Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po poślizgu abs esp i wykrzyknik na fis


rzesza19888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, iż w końcu spadł śnieg od czasu do czasu wyłączam esp wykorzystuje potencjał quattro. Niestety prawie za każdym razem pojawia się problem. Dzieje się to na włączonym i na wyłączonym esp. Tył zaczyna lekko zamiatac wszystko ładnie aż tu nagle wyskakują te kontrolki i potem już nie działa abs. Na włączonym esp jest podobnie. Jak lekko łapie usług to czasem się nic nie dzieje, a jak bardziej zarzuci zalaczy sie esp i tez wywala blad. Vcds pokazuje 01200 abs supply voltage. Wystarczy tylko zgasić i odpalić auto i na zegarach jest czysto. Gdzieś na forum passata czytałem że dzieje się tak że czujnik abs wylapuje że któreś koło ma inną prędkość i generuje błąd wyłączając przy tym wszystko. No ale przy wyłączonym esp ten błąd też się pojawia. Wg mnie to raczej nie powinno mieć miejsca. Za każdy razem kasuje błąd na kompie ale to nic nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc a4b6 w Q po wyłączeniu esp i latając bokami nie miałem takich problemów jak opisujesz. Natomiast w ośce, jeżdżąc na ręcznym przy wyłączonym esp, po pewnym czasie łapał błąd i nie dało się ponownie włączyć esp oraz abs nie działał, dopiero po ponownym uruchomieniu silnika wszystko wróciło do normy.

Raczej coś masz nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego taki błąd łapie, że po ponownym odpaleniu auta sam znika z zegarów. Jakoś w maju miałem problem z abs bo sterownik padł, podmieniłem na aktualny i do tej pory spokój był. Domyślam się że dlatego, że esp i abs był nieużywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie  dlatego że nie był używany.

Mam podobnie  też się zastanawiam co jest w poprzednie zimy było wszystko ok a teraz raz na jakiś czas przy zamiataniu wywala błąd.

Z błędu wynikała by że coś nie tak z zasilaniem kiedyś ktoś pisał że to może być czujnik hamulca pod pedałami Może ktoś już miał ten problem i go rozwiązał i się podzieli rozwiązaniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jeżeli chodzi o ten czujnik świateł stop to też mam wymieniony ale to jeszcze zrobiłem na starym sterowniku abs, bo czasami mi się esp zaswiecilo na zegarach i błąd brake switch wyskakiwal na vcds. Po wymianie już się nie pojawiał a jak padł mi stary sterownik to przy okazji światła stop świeciły cały czas, elektryk nie chciał powiedzieć co było tego przyczyną, ale myślę że nie sterownik tylko przy okazji coś uwaliło dodatkowo wtedy, bo teraz przy tym samym błędzie stop działa normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze w związku z tematem się zapytam czy ktoś z Was naprawiał sterownik abs? tyle jest aukcji z elektroniczną naprawą i się zastanawiam czy może oddać swój stary uwalony sterownik (bo komputer nie mógł się z nim w ogóle połączyć) i spróbować go zakodować i zobaczyć czy dalej będzie wywalało ten błąd. Oczywiście pod warunkiem, że śnieg się utrzyma i będzie można popróbować esp, bo jak pisałem wyżej błąd nie wyskakiwał w sezonie letnim,bo ani abs ani esp nie musiało działać,bo nie było na to szans przy dobrej przyczepności. Piszę esp, bo np jak dziś właśnie wróciłem z pracy, na prostej drodze przy wyłączonym esp na 2ce gaz w podłogę na prostej drodze, samochód dostał lekkiego uślizgu wyskoczył błąd, a ile razy bym nie deptał po heblach (zanim błąd wyskoczy) abs działa prawidłowo i błąd nie wyskakuje, także wygląda mi to bardziej na to, że problem pojawia się w momencie, gdy musi zadziałać esp, a nie abs. Chociaż wiem, że oba systemy są ze sobą ściśle połączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...