Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MMI 3G Basic - Jak podłączyć iPhone z lightening żeby leciala muzyka ze Spotify.


Obywatel Swiata

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Auto jak w opisie a4 avant b8 '15r.  z tego co wyszperałem na formum to mam MMI 3G Basic 4G0919884R a w lewym nadkolu to chyba wzmacniacz 4G0 035 056 H.

Telefon paruje mi sie z radiem po BT ale tylko działa zestaw głośnomówiący. w podłokietniku nie mam AUX, ale w schowku jest AMI z kablem do iP4. To szerokie. 

Kupiłem przejsciowki: https://www.apple.com/shop/product/MD823AM/A/lightning-to-30-pin-adapter  w tym jedna taka szeroką  http://imshopping.rediff.com/imgshop/450-450/shopping/pixs/14541/3/30_pin_1111_55b60a712631d._8pin-to-30pin-dock-lightning-audio-charger-adapter-for-apple-iphone-5-5s.jpg

ale z żadną nie chce działać. Co prawda nie oryginalne z allegro ale napisane ze jest support audio. 

A może jest jakiś moduł BT do radia, który można wpiąć i  cieszyć sie muzyką w najprostszy sposób. tak jak ma to nawet 5 letnia fabia.

Dajcie znać bo nagrywanie mp3 na karte sd to cofnięcie sie o technologie do tyłu. :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/iphone-bluetooth-tune2air-audi-bmw-mercedes-vw-i7127868805.html

używał ktoś? warte swojej ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień navi na 3g+. Dostaniesz streaming audio gratis... najbardziej eleganckie rozwiązanie. Spotify nie zostawia plików audio na telefonie w rozpoznawalnym formacie dla MMI. Inaczej wystarczyłoby kupić abonament na miesiąc i ściągnąć co się da. Dlatego kabel z pierwszego postu Ci nie działa. To drugie ma szanse działać, tylko żeby nie było gdzieś po drodze konwersji na analog, bo stracisz na jakości dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pozwolę sobie się podczepić do tematu. Nagłośnienie w mojej A4 jest delikatnie mówiąc SŁABE i tutaj w  poście od pydzika znalazłem, mam nadzieję rozwiązanie. Czy mając mmi basic w A4 z 2011r mogę wymienić na 3g+? Zależy mi na odtwarzaniu dźwięku w formacie FLAC  bo tylko te jakoś grają lub odtwarzanie ich za pomocą telefonu i funkcji streaming.  A może masz jakieś inne rozwiązanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić możesz wszystko - kwestia $$$ :) Ja zmieniałem sobie 3g basic na 3g+ i dokładałem banga. To max co możesz osiągnąć w fabrycznych rzeczach (nie lubię aftermarketu - ale nie wchodźmy w te dyskusje, że za ułamek ceny można mieć lepiej).

3g+ natywnie odtworzy Ci MPEG 1/2 Layer 3 czyli popularne mp3, MPEG 2/4 - czyli .aac i WMA 8 i 9. Wszystko do 320kbps. Przez streaming BT możesz wysyłać co tam chcesz, tylko będziesz miał stratę BT na format który wspiera nadawca i odbiorca. W MOIM PERSONALNYM odczuciu najlepiej na tym zestawie chodzą koncertowe DVD. DSP Banga bardzo fajnie sobie z tym radzi, szczególnie jak lekko surround podkręcisz. No i zawsze coś leci na monitorze, bo oglądanie cały czas mapy jest nudne :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest kupić sobie transmiter bluetooth Xiaomi Roidmi 3s. Zyskujesz dobrą ładowarkę do telefonu z dodatkami. Ja mam połączony iphone 7 z zestawem głośnomówiącym w samochodzie i dodatkowo z bluetooth w Roidmi. Wsiadasz do auta, po odpaleniu zapłonu telefon automatycznie łączy się z urządzeniem i z samochodem. Kiedy leci muzyka ze Spotify telefon wysyła ją przez bluetooth do Roidmi, a urządzenie za pomocą fal radiowych do radia fm w samochodzie i na głośniki. Kiedy przychodzi połączenie telefon normalnie korzysta z zestawu głośnomówiącego w samochodzie. 

Całość działa na tyle dobrze, że nie mam zamiaru inwestować w nic innego. Na początku charczały mi basy, ale zrobiłem update firmware'u i teraz jest dobrze. Ogólnie polecam. Za 70-90 zł słuchasz spotify przez samochód. Jest to mega wygodne, na tyle, że nie korzystam już ani z hdd, ani z kart sd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...