Skocz do zawartości
IGNOROWANY

POMPA WTRYSKOWA BOSCH


gkasielska

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM KOLEDZY .

Potrzebuję  uszczelnić pompę wtryskową w AUDI A4 B5 1.9 TDI 1997 ROK.

Macie może jakiegoś fachowca WE WROCŁAWIU ,OŁAWA   czy da radę bez wyciągania jest jakiś mechanik który by się podjął naprawy ,   ile by to kosztowało

  POZDRAWIAM  

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliver, ja na tapatalku nic nie widzę... znaczy się widzę ale białe pasy zamiast liter.
Chyba że nowa wersja tapatalka coś nawala?Screenshot_20180117-172312.jpg

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a spróbuj zaznaczyć tekst na taptalku(treść posta). Kolega napisał czarną czcionka ale jeszcze dał białe tło - tak jak ten wyraz.

Co do autora tematu, w pompie może być wyciek z tego co pamiętam z 4 miejsc, nie wiemy z którego cieknie więc nie wiadomo co dokładnie trzeba uszczelnić. Jeśli chcesz porządnie mieć uszczelnioną to od razu powymieniać wszystkie uszczelki oringi i wyczyścić nastawnik. Koszt kpl naprawczego boscha do pompy w AFN płaciłem 50zł w lokalnym sklepie.

Edytowane przez prezesik18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a spróbuj zaznaczyć tekst na taptalku(treść posta). Kolega napisał czarną czcionka ale jeszcze dał białe tło - tak jak ten wyraz.
Co do autora tematu, w pompie może być wyciek z tego co pamiętam z 4 miejsc, nie wiemy z którego cieknie więc nie wiadomo co dokładnie trzeba uszczelnić. Jeśli chcesz porządnie mieć uszczelnioną to od razu powymieniać wszystkie uszczelki oringi i wyczyścić nastawnik. Koszt kpl naprawczego boscha do pompy w AFN płaciłem 50zł w lokalnym sklepie.
Jednak to nie kwestia tła. U mnie jest normalnie.f3fdcbf5c178a8dffe90e88a82cadff5.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezesik, podejrzewam że u ciebie jest normalnie bo masz jasne tło w tapatalku a ja mam w ustawieniach zaznaczone "tryb nocny" (nie bije tak po oczach, oczy mi się nie męczą także łatwiej mi się czyta posty i nie drenuje tak baterii w smartfonie)
Skopiowałem tekst do przeglądarki i odczytałem zawartość posta (appka SMS nie ogarnęła)

Żeby nie zaśmiecać tematu bo autor potrzebuje pomocy to również służę radą :)
Uszczelkę pokrywy nastawnika, pod nastawnikiem oraz uszczelkę od strony sekcji wysokiego ciśnienia da się wymienić bez wyciągania pompy.
Musiałbym zerknąć na schemat VP37 gdzie jest wspomniana przez prezesika ta 4 uszczelka i czy dało by radę ją ogarnąć bez wyciągania pompy.
Najlepiej obmyć pompę i patrzeć z której uszczelki leci wacha.
Najważniejszą rzeczą jest szybka wymiana cieknącej uszczelki bo ropka lubi lecieć na węże płynu chłodniczego (pompa wody jest pod pompą paliwa) i węże szlag trafia.
Znajomemu jakieś 1.5 roku temu wymianiem jeden z węży układu chłodzącego bo się rozwulkanizował przez ropę która ciekła z pompy.

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelkę sekcji wysokiego ciśnienia masz na myśli oring duży pod tłokorozdzielaczem? Ja wymieniłem i trzeba być ostrożnym aby nie spieprzyć pompy. Tam jeszcze na śrubie centralnej jest też oring gdzie można wkręcić manometr.
Wracając do tematu taptalka to w trybie nocnym u mnie bez problemu widać bo sprawdzałem nawet :)

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi o ten duży oring przy tłokorozdzielaczu i właśnie trzeba bardzo uważać przy jego wymianie ale na aucie idzie to zrobić.
Nie raz było to poruszane na forum :)

Ps. Nie wiem co u mnie jest nie tak że nie wyświetla poprawnie posta.
Ale mniejsza z tym... odkąd jestem na forum używam tapatalka i to pierwszy taki przypadek.

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...