Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z odpaleniem


shuffler24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Auto przy zimnym silniku odpala bez zarzutów a kilkanaście minut po wyłączeniu rozgrzanego silnika auto odpala a raczej nie odpala jak pokazane jest na filmiku do którego link podam niżej. Na samym końcu filmiku silnik w końcu odpali za 1 jakby nigdy nic sie nie działo jak widac na nagraniu i po odpaleniu zawsze chodzi bez zarzutów zero jakich kolwiek problemów z praca silnika. Był podłączany komputer i był jakiś błąd na mieszance paliwa. Mechanik zdecydował wymienic akumulator, który miał tylko 38 % sprawnosci. Ponoć napięcie podczas rozruchu miało być zbyt niskie jednak to rozwiązanie nie pomogło. Mierzone było cisnienie jakie nadaje pompa paliwa i wynik podobno był okej a z racji tego ze czesc ta jest kosztowna odsunelismy sie od wymiany bo nie jestesmy pewni czy to rozwiazanie pomoże. Czy ktoś doradzi pomoże w czym szukac ? Co może być powodem ? Dziekuje za pomoc i podaje link do filmiku : 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączasz zapłon po całej nocy to słyszysz jak pompka paliwa działa przez 3 sekundy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie słyszę bo w tym modelu pompa zaczyna pompować podobno dopiero przy kreceniu rozrusznikiem. Zresztą jak wspominałem wyżej - silnik po calej nocy jest zimny a więc odpala bez problemu.

Edytowane przez shuffler24
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, shuffler24 napisał:

nie, nie słyszę bo w tym modelu pompa zaczyna pompować podobno dopiero przy kreceniu rozrusznikiem. Zresztą jak wspominałem wyżej - silnik po calej nocy jest zimny a więc odpala bez problemu.

Fabrycznie powinno być po zapłonie, przerób pompkę po zapłonie to ulżysz rozrusznikowi przy pierwszym odpalaniu po nocy, jak nie ciepłym słabo pali hmm, czujnik położenia wału korbowego sprawdzałeś, on może blokować jak na ciepłym słabo Ci odpala, patrząc po filmiku to ewidentnie łapie gdzieś lewe powietrze, odma może być pęknięta, przepustnica do czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wielkie za pomoc :) Jedno pytanko co do tego... czy te problemy, które wymieniłeś nie powinny pokazać się w błędach przy podlaczeniu komputera ? Bo błąd jedyny jaki sie pokazuje to błąd mieszanki paliwa. Co o tym myślisz ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, shuffler24 napisał:

dziekuje wielkie za pomoc :) Jedno pytanko co do tego... czy te problemy, które wymieniłeś nie powinny pokazać się w błędach przy podlaczeniu komputera ? Bo błąd jedyny jaki sie pokazuje to błąd mieszanki paliwa. Co o tym myślisz ? Pozdrawiam

Nie koniecznie. Czujnik położenia może szwankować a błędu może nie być. Błąd mieszanki może być z powodu nieszczelnego dolotu (np pękniętej odmy) i przepływomierz będzie podawał inne wartości a co za tym idzie będzie dobierana nieprawidłowa mieszanka. Przerabiałem to u siebie, tylko u mnie zrobienie odmy pomogło tylko częściowo gdyż po jej wymianie okazało się że i przepływomierz był padnięty. Jak będziesz czyścił przepustnicę nie zapomnij o zrobieniu adaptacji po robocie.

Edytowane przez Przemek.1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci co chwilę wywala błąd mieszanki to masz źle ustawiony gaz, Tobie wywala błąd mieszanki bo nie masz kontrolki Check engine na zegarze tak to by Ci kontrolka mrugała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepatrz dolot czy jest szczelny. Sprawdź przepływomierz (podepnij kompa, na jałowym powinno być ok 2,5 g/s, na ssaniu bodajże koło 8 g/s a maksymalnie tak powyżej 5 tysięcy RPM przy obciążeniu ok 100  g/s, możesz też odpiąć przepływkę na zgaszonym aucie i zobaczyć czy będzie jakaś różnica) ale przed przepływomierzem najpierw dolot do sprawdzenia, no i możesz wyczyścić przepustnicę a po czyszczeniu adaptację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shuffler24 napisał:

aha no oki dzieki. Tyle ze ja nie mam gazu ;p

To podepnij kompa i sprawdź w ogóle czy Ci sonda działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...