Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie LPG ..


jozefackik

Rekomendowane odpowiedzi

@jozefackik To bardzo dobre spalanie.

Mój rekord to 12.5l/100km, przez Słowację (wysokie mandaty tam mają). W zeszłym tygodniu pokręciłem się jakieś 100km po mieście i wychodziło mi jakieś 18l/100km (wskazanie FIS+28%). Po zrobieniu 100km z tempomatem 150km/h po autostradzie ostatecznie na stacji wyszło 14.9l/100km.

Reasumując - sorry, ale to nie jest samochód do miasta, tylko do walenia w trasy :) Do miasta, według mnie, dużo lepiej 1.8T FWD manual - sporo lżejszy i zwinniejszy, moment w szerokim zakresie, przyjemnie się tym jeździ, a skrajne spalanie wychodzi gdzieś pod 15l/100km, ale to już serio miasto + korki + klima. No albo 1.9 jak ktoś lubi wibracje, hałas i smród z wydechu...

Edytowane przez matmac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matmac

Niestety ale na smierdziucha się nie zamienię nigdy ;) nie trawię ropy.. 

Tylko widzisz w trasie okej a w mieście tragedia z oszczędna jazda.. lecz w trasie nie oszczędzalem az tak bo 180-200 obwodnica to nie schodzilo z licznika. W trasie jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobisz? Nic nie zrobisz.

Ja po mieście staram się jeździć w miarę "delikatnie". Na ogół wrzucam 3 na skrzyni, bo ma denerwującą przypadłość, że przy toczeniu się 50-60km/h w ruchu potrafi wrzucić 4-ty bieg i silnik ma wtedy 1100obr/min, a żeby z powrotem zrzucił na 3 trzeba mu dość mocno, impulsowo "uderzyć" w gaz. Wk***ia mnie to strasznie, bo ewidentnie zamula. Miałem kiedyś czterobiegowego lenia bez tiptronica i zachowywał się dużo lepiej, nie próbował na siłę wrzucić najwyższego możliwego biegu tylko trzymał na tych rozsądnych 1500obr/min. To było z 1.8T, a on dodatkowo ma nisko moment. W tej skrzyni współczynnik adaptacji mam na poziomie 30-40 w skali od 0 do 255, gdzie 0-emeryt, a powyżej 100 coś się zaczyna dziać :/. Jeszcze nie wymyśliłem co z tą skrzynią zrobić, dlatego manualnie staram się żeby trzymał takie obroty jakby jeździć w manualu, koło 2000obr/min, a nie cisnąć jak debil na tych 1200obr/min.

Edytowane przez matmac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdziłeś ten współczynnik adaptacji? Ja mam wrażenie że skrzynia dość szybko się przestawia bo mieszkam w górach i widać jak czasem ciągnie do 3.5k z gazem na np 10% a czasem gaz na 30-40% a ona zmienia biegi przy 2k rpm. Swoją drogą pytanie offtopowe do Josefa, mierzyłeś moze czas 0-100kmh? Jestem ciekaw jak u innych to wygląda bo mam wrażenie że mój to straszny muł w sprincie do setki.


Edit: Jeśli matmac też mierzyłeś to chętnie się dowiem jaki uzyskałeś wynik ;) 
Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Shan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shan Można to zobaczyć w blokach pomiarowych 002 na pozycji pierwszej jakimś zwykłym VAG-COMem. Próbowałem przekodować skrzynię i wyłączyć DSP, ale w praktyce nie odczułem żadnej różnicy... Chyba założę temat w odpowiednim dziale.

Sam nie mierzyłem przyspieszenia, ale według danych katalogowych ma być około 9.3 sekundy i zgodziłbym się z tym, o ile nawet nie jest jeszcze gorzej... to nie jest auto do zapierdalania, nie jedzie tylko hałasuje :D. Ale nie ma się co dziwić, bo to waży swoje, dużo tego żelastwa trzeba targać, a poza tym skrzynia ma dosyć długie przełożenia. Przy 160km/h jest 3000obr/min na ostatnim biegu, a to w trasie robi robotę. Ten silnik jest taki dostojny i taki pewnie miał być, bo do ostrzejszej jazdy jest chociażby 1.8T, albo S4, który urywa d*pę w okolicach kolan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2018 o 21:13, megafaka napisał:

 Tdi - nie jest niezawodny ( ogromny minus np. to fabrycznie wadliwa pompa olejowa w tych modelach ) Pisząc swoją opinię wyrażam tylko swój pogląd - do którego tutaj nikogo nigdy nie nakłaniam

Przebieg 1/3 z tego co 1.9,u mnie 732 tyś  i to z programem.

Edytowane przez Leopold27
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2018 o 01:34, jozefackik napisał:

Witam wszystkich.  A4 B5 2000r, 2.8 v6, quattro, tiptronic.

Ile powinno wynosić spalanie gazu ? 

Posiadam sekwencje od sierpnia. Auto w tym momencie pali mi 20-22 L po mieście . Wynik tragiczny, oczywiście normalną jazdą. Od czego to jest zależne? Jeżdżę co chwilę do gazownika, ponieważ mam na gwarancji instalacje. Za każdym razem mówi, że mapy okej. Zero błędów wszystko w porządku i jest  na pewno dobrze . Posiadam butlę 55L przy tankowaniu wchodzi jakieś 40-41 L. Po mieście z 41 L robię jakieś 170 km.

Zawsze czekam aż spadną obroty przed jazdą. 

Pozdrawiam, Z góry dzięki..

Udało Ci się ogarnąć instalację ? Jak wygląda teraz spalanie? Mam identyczny problem od 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...