Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie LPG ..


jozefackik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.  A4 B5 2000r, 2.8 v6, quattro, tiptronic.

Ile powinno wynosić spalanie gazu ? 

Posiadam sekwencje od sierpnia. Auto w tym momencie pali mi 20-22 L po mieście . Wynik tragiczny, oczywiście normalną jazdą. Od czego to jest zależne? Jeżdżę co chwilę do gazownika, ponieważ mam na gwarancji instalacje. Za każdym razem mówi, że mapy okej. Zero błędów wszystko w porządku i jest  na pewno dobrze . Posiadam butlę 55L przy tankowaniu wchodzi jakieś 40-41 L. Po mieście z 41 L robię jakieś 170 km.

Zawsze czekam aż spadną obroty przed jazdą. 

Pozdrawiam, Z góry dzięki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakładzie LPG u znajomego. No tragedia z tym spalaniem.  

Za każdym razem co podjadę na podlaczenie pod kompa to : 'mapy są idealne, po prostu tyle pali w zimie i w ogóle. Jest wszystko dobrze ' lecz i tak wiem że nie tak coś jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do innego gazownika, niech Ci podłączy, zobaczysz co Ci powie. 50zł zapłacisz i będziesz wiedział co jest. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojadę do innego gazownika, stracę gwarancje.. Czy była strojona nie mam pojęcia. Sprawdzałem jak ludzie mają ustawiany gaz w 2.8 I jest to samo. 

No co za każdym razem słyszę że to 'zima+ quattro+automat to i tak dobre spalanie '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dopytaj jak było strojone. Możesz podejrzeć korekty długoterminowe na vagu tylko nie wiem na którym kanale w tym silniku. Jak znajomy nie potrafi wystroić to lepiej podjechać do kogoś kumatego i zrobić jak trzeba. Prawidłowe wystrojenie nie powinno wpłynąć na gwarancję, takie moje zdanie. Napisz jeszcze jakie graty masz od lpg.

U siebie, chwilę po założeniu lpg, miałem robiony program, gaz ustawiał tuner i też mnie gazownik postraszył utratą gwarancji na przeglądzie i na gadce się skończyło. Stwierdził, że wszystko jest elegancko i powiedział, żeby cieszyć się jazdą. Zależy od podejścia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor: AC R01 

Zbiornik: 630/225 55L

Układ sterujący: STAG QMAX BASIC 

Listwa wtryskowa: AC A503 

Tyle mam w książce serwisowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj innego przedstawiciela stag-a w twojej okolicy,to nie stracisz gwarancji,tylko niech wbije ci wszystko w książkę,kazde podpięcie komputera rejestrowane jest.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z resztą auta ok? Przepływka, sonda, czujnik temp? Od początku tak pali czy od jakiegoś czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływka Okej, czujnik też, sonda źle pracuje ale w instalacji jest ominieta sonda. Założyłem w lecie to paliła z 16-17 .A teraz to tragedia normalnie..  kolezka ma a8 d3 4.2 to mu pali normalną jazda po mieście 18-21 L .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jozefackik napisał:

sonda źle pracuje ale w instalacji jest ominieta sonda

To może tu trzeba szukać przyczyny. Tak się raczej nie robi.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda nie powinna być omijana a powinna być sprawna bo to ona decyduje o dawce paliwa . I benzyny i gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiecie. Ja się na tym nie znam na gazie... tak zrobił tak jest, lecz no mówię co się dzieje i co mi nie pasuje . W tym momencie przecież jak nie jest sonda podłączona to i tak do spalania LPG nic nie ma.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sondę masz nie sprawną to ciężko jest ustawić dawkę LPG Mapy może i są idealne (chociaż lepsze by było korekcje po vagu) ale skoro sterownik benzynowy pobiera informacje z niesprawnej sondy czy tam odlaczonej to jego "mapa" jest zła więc i strojenie LPG do mapy benzynowej mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda ma dużo do spalania. Sterownik gazu to tylko czyta czasy wtrysku benzyny i w zależności od mnożnika ustawia swoje czasy. A czasy benzyny zależą tez od sondy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...