Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowicjusz - wątek powitalny


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Audi A4B6 2001r. 1,9TDI 131KM. Auto mam ponad pięć lat i jak do tej pory nie działo mi się nic niepokojącego... Standardowe wymiany (rozrząd, olej, klocki, prowadnica wycieraczek).

Spoiler

 

Problem pojawił się około dwa tygodnie temu i nie może sobie poradzić nie jeden elektryk...

A mianowicie:

- po nocy, lub dłuższym staniu, około 6 godzin nie działają mi kierunki, szyby, wycieraczki, długie światła, klimatronik, lampka w aucie nie gaśnie, lub miga.

A po około dwóch, trzech minutach wszystko wraca do normy i wszystko działa tak jakby nic nie miało miejsca. A co lepsze nawet nie musi być odpalone auto, wystarczy zapłon włączony...

Dodam, że moduł komfortu jest bez zastrzeżeń, czyli bez wilgoci i zimnych lutów. Moduł centralnej elektryki też bez zarzutów...

Jeden elektryk zauważył, że niby zamek w drzwiach tylnych pasażera-kupiłem i założyłem i bez zmian. Choć zamek w drzwiach pasażera przednich nie otwiera się za pierwszym razem po kluczyku, tylko po drugim razie, lub co częściej po przekręceniu stacyjki. Do tego szwankowała mi żarówka świateł mijania, która się przepaliła, a po wymianie strzeliła na tej samej nowa po trzech dniach.

Pomóżcie proszę...

Pozdrawiam serdecznie.

 

*Trzeba czytać do czego dany dział jest: "Nowicjusz - Jesteś nowy na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać."
Zapraszam tu ->Regulamin. Tu się tylko witamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 415.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Cuber

    29931

  • PABLO

    22468

  • wrclaguna

    21717

  • Wihajster

    19996

Top użytkownicy w tym temacie

 

:hi:

Ten dział służy do przywitania się a nie do opisu problemów.

Problemy opisujesz w odpowiednim dziale...

Nikt Ci nic nie doradzi poza tym żeby podpiąć auto pod kompa i zaczytać błędy ze sterowników..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

Mam na imię Łukasz, mieszkam w niedaleko Poznania. Od Święta trzech króli jestem posiadaczem czarnej Audi A4 B8 Avant. Mam nadzięję pisać jak najrzadziej w kwestii napotkanych problemów.

Edytowane przez Wuja_Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Co prawda na chwile obecna jeszcze audi nie posiadam, ale mocno sie zastanawiam nad zakuptem B8 w kombi. Licze ze pomozecie przy ewentualnych pytaniach ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

na forum jestm już  od dłuższego czasu ale dopiero od dwóch miesięcy jestem użytkownikiem audi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Ponad ćwierć wieku temu nadano mi imię Adrian. Zamieszkuję miasto Warszawa, a co do dzielnicy bywa to zmienne.

Jedyne co jest pewne i niezmienne to moja córka Patrycja - istny diabeł wcielony ale złościć się na nią ciężko, gdyż jak to córeczka tatusia potrafi zrobić podchody i poprawić mi humor.

Co do mnie... to za czasów młodości szkolnej kształciłem się w kierunku Informatyki... ale jak to bywa w naszym pięknym "bogatym" Państwie zawód wykonywany jest inny niż wykształcony.

Na codzień pracuję jako kierowca w kancelarii adwokackiej, a wolnych chwilach robię w pogotowiu jako kierowca/ratownik.

Zainteresowania/hobby ukierunkowałem w "dłubaniu"... a inaczej mówiąc, czy to będzie telefon, laptop, samochód, staram się samemu naprawiać o ile tylko znajdę na to czas :P , a co do wiedzy na ten temat to posiłkuję się Wujkiem Google. Jako przykład wykorzystania z tej wiedzy w praktyce, pokrótce opiszę upgrade auta znajomego [A6 C5 98r AEB] czyli metoda prób i błędów. Jako pierwsze co kumpel wymyślił żeby zrobić to nagłośnienie... zakupił wiązkę wraz z głośnikami systemu BOSE, szkoda tylko że była od CAN'a i trzeba było przerabiać ale się udało i współpracuje z Concert I. Kolejny upgrade jaki znajomy wymyślił to komputer pokładowy... zabawa z tym była świetna, zaczęła się od przeróbki zegarów UK na EU, przez resetujące się IMMO, aż do błędów spowodowanych nieprawidłową liczbą kontrolną. W sumie pełna sprawność zegarów wraz komputerem pokładowym udało się osiągnąć w miesiąc...  ale są tego plusy, czyli znajomość prawie na pamięć struktury eepromu licznika z serii 4b0 919 XXX :P i na tym zakończmy naukę w praktyce.

Co do marki Audi to złapałem bakcyla przez tatusia gdyż uczyłem się jeździć jego setką cygaro 2.0D... stary kanciak ale bardzo wygodny i przyjemny. 

Przygodę z własnymi autami rozpocząłem w 2009r. od Opli [Omega B: 2.0 16V], a po niej była [Corsa B: 1.6GSI], po latach ten przedział mogę podsumować wyrażeniem "Młody, Głupi musi się wyszaleć".

Następnie gdy w głowie mi trochę "oleju" przybyło, a tak więc pierwsze autko z grupy VAG jakie kupiłem to [VW Golf III 1.9SDI], a po nim był [VW Golf III 1.9TDI], lecz mądre wybory aut nie trwały długo.

Połakomiłem się żeby od znajomego kupić za niewielkie pieniądze Peugeot'a [807; 2.0 z lpg 04r] - był tani z powodu przetartego całego prawego boku (przytulenie z autobusem), a że to francuz więc długo nie trzeba było czekać aby elektryka zaczęła szaleć i tak komputer zajął się żywym ogniem (ponoć zwarcie od wilgoci) ale to przesądziło o pozbyciu się auta i tak w dość bolesny dla własnego portfela sposób, dostałem kolejną lekcję od życia... wyszły własne mądrości i niby oszczędzanie.

Zacząłem szukać na forach i edukować się co do aut najmniej awaryjnych. Na podstawie niezliczonych pozytywnych opinii użytkowników tego samochodu podjąłem decyzję i kupiłem swoje pierwsze Audi [A4 B5 95r - z pancernym silnikiem 1Z], a dodatkowo w tamtym okresie miałem tzw. wisienką na torcie czyli służbowe Audi [A6 C5 AFB]... był to piękny czas jak pod domem stały dwie Audiole i jedynym problemem był wybór, którą dziś jechać.

W ten oto sposób dotarliśmy do czasów teraźniejszych, inaczej mówiąc do auta, które dalej posiadam czyli moje krowisko - Toyota Corolla Verso [CUR10; 1CD-FTV; 05r] - zakupiona za namową tatusia, który aktualnie poza Toyotą nie widzi innej marki... jedno co muszę przyznać gdyż jest to naprawdę bezawaryjne auto. Jeżdżę nią już 3 rok i poza zużyciem eksploatacyjnym części, tak nie było nic więcej robione. Dodatkowo mam do dyspozycji jeszcze służbówkę Audi [A5 8T CNCE 16r], co ma swoje plusy jak i minusy. Przez komfort jazdy A5 zaczynam myśleć nad wymianą mojej krowy Toyoty na jakieś Audi... rozważam nad dwoma modelami czyli [A4 B7] oraz [A6 C6], jedyne co jest pewne iż będzie to Avant w TDI... a czas zweryfikuje co dojdzie do skutku. 

I to chyba tyle na mój temat, a przynajmniej na aktualną chwilę więcej sobie nie przypominam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich seredcznie, nazywam sie Jarek i dzisiaj postanowilem do was dołączyć. :banan: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich seredcznie, nazywam sie Jarek jestem z Sępólna krajeńskiego województwa kujawsko pomorskiego i dzisiaj postanowilem do was dołączyć. :banan:pozdrawiam 

Edytowane przez yarsonv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...