Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mocy AEB


Faded97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam a4 b5 1.8t sedan AEB 150 km, od założenia lpg w grudniu zaraz po odbiorze auto było słabe, na benzynie to samo , jakby wgl nie było w nim turbiny, po wizycie u mechanika wyszło że zawór dv oraz przepustnica , wymienił mi i nadal to samo , dziś byłem i wyszło że błąd 561 , kazał pojeździć jakiś czas i przyjechać do niego , a i gdy nie było gazu auto szatan , ktoś jakieś propozycje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytaj normalnie błędy vagiem. Widocznie coś rozłączył przy montażu jak przed założeniem lpg było dobrze. To jak to jest wystrojone jak w ogóle auto nie jeździ i niesprawne zostało oddane..:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione błędy to : 

Układ regulacji obrotów biegu jałowego/ położenie przepustnicy * błąd adaptacji 17967

Regulacja składu mieszanki * limit adaptacji Add przekroczony , 

Mechanik je usunął i nie ma ich i kazał tak pojeździć, jeździć na benzynie czy prosto do gościa co zakładał lpg na regulacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

561 to błąd składu mieszanki, jak robił regulację gazu? w czasie jazdy? jeśli po założeniu dzieją się takie cyrki to pewnie gazownik coś zj****, odkręcał kolektor do nawiercania wtrysków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mi zadzwonił że auto jest właśnie na jeździe próbnej i za godzinę mozna przyjechać, zapłaciłem i wgl , kazali po 1000km przejechanych na lpg przyjechać na regulacje , Tyle wiem boto moje pierwsze auto z lpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł się bujnąć autem ale to w sumie nie znaczy że robił regulację podczas jazdy, a na benzynie tez brak mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem się teraz na benzynie i nie ma tego kopa od 3.5 tys obrotow jak miał wcześniej :( teraz gdy przyjechalem się tak ostrzej to zauważyłem że temperatura spadła na chwilę do ok75 i znów podniosła do 90 ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie w aeb chyba nie ma jeszcze sondy szerokopasmowej więc strojenie lpg jest bardziej wymagające. Z tą temperaturą to winny jest termostat, czujnik temperatury lub w skrajnym przypadku zegary ale obstawiam to pierwsze. Jak masz vaga to spróbuj zrobić logi dynamiczne (poszukaj jakie kanały będą dla tego silnika) albo odwiedź kogoś ogarniętego w 1.8t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Faded97 napisał:

Możliwe że to przepływomierz lub n75 ?

 

W moim AEB-ie jak padł N75 to byl tak slaby jak by mial z 70-80 koni.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na weekendzie podmienie od kolegi i zobaczymy, ale dziwne strasznie że jechałem oddać to na założenie lpg to szatan, odebrałem to muł:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2018 o 04:57, Faded97 napisał:

Znacie kogoś ogarnietego z Podkarpacia? Kto co mógłby pomóc?

Najbardziej ogarnięty to gregor z Jasła i po sąsiedzku zajmują się też lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,jak sprawdzić ciegno turbiny? Bo mechanik mówił że to podstawa skoro nie ma mocy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2018 o 15:51, Faded97 napisał:

Panowie , odpinalem wtyczkę w dolocie i od n75 i auto nadal to samo 

Co dalo odpiecie wtyczki od N75 ? Jezeli jest walniety i go odepniesz to jaka to roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2018 o 22:14, iglako napisał:

Co dalo odpiecie wtyczki od N75 ? Jezeli jest walniety i go odepniesz to jaka to roznica.

Wiesz co ? Zauważyłem taki jakby brzeczacy dźwięk zaraz gdy auto już odpali , może to być zatakny i rozaypany kat? Może dlatego jest taki muł jak 1.8 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Faded97 napisał:

Zauważyłem taki jakby brzeczacy dźwięk zaraz gdy auto już odpali

Może być też dźwięk łańcuszka rozrządu. Klapka wg cała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...