Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężko odpala 2.8 + LPG


sandall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z odpalaniem auta i nie wiem od czego zaczac, nie ma znaczenia czy zim,ny czy cieply, poprostu czasem odpali normalnie czyli ze 2-3 obroty, a czasem trzeba go krecic nawet kilkanascie... silnik to 2.8 v6 AQD + gaz, bylem u mechanika zeby podlaczyl pod komputer w celu pokazania czy sa bledy i jest jeden, mianowicie: "Zawor wtrysku powietrza wtornego, obwod otwarty"

Czy ten blad ma jakis wplyw na to? jesli nie to gdzie szukac problemu? od czego zaczac najpierw? pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez sandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd to pewnie od pompy powietrza wtórnego SAI i jest albo gdzieś nieszczelność lub padł przekaźnik albo jeszcze coś innego. Z odpalaniem nie powinno mieć to powiązania. Spróbuj zakręcić lpg, może reduktor puszcza

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakrecic i testowac na benzynie? A z tym bledem to jest to cos powaznego, czy jakas pier**la raczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, sandall napisał:

Zakrecic i testowac na benzynie?

Tak. Jeśli rzeczywiście to od SAI to można uznać, że pierdoła. Zapewne świeci się check i nie wiem jak Ciebie ale mnie ta kontrolka drażni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, ze nie swieci sie zadna kontrolka. Ok bede testowac na samej benie i zobacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem jak radziles i faktycznie, jak zakrece gaz to pali normalnie, co dalej?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To reduktor albo wtryskiwacze puszczają gaz do kolektora.

Jak przyjedziesz do domu to ściągnij podciśnienie z reduktora na noc, rano przed odpaleniem załóż podciśnienie i jak dobrze odpali to znaczy, że reduktor walnięty, jeżeli dalej źle to to samo zrób z wtryskiwaczami LPG.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem mechanikiem, ani nie znam sie za bardzo na tych sprawach, dlatego nie bardzo wiem co gdzie jest i jak wyglada:) a ile mechanik moze za ta wziac, zeby naprawil? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sandall napisał:

nie jestem mechanikiem, ani nie znam sie za bardzo na tych sprawach, dlatego nie bardzo wiem co gdzie jest i jak wyglada:) a ile mechanik moze za ta wziac, zeby naprawil? ;)

Auto kupiłeś dla szpanu, że nawet nie wiesz gdzie jest podciśnienie na reduktorze? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sandall napisał:

juz wiem, dzieki za pomoc.

Jeżeli pomogłem to po prawej masz taką strzałkę, naciśnij :)

Daj znać jutro jak efekty.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, k232 napisał:

To reduktor albo wtryskiwacze puszczają gaz do kolektora.

Jak przyjedziesz do domu to ściągnij podciśnienie z reduktora na noc, rano przed odpaleniem załóż podciśnienie i jak dobrze odpali to znaczy, że reduktor walnięty, jeżeli dalej źle to to samo zrób z wtryskiwaczami LPG.

Nauka nie idzie w las :grin:

3 godziny temu, sandall napisał:

Zrobilem jak radziles i faktycznie, jak zakrece gaz to pali normalnie, co dalej?:)

Puszcza reduktor tak jak sugeruje k232. 

Odwiedź gazownika niech sprawdzi .

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez gazownika też sprawdzi, instrukcje ma czarno na białym :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ze tak dlugo trwala moja odpowiedz, tak okazalo sie, ze to reduktor, dziekuje za pomoc!

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za reduktor, że takie zabiegi trzeba robić? Zakręc na parę dni gaz i się dowiesz, a prędzej zrób próbę jak opisano powyżej.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2018 o 20:55, przem8 napisał:

Co to za reduktor, że takie zabiegi trzeba robić? Zakręc na parę dni gaz i się dowiesz, a prędzej zrób próbę jak opisano powyżej.

instalacja Lovato EasyFast. Zakręce i zobaczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...