Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4 2.0 tdi bpw problem


ofikruszon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż ostatnio zapaliła mi się kontrolka od świec mrugala auto straciło moc. zgasilem odpalilem i szło normalne później przejechałem 20km na 3 tyś obrotów do domu jak z pracy wracałem. od tego czasu za każdym razem co odpale auto to mam obroty wyższe jak zawsze ciut pod 1000 i trochę dymi. dodałem też środka stp do czyszczenia dpf. i zauważyłem też klekot na zimnym silniku przy przyspieszaniu. ale jak się rozgrzeje to jest dobrze. ale też na zimnym czy cieplym słychać takie hrrr hrrr hrrrr. auto 260k przebieg. wymieniłem teraz uszczelkę pod głowicą wszystkie uszczelniacze i rozrząd. wałek rozrządu ok wtryski ok. Pytanie co może być nie tak. Termostat jeszcze mam do wymiany bo jak jechałem na tempomacie 70 na 3 biegu to się nie grzal przez 20km. Jutro wrzucę filmik jak chodzi :) Słucham waszych opinii. mój mechanik kompa będzie miał dopiero za 2 tyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miałem podobnie winny DPF.
Też dawałem STP ale już zapchany był że dramat. Wykastrowalem i jest ok

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Karasik2 napisał:

U mnie miałem podobnie winny DPF.
Też dawałem STP ale już zapchany był że dramat. Wykastrowalem i jest ok

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

ja jak coś wymienię bo na przeglądach niedługo będą się czepiać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja po przeglądzie wywaliłem bo na przeglądzie się okazało że gdzie norma u nas to 0.5 ja z DPF mam 2.1 taki był zasyfiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karasik2 napisał:

No ja po przeglądzie wywaliłem bo na przeglądzie się okazało że gdzie norma u nas to 0.5 ja z DPF mam 2.1 taki był zasyfiony

czyli to charczenie i ten klekot to dpf ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wstawiam filmik tego śmiesznego charczenia jak myślicie co to może być ? i ogolnie silnik jak pracuje ok ? pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a żaden pasek nie obciera o nic? albo łożysko w napinaczu się posypało, czy to charczenie typowo ze środka silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marny88 napisał:

a żaden pasek nie obciera o nic? albo łożysko w napinaczu się posypało, czy to charczenie typowo ze środka silnika?

Witam chodzi panu o rolke ? rolka była wymiana z 15 tys km temu jak i pasek i napinacz. To jest gdzieś bardziej przy zderzaki przednim od strony kierowcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak właczysz klime to charczenie ustepuje?Miałem kiedys podobny dzwiek jak sprzęgło kompresora sie wysrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maniusiek28 napisał:

a jak właczysz klime to charczenie ustepuje?Miałem kiedys podobny dzwiek jak sprzęgło kompresora sie wysrało.

tzn klimy w zimę nie włączę bo w tych a4 chyba włącza się automatycznie jeżeli dam poniżej temp na zewnątrz prawd a ? chyba że jak dam na lo to klika się włącza automatycznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien, ale tam chyba kółko od klimy kręci się ciągle, zdejmij pasek  i zobacz czy hałas ustąpił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...