Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 1.8 t mod pod gaz


matthew100

Rekomendowane odpowiedzi

Na wiosnę chcę kupić 1.8t 163kunie ,  zrobić chipsa, następnie założyć Lpg i z tego co na forum przeczytałem, żeby bezpiecznie zwiększyć moc (tak ok 200 km by mnie interesowało) trzeba trochę powymieniać osprzętu, katy wyciąć itd.

Teraz moje pytanie czy po takich zabiegach instalację będzie można założyć bez problemów i czy nie będzie paliła jak smok?? 

Jakie podzespoły powymieniać, tak by można osiągnąć z głową, właśnie około tych 200 koni, zapas mocy i niskie spalanie lpg. Chciałbym zamknąć się ze średnim spalaniem podtlenku na poziomie max 15 litrów. 

Tematów o chipsach przeczytałem na forum wiele, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś słabo szukałeś. Na takie 190km to sam program wystarczy. Jak więcej to pasuje założyć wtryski od bex, turbo k03s i fmic, bo latem spuchnie i dużo koni zdechnie.

Instalacja to standard np. stag4 qbox, ac-r01 250KM, barracuda 130 lub ac-w03. W 12l lpg się zamkniesz spokojnie. Jak będziesz katować to i 20 weźmie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie nigdzie nie było opisane jak to współgra z gazem a głównie o to mi chodziło :)

12 l to było by zbyt optymistyczne przy moim bucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam/słyszę 12L w LPG w 1.8T to chciałbym wiedzieć jak to zrobić ? Tyle mi spala przy spokojnej jeździe (tak do 120-140) w trasie po normalnych drogach (nie eskpresówkach), w cyklu mieszanym (dojazd do miasta, później obwodówka i trochę po mieście) przy spokojnej jeździe wychodzi około 14L LPG, gdybym jeździł tylko po mieście to przypuszczam, że 15L poszłoby bez problemu... Nie mam porównania, ale z informacji, które znalazłem to napęd na 4 koła dorzuca około 1L w stosunku do ośki ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie jest w granicach właśnie 12l. Na trasie przy emeryckiej jeździe zszedłem  do 8.5. A w korkach w mieście to różnie 14-15 .

 

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacek70 napisał:

Na trasie przy emeryckiej jeździe zszedłem  do 8.5.

Po pierwsze rozróżnijmy trasę - inaczej się jedzie ekspresówką (w mojej okolicy dopiero się budują), a inaczej typowymi drogami... No i ja jeszcze nie dałem rady zrobić trasy w emeryckim stylu, nawet do testu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, daniok napisał:

No i ja jeszcze nie dałem rady zrobić trasy w emeryckim stylu, nawet do testu ;) 

No a mnie się udało ale to tylko tak się złożyło trasa Kraków-Gdańsk prędkość 100-120 ( krew mnie zalewała że tak wolno ale w drugim aucie nie dość że punto2 to świeżo upieczona kierownicza. ☺

Ogólnie jak mowie - 12 literkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Seria, czy czipowane?

2. Ośka, czy quattro?

3. Manual czy automat

4. Jakie laczki

5. Klima wyłączona? 

To wszystko wpływa na spalanie, więc jak ktoś piszę 12 l lpg to obstawiam seryjną ośkę w manualu.

Mój temat bardziej miał na celu zasiegniecie info o spalaniu po chipsie i modach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2018 o 21:41, misiowaty napisał:

Moja 1.8 tQ moc ok 260km spalanie lpg  miesci się 12-13 lpg 

Możesz powiedzieć na jakich kmponentach zrobiłeś taką moc i jaka do tego instalacja weszła? 

Byłem u gaziarza w Bydgoszczy, mówił, że pod 1.8t tylko instalacja Stag 4 ,której koszt jest bądź co bądź wysoki, bo aż 4 tysiące...

 

 

Edytowane przez matthew100
Zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 212 KM i 324 NM ogarnia: Stag Qbox z wtryskami Baracuda, oraz reduktorem ACR01 zasilonym grubym faro. 

Spalanie ośka - na oponach 225/45/17 to ok 12 litrów lpg przy mocno dynamicznej jeździe w trasie (dużo terenów zabudowanych). Obecnie na zimówkach 205/55/16 spalanie wynosi ok 10 litów, wiadomo, że jazda w obecnych warunkach jest wolniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audicoman napisał:

U mnie 212 KM i 324 NM ogarnia: Stag Qbox z wtryskami Baracuda, oraz reduktorem ACR01 zasilonym grubym faro. 

Spalanie ośka - na oponach 225/45/17 to ok 12 litrów lpg przy mocno dynamicznej jeździe w trasie (dużo terenów zabudowanych). Obecnie na zimówkach 205/55/16 spalanie wynosi ok 10 litów, wiadomo, że jazda w obecnych warunkach jest wolniejsza.

O dokładnie o taką moc by mi chodziło. Ile mniej więcej Cię wyszła instalka? 

Wyciągnąłeś tyle na samym programie, czy coś grzebane było? Bo rozumiem, że motor 163 km 

 

Sory, że tyle pytam ale chciałbym się dobrze przygotować na modzenie, żeby gazownik czy tuner nie wciskali mi jakiegoś bubla. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalka 2800 zł. Butla 55 l.

Na osiągnięcie takiej mocy pozwoliło usunięcie katalizatora i zastąpienie go DP, dołączenie prawego IC z BEX, wtryski BEX. O sprzęgle też warto pomyśleć. No i hamulce większe to podstawa. Jak masz jakieś pytania to wal śmiało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawidłowo wystrojonej instalacji lpg oraz napisania softu pod lpg,
Spalanie 12 nie budzi zdziwienia
Mi pali około 12, zejście niżej to też nie jest wyczyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zrobic zdrowe 200koni to plan minimum wyglada tak:
- wtryski z saaba 2.3T albo z bexa
- drugi boczny intercooler z bexa
- chip

Warto wymienic cewki i swiece na nowe od razu; cewki beru, a swiece NGK PFR6Q.
Wydech do tych mocy ogarnie seryjny, nawet z katem(o ile nie jest zatkany i jest 0 przedmuchu)
No i oczywiscie samochod doprowadzic do porzadku nim zaczniesz modzic, w sensie wszystkie zaworki wezyki itp itd musza byc sprawne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...