Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 Avant] Klapa bagażnika nie zamyka się, problem z klamką/zamkiem


Adam B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam ogromny problem z klapą bagażnika. Otóż jakiś czas temu zauważyłem, że niestety od upływu czasu popękała guma na klamce klapy (przedstawiam zdjęcie):

11926e9dbc91d008gen.jpg

Przez dłuższy czas nie było żadnego problemu, ale ostatnio otworzyłem bagażnik i jak spróbowałem go zamknąć to rygiel w ogóle nie zaskoczył i w efekcie jeżdżę z całkowicie otwartą klapą (na większych dziurach słyszę jak klapa się lekko otwiera i uderza z powrotem, a mnie boli serce). Pomyślałem, że dostała się do środka woda i zalała ten mikrostyk, więc rozebrałem tapicerkę, wymontowałem tą listwę z klamką (namordowałem się z tym wszystkim strasznie, bo minusowa temperatura nie pomaga). Gdzieś wyczytałem, że ktoś przelutował te dwa kabelki i zaczęło wszystko działać:

1f263a98ebbaf9d2gen.jpg

Ale zanim się za to zabiorę, postanowiłem podsuszyć w domu wszystko suszarką i jeszcze raz sprawdzić czy może nie zacznie działać, a jakby zaczęło działać to uszczelnić gumę w klamce i przed chwilą spróbowałem podłączyć wszystko i zaobserwowałem, że jak wciskam ten malutki przycisk to z lewej strony klapy, gdzie jest zamontowany jakiś silniczek/siłownik czy coś w tym stylu (przedstawiam na zdjęciu):

8fd83c0accf3ff18gen.jpg

Przy wciśnięciu słychać charakterystyczne ,,tyk", które otwiera klapę. To samo się dzieje jak wciskam przycisk otwarcia klapy na pilocie, więc ten przycisk jakby działa i już nie jestem pewien czy to, że nie rygluje zamka to jest na pewno wina klamki. Teraz nie wiem czy próbować bawić się w lutowanie, a jak nie zadziała czy kupować tą listwę na allegro czy to może być wina czegoś innego. 

 

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek to dwie części.
Mechaniczna czyli rygiel obrotowy i elektryczna czyli silniczek i mikrostyki.
Skoro działa elektrycznie, i ciegno pracuje poprawnie,
To radzę się przyjrzeć na "sucho" czy rygiel jest blokowany.
To zrobisz srubokretem.
Przy okazji sprawdź na FIS czy pokazuje dobrze.
Naciskając klamkę, czy przycisk pilota, powinien zwolnić blokadę. jednocześnie pokazując na FIS i oświetlenie bagażnika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rygiel jest ,,luźny" czy to śrubokrętem, czy to próbuję zamknąć klapę ten jakby ,,haczyk" w zamku nie blokuje się tylko ,,lata" luźno. Na komputerze pokazuje ciągle otwartą klapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź siłownik elektryczny cięgna. Prawdopodobnie nie cofa cięgna do pozycji wyjściowej i rygiel w zamku się nie zatrzaskuje. Miałem to samo jakiś czas temu. Próbowałem to uratować smarowaniem ale pomogła wymiana siłownika na nowy. Tam jest w środku sprężyna spiralna, która powinna wracać cięgno do pozycji wyjściowej. Niestety z biegiem czasu zużywa się i nie ma już siły, szczególnie w niskich temperaturach.

Edytowane przez Lukasz_N
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za sugestię. Zaraz pójdę wymontuję ten siłownik. A da się to jakoś ręcznie zablokować żeby rygiel zaskoczył i ten bagażnik nie otwierał mi się i mi nie stukał jak jeżdżę dopóki go nie naprawię? Bo tak z grubsza próbowałem zobaczyć jak to wszystko działa, ale wszystko trzyma się tam ,,sztywno".

Edytowane przez Adam B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymontowaniu siłownika klapa zamyka się normalnie ale otwierać będziesz mógł tylko za pomocą kluczyka. Przerabiałem to samo, pomogła tak jak mówił przedmówca wymiana siłownika.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Dokładnie jak zdjąłem te cięgno to od razu przy zamku odskoczył metalowy ,,haczyk" i rygiel zaczął się blokować. Póki co to nawet nie mam nawet kluczyka, bo wszystko wymontowałem, ale mogę od środka otworzyć podważając ten metalowy ,,haczyk". Póki co nie będę korzystał z bagażnika, ale przynajmniej nie będzie mi skakać na wybojach i mam zamknięte auto. Tak wygląda, że siłownik nie cofa cięgna. Zamawiam nowy na allegro i dam znać czy to to. Dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, miałem numer z siłownika. Zamówiłem zamiennik z alledrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję.

 

Panowie, da radę to naprawić czy trzeba na allegro kupić? Myślałem nad rozebraniem tego silniczka ale jak się nie da to od razu zamówię zamiennik z allegro, bo jak za 70 zł i 2 lata gwarancji to spoko, tylko czy działa to jak powinno? Nie robi cyrków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...