Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie odpala


Jarecki07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem otóż nie mogę odpalić auta na zimnym musi bardzo długo kręcić albo trzeba robić parę podejść do niego żeby odpalił. Jak już odpali to śmiga i bezproblemu odpala, ale jak postoi z 8h to dalej kicha. Na początku pokazywał mi się błąd że przerwa w zapłonie wymieniłem świece kable i błąd znikł i przez parę dni elegancko działał ale znowu o samo się stało i były następne dwa p0174 i p0172. Próbowałem na gazie odpalać i na benzynie i dalej to samo. Miałem wymieniana sondę. Miał może ktoś podobny przypadek ? 

Ps. Do sprawdzania błędów mam wtyczkę obd II co sprawdza tylko błędy i kasuje, może nie profesjonalna ale jak coś nie tak było to pomogła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed dłuższym portalem wypnij przewód podciśnienia który idzie do reduktora i zaślep nieszczelność. Taki objaw daje padnięta membrana w reduktorze, samochód odpala jednocześnie na Pb i Lpg i jest zalewany

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed dłuższym postojem wypnij przewód podciśnienia który idzie do reduktora i zaślep nieszczelność. Taki objaw daje padnięta membrana w reduktorze, samochód odpala jednocześnie na Pb i Lpg i jest zalewany

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za pomoc zacznę działać to dam znać jak poszło ! [emoji6]
 

Jak tam udało się coś ustalić?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem odrazu pisać jak za pierwszym razem odpali tylko porobowac niech postoi i faktycznie działa elegancko wszystko! Do gaziarza auto idzie na wymianie membrany uszczelek i filtru także dzięki wielkie ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam pewien problem drugi myślelem że to na gazie chociaż na gazie było bardziej to odczuwalne. Jak jadę autem i się rozgrzeje np jak jadę i jak hamuje i już prawie się zatrzymuje auto to zaczyna tak jakby szarpać autem, silnikiem ale nwm od czego to czy wina silnika czy skrzyni, i to jak już się trochę rozgrzeje auto  ;/ i tyle jest w sumie problemów ze skrzynią tylko to. A i nie wiem gdzie miałem napisać ten post to dałem tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze dodam że może to być przenia poducha silnika bo napewno idzie do wymiany albo wszytskie dwie ? Tak spekuluje co by mogło być :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas hamowania na luzie też występuje ten objaw?

Obroty nie spadają?

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na luzie nic się nie dzieje jak zmienię biegi na ręczne to też okej ale na D to szarpie nim i jeszcze jak podjechałem pod robotę i chciałem cofnąć to nie było relacji dopeiro jak przycisnąłem gaz delikatnie to tak szarpnęło i tak jakby uderzenie i później normalnie już jechało ;/ czyżby remonty skrzyni ? ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam się na automatach więc się nie wypowiem, trzeba by zasięgnąć rady kogoś mądrzejszego z tej materii.

Przenieś wątek do: układ napędowy i skrzynia biegów

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, problemy ciąg dalszy wymieniony reduktor filtry i nawet listwy wtryskowe i dalej kiepsko łapie, a na benzynie na tyk palił 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia łapie jakiś błąd ? Zakręć butlę od gazu i pojeździj na benzynie.Wskazówka od temperatury silnika nie wariuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...