Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek płynu chłodniczego z reduktora ??


tomek899

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zauwazyłem małą plamkę płynu chłodniczego, na zdjeciu pokazałem gdzie znajduja sie kropelki płynu(na osłonie silnika), skad to moze leciec? z jakis wezykow? z reduktora? (gaz zakładany pol roku temu)

mial ktos z was taki przypadek ?

IMG_20180111_114055.jpg

Edytowane przez tomek899
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować dokręcić obejmy. Jak nie pomoże to do gazownika póki masz instalację na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem ze jest ten przewod ktory wchodzi do reduktora jest mokry - widac na zdjeciu, tylko nie wiem jakim sposobem bo opaska go dobrze trzyma, moze tam powienien byc jakis trojnik, no niewiem

 

dziś po przejechaniu ok 50 km pojawiły sie 2 krople, tak jakby spadały z wezykow ktore dochodza do reduktora, nie wiem gdzie by sie wyciek pojawiał jakby kapalo z samego reduktora i jak wielki by byl ten wyciek

w zalaczniku zdjecie

bff0a6e7.jpg

Edytowane przez tomek899
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis zobaczyłem i leci prawdopodobnie z uszczelki reduktora pomiedzy tym czerwonym a korpusem. czy moze stamtad leciec ? da sie wymienic sama uszczelke czy trzeba caly reduktor ?

duzo zajmuje czasu wyjecie i zamontowanie reduktora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomek899 napisał:

dzis zobaczyłem i leci prawdopodobnie z uszczelki reduktora pomiedzy tym czerwonym a korpusem. czy moze stamtad leciec ? da sie wymienic sama uszczelke czy trzeba caly reduktor ?

Jeśli tak jest to reduktor nadaje się na reklamację. Pisałeś, że pół roku masz gaz więc jedź do gazownika i niech Ci wymieni w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby byl gazownik na miejscu to bym podjechal, a mam do niego ponad 100 km, poczekam chyba az minie 10 tys to od razu pojade na kontrole i na wymiane filterkow. a dlugo trwa taka wymiana reduktora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka wymiana może z wymianą filtrów nie powinna zająć więcej niż 30 minut 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z tym samym reduktorem, jednak wersją do 150km. Również się "poci".
Prawdopodobnie w weekend będę u gazownika na serwis i planuję wymienić go na wersję czerwoną do 250km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też zauważyłem u siebie lekki wyciek z tego reduktora, gaz ma już ponad dwa lata i miesiac po gwarancji :-| Mam nadzieję, że wystarczy wymienić samą uszczelke...

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wycieki z reduktorów,tylko z węży wodnych,które są do nich zamocowane za pomocą opasek skręcanych,

przy ujemnych temperaturach guma robi się twarda i spod niej przeważnie podcieka a jak jeszcze zastosowano ujowy wąż to wyciek pewny,najlepszym sposobem na wycieki jest dobry wąż wodny i opaski sprężyste

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, dzisiaj byłem na kanale i zauważyłem, że sytuacja wygląda dokładnie tak jak mowisz. W takim wypadku trzeba będzie chyba zmienić gazownika.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te reduktory raczej nie mają tendencji do pocenia na korpusie, jak juz to z kolanek.

Sprawdzcie czy przypadkiem nie kapie wam poprostu ze zbiorniczka wyrownawczego na reduktor i potem na dol

Trzeba podlozyc jakis karton pod zbiorniczek i sie przejechac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...