Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o gazownika


Mats11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam możecie polecić jakiegoś dobrego fachowca do założenia lpg w a4 b6 1.8T 150 KM w pomorskim najlepiej okolice Bytowa, Chojnic, Słupska i ewentualnie jakis orjeracyjny koszt porządnej instalacji może ktoś zakładał niedawno? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja w granicach 3tys, a w Bytowie to chyba polecany jest Piotr Gierdalski na Chrobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może mi ktoś doradzić dobrego gazownika z okolic Lublińca, mogą być okolice do 100km, wcześniej myślałem nad Częstochową, a raczej okolice Częstochowy tj. Kolonia Poczesna Auto gaz SIMEX, co raz bardziej się jednak zastanawiam nad Silesia Cars w Katowicach czy Autoryzowany Serwis STAG BROWKO s.j. w Strzelcach Opolskich. Chciałbym mieć to zrobione dobrze, czytałem dosyć tutaj na różnych forach o gazie na A4-klub i głownie to mowa była o Silesia Cars. Wspomniałem o Częstochowie bo mam najbliżej, oceny dobre na google, od znajomych też słyszałem kilka dobrych komentarzy co mieli tam zakładaną instalację. Naprawdę sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simex to druciarze.Silesia to klasa,Browko w Strzelcach też dobry,w Częstochowie jest Moto-as na Leśnej lub w okolicy autoservi w Rudnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oł,  z tym Simexem to pewne wydają się mówić z sensem, oczywiście nie zamierzam się wykłócać nie znam się.  Może napiszę co Simex i co Silesia mi proponują i za ile. 

Oł,  z tym Simexem to pewne wydają się mówić z sensem, oczywiście nie zamierzam się wykłócać nie znam się.  Może napiszę co Simex i co Silesia mi proponują i za ile. 

W Silesia Cars wycenili mnie na 3500zł.... BAŁEM się targować by mi nie zrobili czegoś na złość :)

Sprzęt jaki oferują to widziałem, że zachwalaliście więc nie miałem nic do powiedzenia tylko słuchałem.

Sterownik: STAG  QBox

Reduktor: ACR-01 250

Wtryskiwacze: Baracuda 130NL

Zbiornik 72 litry

Zdejmują korektor do wiercenia i dają nową uszczelkę ale to akurat wiecie :)

 

Ok a teraz drugi fachowiec nigdzie nie wspomniany w żadnym temacie wiec już się cykam.

Oferuje:

Sterownik: STAG Qnext+     (nie wiem za bardzo dlaczego bo Qbox ładniej brzmi? więc jak ktoś się orientuje proszę wyjawić różnicę i co sądzicie)

Reduktor: KME Gold GT (ten fachowiec twierdzi, że nie chce obrażać tego sprzętu zaproponowanego przez Silesia Cars tj. ACR-01 250 dlatego się upewniałem dlaczego akurat nie ten to oczywiście co może klient jak fachowiec miłym, fachowcowym głosem MÓWI, że tamten nie jest zły ale chcąc robić Chip tuning zaleca jednak ten KME Gold GT proszę was co to samo co w przypadku sterownika by w prosty sposób mi wyjaśnić różnicę i co sądzicie).

Wtryskiwacze: oczywiście bez zastrzeżeń te same Baracudy 130 NL ale mówi, że to trzeba sprawdzić może lepsze będą Baracudy 115 (według was, które lepsze?)

Zbiornik 72 litry (oczywiście za dopłatą)

Zdejmują również korektor do wiercenia lecz twierdzą, że wymiana uszczelki jest zbędna ale jak bardzo chcę to wymienią za dopłatą oczywiście :)

Ok to ten chce 3800zł           +     Chip Tuning to będzie razem 4900zł  (U tego samego fachowca) (Oczywiście drożej bo to quattro więc muszą jechać na hamownie do zaprzyjaźnionego warsztatu)

Wiem, że powiecie, że drogo bo czytałem o tym ale co mam zrobić? Jakby Silesia Cars miało w ofercie Chip tuning to oczywiście, że chciałbym u nich, a tak zwróćcie uwagę gdybym np. zrobił Chip tuning w Katowicach bo tam koleś twierdzi, że dla niego bez różnicy czy quattro, tooo robiąc w ten sposób by było taniej to jak coś się "nie daj Boże" stanie to jeden fachowiec będzie zwalał na drugiego :) A tak mi to zrobi jeden fachowiec wie co jak chipują i gazują :). Może i GADANIE dlatego zwracam się do was z multum pytań naraz za co przepraszam, tu chce gazować i do tego chip tuning :) Naprawdę nie jestem jakoś specjalnie przy kasie ale tak jak już ktoś tu na forum komuś odpowiedział "Można mieć zrobione to tanio ALBO dobrze" to ja jestem z tych co chcą mieć to zrobione dobrze i solidnie bym nie musiał płakać później, że można było tak śmak.

Co myślicie o tych tzw. GRATACH? 

Sorki za monolog mam nadzieję, że napisałem to czytelnie. Miłego dnia 

Edytowane przez Dem6nek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak.Najpierw chip np.w Dynosoft w Kato a potem ustawić się w kolejkę do Silesia. Moim zdaniem Silesia jest w Top 5 zakładów lpg w kraju,a pewnie i na podium by się załapali.

Pracowałem w hurtowni lpg i tak się składa,że znam większośc zakladów na poludniu.

Zrobisz jak uważasz,ja tylko podpowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mogę zrobić jak uważam ale wolę zapytać kogoś kto się zna i wysłuchać wszytskich za i przeciw. Cena w Simex jest troszkę wyższa niż w Katowicach w Silesia Cars i naprawdę przejrzałem wszystkie tematy na temat instalacji LPG i czytałem wszystkie wypowiedzi, wiele czasu na to poświęciłem, naprawdę zależy by mi to zrobiono super, nie jestem jakimś bogaczem dlatego nie stać mnie na pomyłkę. Naprawdę jeśli bym nie pytał tutaj na A4-klub to chciałbym skorzystać z oferty Simex gdzie zrobią chip tuning i instalację gazową, widziałem mają dużo pozytywnych opinii na google w zakładce "komentarze" i to mnie zachęciło i rozmowa, z tym kolesiem.  Z Silesia Cars też się kontaktowałem i też super koleś wszystko opisał jak to będzie zrobione i zaproponował od razu graty,  które tu na forum były chwalone te które wyżej wypisałem,  szkoda tylko,  że tego chip tuningu nie robią. Jeśli chodzi o Strzelce Opolskie Brawko to koleś mnie zniechęcił informacjami, że nie pamięta co jaki reduktor, że wtryski baracudy są słabe na zimę, a te właśnie widziałem chwalicie. :)

Nie mówię "nie" na Silesia Cars mam już termin ustalony ale chcę wysłuchać rady za i przeciw.  Tak jak z tym Chip tuningiem gdzie warto o to pytać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o chip popytaj na racingforum.Rozsądnie podchodzisz do tematu,trzeba założyć i mieć święty spokój.Dlatego ja polecam Silesia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem, że tutaj coś znajdę o chip tuningu i na śląsku nic polecanego nie znalazłem. Dzięki sprawdzę co tam piszą na racingforum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam również do chip tuningu został wspomniany Dynosoft i jakieś dwie inne nazwy. Więc zadzwonię do tego Dynosoft. 

Jeśli zaś chodzi o ten Simex w Częstochowie to ktoś tam z WAS miał coś robione chip tuning czy LPG?  I jak wrażenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...