Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b7 coś kradnie prąd


jan1audi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dziwny problem mianowicie dziś sprawdzałem aku bo mam nowy centry 74ah 680A zaledwie 3 tygodnie go mam i juz mam problem z rozruchem auta. Dziś cały dzień i całą noc auto stało na odpietym aku i napiecie bylo 12.45v. A jak miałem auto podpiete pod aku to z tej wartości do rana było 12.18v. Sprawdzałem ile auto bierze prądu po zmknieciu i wyszło 0.07A czyli nie jest dużo ale juz jest problem z odpaleniem auta. Podpowiedzcie coś koledzy może ktoś z was też miał taki problem, dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podłącz miernik(tryb A) między klema(-) a minusem w aku oczywiście klema minusowa zdjęta i wyciagaj bezpieczniki po kolei i sprawdzaj czy pobór prądu zniknie. Po tym jak obczaisz bezpiecznik szukaj winy w tym układzie

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ oświetlenia musi być wyłączony chodzi konkretnie o czujnik otwartych drzwi

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobór prądu masz ok-Na twoim miejscu posiedziałbym z 2 godzinki przy samochodzie z wpiętym miernikiem i obserwował czy się nie wybudza co jakiś czas. Ostatnio walczyłem z kolegi E60 bo też po nocce nie palił. Oddawałem aku do sprawdzenia i był ok, pobór miał podobny jak u ciebie a przyczyną był uwalony rozrusznik-100zł i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobór 0.07A to stanowczo za dużo co wy za głupoty gadacie, że ok.

Po ostatnim (3) zazbrojeniu prąd pobierany nie może przekraczać 0.015A czyli 15mA. U mnie w aucie jest to stałe 0.012A. Porównując to do wartości kolegi, który jest autorem posta jest to 6x (!) większy pobór.

Wpinasz się dobrym (!) amperomierzem w szereg i obserwujesz co się dzieje.

Ładowanie sprawdzałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...