Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdy zimny cieżko odpala


Wasyl622

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z silnikem AWX gdy temperatura jest minusowa auto odpala ale zaczyna go trzepac tak jak by paliwa nie było w filtrze. Gdy temperatura jest poniżej minus 10 auto odapli ale gaśnie. Gdy odpali ponowne zapalanie wszystko ok dzieje sie tak gdy auto próbuje odpalić po nocy lub dłuzszym postoju gdy jest ciepło wszystko jest ok. Wymieniłem 4 świece żarowe prąd dochodzi gumki na pompowtryskach korekcjie nie przekraczaja O.23 0.11 w normie. Auto jeździ bez zarzutu nic innego sie nie dzieje kąt sychronizacji przeatawilem na -1.1 co miało dac poprawe niestety nie pompa paliwa podaje paliwo. Gdzie jeszcze szukać problemu pompki gdy zostały wyjete gumki były na maszynie nie leja iglica sie nie zacina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś odczyty z czujnika temp. G2/G62??? Może czujnik się popsuł i podaje złe wartości temperatur i dlatego gdy jest zimno "komputerowi wydaje się, że jest ciepło" i powstaje problem. A tak pozatym to ja bym kąt synchronizacji zostawił w spokoju na 0.0 - u siebie tak mam i nie mam najmniejszych problemów z rozruchem, zwłaszcza, że w tym roku były już temp -10*C, a auto odpala po dotknięciu kluczyka.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt na 0.0 zamula silnik szczególnie awx było równo na 0 i Z dolnych obrotów był zamulony. Teraz czuć że przy wczesniejszym zapłonie lepiej się zbiera. Czujnik temperatury wymieniony był 3 lata temu na nowy orginalny dzięki kolego sprawdzę najpiej odczyt z czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wasyl622 napisał:

Witam mam problem z silnikem AWX gdy temperatura jest minusowa auto odpala ale zaczyna go trzepac tak jak by paliwa nie było w filtrze. 

Przez jaki czas Ci trzepie silnikiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wasyl622 napisał:

Okolo 30 sekund nie równo pracuje. 

U mnie telepie około 5 sekund lecz nie gaśnie. Obroty po odpaleniu mam na 1250 i stopniowo się zmniejszają i jest okey. Mam tak tylko, jeżeli spadnie temperatura poniżej -8. Mechanik mi powiedział że problemem mogą być szklanki, słychać już dudnienie z obudowy filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak jest poniżej minus 10 odpali ale zgasnie ponownie odpali telepie i później jest ok. Możliwe że problem może być w szklankach z ina widziałem sa po 130zl za komplet pod koniec roku bede robił rozrząd to wymienie szklanki na nowe bo objawy jak by olej z.nich uciekał i powoduje nierówna prace ustabilizuje się gdy.się napełnia dzieki kolego to może być właśnie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wymieniales filtr paliwa?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 000 km ale tak samo działo sie przed wymiana borykam się z tym każdej jesieni i zimy gdy jest ciepło tego problemu nie ma. Pojawia sie zaś gdy auto postoi kilka dni w tedy nierówna praca wystepuje. Akumlator nowy. Nie zależnie czy tył auta stoi wyżej czy niżej bo wziąłem pod uwagę cofajace się paliwo. Również sprawdzałem pompe paliwa ale podaje paliwo. Pompki wymontowane zostały zawiozlem je do kontroli mówi że nie wymagaja regeneracji wyminiłem zestaw cały gumki podkładki. Głowica również sprawdzałem gniazda czy nie wytarte ale są ok nie widać zużycia kompresja również jest dobra taka sama na każdym cylindrze. Listwa pompek konektory przygiete ale nie dało to nic. Przepływomierz również nowy stary nie domagał. Czujnik temperatury paliwa nowy. Świece żarowe nowe grzeja prąd dochodzi do każdej. Czujnik temperatury płynu wcześniej byl czarny kupiłem nowy w aso zielony dalej tak samo czy szklanki lub vacum pompa może nie domagać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...