zdarzają się takie przypadki dlatego sprawdzam też co fabrycznie powinno być w danym samochodzie.  Oczywiście na zdjęciach z reguły to widać  ale zawsze może się pomylić też zdjęcie w ogłoszeniu ;).

Co myśleć o tej wymianie turbo i tym dziwnym zmniejszeniu się średniego rocznego przebiegu? Czy to znaczy, że jest to felerny egzemplarz i szkoda zawracać sobie nim głowę?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    42 minuty temu, Tobi110 napisał:

Z luźnej rozmowy telefonicznej z ASO wiem , że w tym pierwszym samochodzie z 190KM była na gwarancji przy około 150 000 km wymieniona turbosprężarka. Niestety na tym kończą się wpisy w ASO i przez cały rok wygląda, że zrobiono tym samochodem około 10 000km. Do wymiany turbo robił średnio rocznie około 90 000 km. Muszę poczekać na pełną historię.  Później pewnie kupię raport w autodna.pl i jak będzie ok to dopiero wybiorę się obejrzeć auta na miejscu. Mam do sprzedawcy 160km więc nie chcę jechać po to, żeby się dowiedzieć, że np. wyposażenie jest zupełnie inne niż w ogłoszeniu. Podobno zdarzają się takie przypadki dlatego sprawdzam też co fabrycznie powinno być w danym samochodzie.  Oczywiście na zdjęciach z reguły to widać  ale zawsze może się pomylić też zdjęcie w ogłoszeniu ;).

jak sie to czyta to :facepalm:

pierw sie jedzie oglada auto a potem dopiero mozna sie pokusic o sprawdzenie za oplata, bo co jak se posprawdzasz wydasz kase itd. a pojedziesz na miejsce a tam rysa na zderzaku nie do zaakceptowania albo nie ta marka opon czy tez jednak za maly bagaznik itp.

Dla Twojej wiadomosci Pan z pierwszego linku ma napawde ladne auta i przebiegi tez sie potwierdzaja. Juz od niego pare lub parnascie sztuk mi sie przewinelo i kazda z nich byla fajna sztuka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

:grin:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

co zle pisze ? :decayed:

Edytowane przez discopolo2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystko ok, chyba w podobnym czasie napisaliśmy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Paweł kupowałeś samochody z Auto Mobile Podgóra, czy tylko je widziałeś? Przy jakiej okazji się przewinęły u Ciebie?

Markus znasz rzetelnego sprzedawce z Twoje okolicy? Kogo polecasz?

Ja chyba ten drugi samochód odpuszczę bo w ogłoszeniu jest z silnikiem 177KM, a fabrycznie po VIN podawany jest wszędzie, że jest to 150KM. Wolę mocniejszy silnik bez przeróbek.

Czy ktoś może jeszcze wypowiedzieć się na temat tej wymiany turbo w ASO w tym 190-konnym przy 150kkm?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    14 godzin temu, discopolo2 napisał:

pierw sie jedzie oglada auto a potem dopiero mozna sie pokusic o sprawdzenie za oplata, bo co jak se posprawdzasz wydasz kase itd. a pojedziesz na miejsce a tam rysa na zderzaku nie do zaakceptowania albo nie ta marka opon czy tez jednak za maly bagaznik itp.

Mialem na mysli raczej to, ze jesli masz do przejechanie z 300 km+ to czasem lepiej na poczatku zobaczyc, raport historii ubezpieczen czy nie byly srogich dzwonów na wstepie i to nie dyskwalifikuje, wiadomo, lepiej coś obejrzeć na żywo, ale nawet mimo tego ze na miejscu sie podoba,  sprawdzić historię.

28 minut temu, Tobi110 napisał:

Czy ktoś może jeszcze wypowiedzieć się na temat tej wymiany turbo w ASO w tym 190-konnym przy 150kkm?

Ja bym raczej był zadowolony, auto widać ma swój przebieg, wiec pewnie 90 nie latało, tylko głownie trasa, i ogień, więc cieszył bym się że to zrobione, i przy normalnym uzytkowaniu na kolejne 150 powinno starczyć (jeśli to nówka ASO, a nie regeneracja na chinskich czesciach u pana Miecia)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    6 godzin temu, Tobi110 napisał:

Markus znasz rzetelnego sprzedawce z Twoje okolicy? Kogo polecasz?

za duze mjasto :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    13 minut temu, audiaudi napisał:

za duze mjasto :)

:grin:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie sprawdzaj aut na autodna bo to szkoda pieniedzy, wez wydruk historii serwisowej, tam masz 100% pewnosc ze wyposazenie bedize sie zgadzac z autem i najwazniejsze zobaczysz jak wygladaly serwisy. Czesto jest tak ze ostatni wpis jest nizszy niz poprzedni, dlatego najlepiej zerknac na cala historia. Moesz to zrobic przez forum u stanleya lub na stronie http://sprawdz.auto.pl Wymiana turbiny, odmy, klapek, sprzegla, skrzyni to normalne usterki nowych samochodow zdarzajace sie juz przy niskim przebiegu typu 80tys km.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    7 godzin temu, Tobi110 napisał:

Paweł kupowałeś samochody z Auto Mobile Podgóra, czy tylko je widziałeś?

Ja nie kupowalem tam bo mam swoje zrodlo w niemczech i moge kazdy sobie tam znalesc, co do tego goscia z gory kalwarii widzialem i sprawdzalem pare aut bo z mojej okolicy biora auta od niego dalej na handel np. trzy sztuki a4 b8 i dwie bmw f10 i nie bylo zastrzezen zadnych

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczoraj na ogłoszeniu pojawiło się zdjęcie z napisem, że zarezerwowane więc chyba ktoś już go chce kupić. Dzięki za wszystkie uwagi i odpowiedzi. Chyba szukam dalej i zobaczę co stanie się z tym ogłoszeniem.

19 godzin temu, roman_tyk napisał:

dlatego najlepiej zerknac na cala historia. Moesz to zrobic przez forum u stanleya

Dzięki za namiar na Stanleya. Jakby co może się przydać na przyszłość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta