Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż chłodnicy klimatyzacji. B8 przedlift.


iwadrian

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy da radę zdemontować chłodnicę klimatyzacji bez demontażu zderzaka i pasa przedniego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. I co, dowiedziałeś się, bo też czeka mnie ta robota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz. Ja niestety musiałem wymienić, była dziurawa. Dla potomnych napiszę, że to bułka z masłem. Ona nawet nie jest przykręcona, jest na zatrzaskach. Wystarczy wyjąć kratki halogenów i wszystko widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, iwadrian napisał:

 Wyjdzie bez demontażu zderzaka?

Tak. Odkręcasz węże przez kratkę halogenu, odsuwasz zatrzaski i wyciągasz do góry. Naprawdę prosta sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Hohe napisał:

Tak. Odkręcasz węże przez kratkę halogenu, odsuwasz zatrzaski i wyciągasz do góry. Naprawdę prosta sprawa. 

Dzięki, dobrze wiedzieć na przyszłość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak odpiąć rurki od chłodnicy klimy ? Są srubki ale same rurki siedzą wpięte dość sztywno a nie chce mocno szarpać bo boje się że powyginam te rurki .

Edytowane przez AudiA4uk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Za cholerę nie mogę odczepić rurki klimy od chłodnicy. Musiałem wyłamać przyłącze do chłodnicy żeby wyjąć rurkę i mieć lepszy dostęp. Nie mam już pomysłu :/

IMG_20200628_191822.jpg

IMG_20200628_191816.jpg

IMG_20200628_191808.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odkręceniu śrubki jak na foto rurka powinna bez problemu wyjść.....

Jest tam w środku jedynie oring, ale nie podejrzewam, aby on się tak opierał.

Spróbuj poruszać rurką delikatnie na boki i powinna wyjść, bo tam nie ma nic co by uniemożliwiało wyjęcie jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie za cholerę nie chce wyjść. Już dostaje kota ! Zauważyłem że jest jeszcze taki czpień który wchodzi ta część od chłodnicy. 

Screenshot_20200628-194703.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie żadnego trzpienia nie mam, ale widzę,że Ty masz B8 więc coś może "udoskonalili" (u mnie w B7 wyszły przewody bez problemu)

Musiało się coś zapiec u Ciebie, cudów jednak tam nie ma. Jak napisałem spróbuj "obruszać" to połączenie i musi wyjść, ewent zalej tam WD40 i odczekaj.

Ten trzpień widzę,że metalowy jest, więc mógł się zapiec....

Edytowane przez AndrzejK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz, musiał się ten trzpień zapiec, zapewne skorodował. Nie cholerę nie da się zdjąć, zalalem wd40 i zobaczymy jutro. Co ciekawe ktoś na aukcji sprzedaję taka sama rurkę do klimy i też z wyłamanym kawałkiem od chłodnicy. Pewnie też nie mogli odpiąć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie ktoś był mocno podmęczony jak wymyślał ten metalowy bolec w aluminiowej podstawie/rurce, bo niby po co on tam potrzebny ja nie wiem  no ale co na to poradzisz.

Myślę,że jak zalałeś tym "uzdrawiaczem" to powinno puścić, tylko próbuj to ruszać z umiarem i powinno być dobrze czego Ci życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :)

Podejrzewam, że montują dodatkowy trzpień żeby podczas montażu na linii rurki zostały w określonej pozycji. Podobne rzeczy robią u mnie w firmie :D

Zastanawiam się czy są jeszcze jakieś inny środki lepsze od WD40 ? Jak nie to zwnurze na noc w Coca Coli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cola też daje radę ale wydaje mi się że wd40 powinno sobie poradzić.

Swoją drogą łączenie metalowej rurki z aluminium to słaby pomysł, skutki widać u Ciebie....

U mnie nic takiego nie ma i super się to demontuje i montuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie "zespawał" się ten metalowy bolec z resztą z aluminium....

Daj znać jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po morderczej walce która rozłożyła się w czasie. Chyba 2 tyg 

Udało się. Masakra, nikomu nie życzę ale wydaje mi się że moj przypadek nie będzie odosobniony. 

Za cholerę nie dało się po dobroci. Musiałem użyć siły, piły, młotka i wiertła. Mówimy tu o modelu po liftowym.

Wyszło na to, że jeden przewód musiałem wymienić. Drugi wychodził zbyt drogo więc podjąłem walkę. Udało się ale teraz coś mi klima pajacuje. Czasem nie dmucha zimnym, a jak włączę i wyłączę obieg zamknięty to zaczyna dmuchać. Cholera zawsze coś.

 

IMG_20200712_220542.jpg

IMG_20200712_220611.jpg

IMG_20200712_220646.jpg

Edytowane przez AudiA4uk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...