Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bład 00597 abs i esp przy toczeniu sie autem...


sajmon8526

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem z autem znajomego dokładnie Audi a4 b8 2007r 2.0tdi kod silnika CAG.. Auto trafiło do mnie po kilku warsztatach wiec moze któs z kolegów spotkał sie z podobnym problemem który jest zagadka... .Jadac wolna predkoscia 10 ,20 k/h w pewnej chwili zapalaja sie absy esp reczny i check i przestaje działac predkosciomierz.Sprawa niby prosta po podłaczeniu vcds jest bład 00597-Impulsy predkosci koła odchylenie.Nie mamy tutaj podpowiedzi przy którym kole co sie dzieje.Wiec wszystko zostało juz u poprzedników wymienione a dokładnie wszystkie 4 łozyska, wszystkie 4 czujniki i brak poprawy.Okablowanie sprawdzone pod napieciem czy gdzies aby nie ma jakiegos kontaktu tylko na włosku.Brak efektu.Ja zaczałem od wymiany sterownia o tych samych numerach.Efekt ten sam porażka.Predkosci koł sie zgadzaja testy tarczy impulsowej na stacji diagnostycznej zrobiony i wszystkie koła ładnie pieknie.Kodowania co sie da z pomocnikiem przetestowane i brak efektu.Innymi słowy wszystko sprawdzone i wymienione a problem dalej wystepuje.W  aucie ktos załozył koła 19 calowe ale parametry sa takie same opon takze to tez odpada.Wszystkie łożyska sprawdziłem czy nie ma uszkodzen , czujniki tak samo, odległosci tez ok sa, predkosci łeb w łeb takie same a bład dalej sie pokazuje.Mam prosbe do kolegów którzy dyspanuja  testerami i byli by zyczliwi sprawdzic jakie maja kodowanie sterownika abs w swoich podobnych autach do tego i  napisali mi je w celu porównania poniewaz pomysłow juz brak... Wszystko wymienione na nowe łacznie ze sterownikiem a  dalej auto wykrywa niezgodnosc impulsów.... .Tak wiec panowie moze którys w was  cos podpowie...Bede wdzieczny za podanie waszych kodowań.Pozdrawiam

Edytowane przez sajmon8526
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z wiazką 

ćwiczyłem to w składzie superb II

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła 16 założone brak poprawy łożyska nowe czujniki nowe sterownik drugi wiązka cała na opór i po żarówka sprawdzona ibrak poprawy.  Wbijasz jedynkę puszczasz sprzęgło jedziesz 6 na godzinę bez gazu wszystkie koła taka sama prędkość mają i za chwilę absy ESP ręczny i nie dziala predkosciomierz, gasze odpalam i gaśnie wszystko. Jedziesz dalej a za chwilę błąd. Muszę się dowiedzieć jaka jest historia tego auta bo to już w głowie się nie mieści b

Edytowane przez sajmon8526
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Dowiedziałem się Jak wygląda historia tego samochodu Sprawa wygląda tak Auto zostało sprowadzone z Niemiec i w aucie Była założona belka z tyłu od Quatro ale samochód nie jest Quattro skrzynia jest normalnie manualna sterownik jest przygotowany na manual zwykłą skrzynie Nie 4 na 4 i dokładnie to wygląda tak że po sprowadzeniu do Polski facet chciała sobie ustawić geometrię tej geometrii nie udało się ustawić dlatego że tylne prawe koło było skrzywione więc postanowiono wymienić belkę na normalną bez Quattro taka jaka powinna być w tym samochodzie po wymianie belki na zwykłą zaczęły dziać się te wszystkie cyrki które się teraz dzieje na belce Quattro było wszystko OK po założeniu zwykłej zaczęło się to wszystko dziać dziwne jest tylko to że wszystko jest założone od auta bez Quattro sterownik jego kodowanie również wszystko przechodzi poprawnie a auto dalej robi swoje cyrki w ogóle to nie mieści się w mojej logice to co się tam dzieje w ogóle w tym samochodzie wszystko jest niby OK wszystko jest od wersji bez Quattro a dalej dzieją się te cyrki Nie wiem może mój vcds nie ogarnia tego auta bo kodowanie wychodzi takie jakie powinno być nawet użyłem ktsa i również wszystko wychodzi pod zwykły napęd na przód ale niestety nie ma to wpływu na to na to co się dzieje z tym samochodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...