Skocz do zawartości
IGNOROWANY

FIS nie działa.


Rayy

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu jadąc samochodem zobaczyłem, że nagle zgasł mi wyświetlacz FIS między zegarami. Czytałem tu na forum podobne tematy ale najmłodsze są z 2016 roku. Czy to od razu oznaka spalonego wyświetlacza czy jest możliwość, że to jednak tylko jakiś bezpiecznik ?

Czytałem, że wymiana wyświetlacza to koszt około 800 zł co jest już "sporą" sumką... Czy to często usterka w tym modelu ?

Podpowie ktoś kto miał podobne problemy jak ugryźć temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja tematu dla potomnych. Po około 5 dniach nie działania, FIS sam się naprawił (bez żadnej ingerencji) i działa bez problemu już drugi miesiąc także nie trzeba od razu się martwić naprawą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, który bezpiecznik odpowiada za wyświetlacz w zegarach? Nie działał 3 dni, zaskoczył przez 1 dzień i znowu padł.

Edytowane przez Andrzejx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik jest ale w zasilaniu całych zegarów i pewnie od kilku innych rzeczy, jeżeli sam wyświetlacz gaśnie to uwalony jest licznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum wyczytałem że można przełożyć sam wyświetlacz i w związku z tym chciał bym zapytać czy wyświetlacz może być od licznika z auta TFSI, lub Anglika TDI TFSI, i od automatycznej skrzyni?

Moje auto to TDI 2.0 manual i wyświetlacz mam w j.angielskim.

Edytowane przez Andrzejx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam cos od siebie . Jadąc do domu zatrzymałem sie na chwile i zgasiłem samochód, po chwili wsiadłem, odpaliłem auto a tu zonk wyświetlacz fis cały biały można bylo tylko rozjaśnić i ściemnić nic więcej. Trochę sie wku.....  ale po dojechaniu na miejsce zgasiłem  auto , wyjąłem kluczyk i zamknąłem, po czym otwieram wkładam kluczyk i tu bach wszystko działa. Nie wiem czy jakiej biedy mogły sie zapisać bo nie mialem czasu tego sprawdzić. Taka to dziwna sytuacje mialem dzisiaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch miesiącach niedziałania licznik zaskoczył. Temperatura przez noc była -2 i może to było powodem że odpalił. Mam wrażenie że gdzieś są "zimne luty". Zobaczę do wiosny, jak padnie, wymontuję i zaniosę do jakiegoś elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 4.01.2020 o 13:28, Andrzejx napisał:

Po dwóch miesiącach niedziałania licznik zaskoczył. Temperatura przez noc była -2 i może to było powodem że odpalił. Mam wrażenie że gdzieś są "zimne luty". Zobaczę do wiosny, jak padnie, wymontuję i zaniosę do jakiegoś elektronika.

U mnie dokładnie tak samo, kilka tygodni nie działał aż przy kolejnym „odpaleniu”auta zaskoczył i działa na 100% tzn.wyświetla wszystkie linie, nie przygasa. Wydaje się że to problem z zasilaniem wyświetlacza ale dlaczego nie przygasa przy drganiach karoserii. FIS albo działa na 100% albo wcale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podpowie ktoś czy wyświetlacz z po lift będzie działał w przed lift? 

Dowiedziałem się że będzie.

Jestem po świeżej naprawie wyświetlacza fis:decayed:. Cytuję elektronika "Odlutowałem płytkę i przylutowałem ponownie".

Na razie działa, okaże się w praniu:banan:

Edytowane przez Andrzejx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...