Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie zestawu Burego do Concerto


Stysiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam mały z może duży problem. Posiadam w swoim aucie radio Concerto do którego chcę podłączyć zestaw głośnomówiący, kolega namówił mnie na zakup zestawu BURY CC9048 ponieważ dla mnie ważne jest aby był mały dobrze pracował i był prosty w podłączeniu. Po odpięciu kostek iso z radia okazało się że kostki w burym są takie same więc myślałem że będzie prosto. Podłączyłem zestaw do radia kostki od zestawu w kostki od auta i tu brak reakcji bury nie działa a radio gra normalnie jak grało przed podłączeniem. Tak naprawdę to nie mam zielonego pojęcia dlaczego bury nie zaskoczył. To na co zwróciłem uwagę to kostka zasilająca radio  a mianowicie w mojej kostce z samochodu mam trzy przewody czyli plus minus i ze schematu przyklejonego do radia wyczytałem że K-BUS a we wtyczce od burego oczywiście zasilanie jest przewód mute, który nie mam zielonego pojęcia pod który pin ma być podpięty w radiu bo w radiu mam jeszcze DWA-GND, BOSE (nie mam systemu bose ale mam subwoofer w bagażniku oryginalny), i jeden pin obok k-bus bez opisu, dwa wolne miejsca między masą a dwa-gnd. 

Jeżeli chodzi o wtyk zasilający to:

plus i minus są w tym samym miejscu

pin obok plusa u mnie wolny z wtyczki Antenna 

pin k-bus w kostce mute 

pin bose w kostce mute 

pin dwa-gnd w kostce mute 

pusty pin w radiu obok dwa-gnd w kostce Ignition 

pusty pin obok masy w kostce illuminiation 

wrzuciłem zdjęcie schematu wejscia radia, gniazdo mojego radia jak wygląda, wtyczki zasilającej oraz schemat burego

dodam że nie mam fabrycznego podłączenia telefonu tak jak jest w niektórych autach z uchwytem na telefon.

Proszę o pomoc w podłączeniu i może wytłumaczeniu co źle robię, 

 

 

 

20180118_194039.jpg

20180115_215648.jpg

20180118_194032.jpg

Screenshot_20180118-213728.png

Edytowane przez Stysiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś spotka się z takim problemem to w sumie żaden problem trochę zabawy kabelkami. Wystarczylo podpiac zasilanoe ze stacyjki na BUREGO i wszystko ruszyło. Ale dodatkowo po uruchomieniu zestawu rozpoznał tylko przednie głośniki a na tył szła muzyka z radia co po pierwsze przeszkadza w rozmowach a po drugie nie można słuchać muzyki że streaming audio przez telefon, więc trzeba podpiąć przewód mute do pinu tel mute we wtyki radia najlepiej kostka 10pin, wtedy wycisza radio rozmowy działają super a i muzyka gra. Muszę pokombinować i poszukać jak podłączyć tylne głośniki i subwoofer aby wszystko ładnie grało jak będę słuchał przez tel muzyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wlasnie zakupilem ten sam zestaw glosnomowiacy, probowalem z plusem po zaplonie i nadal nie ruszylo, nawet nie podswietla klawiszy, a zasilanie dostaje. W czym tkwi problem? Sprawdzony we fabryce burego i wymieniona wiazka, u nich chodzi a w audi nadal cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz 2 źródła zasilania. Jedno jest stałe 12V a drugie 12V po stacyjce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie, tak jak mowisz trzeba bylo dac napiecie w kabel sygnalowy i wszystko ruszylo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...