Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klapy klimatronika otwierają się po użyciu spryskiwacza.


vendorr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiem, że temat przycinających się klap climatronika i adaptacji klap już był wałkowany nie raz.

Pozwoliłem sobie na założenie nowego tematu ponieważ zaobserwowałem dziwną zależność, mianowicie:

Przymykanie się głównej klapy (od filtra PP), następuje podczas dłuższej jazdy > 50km, przy krótszych odcinkach tego problemu nie mam.

Gdy klapa się zamknie zaczynają parować szyby, co jest zrozumiałem, uruchamiam wtedy nawiew na przednie szyby i nic, zaobserwowałem, że następuje gwałtowne otworzenie klapy gdy użyję spryskiwacza na przednią szybę, na tylną już tego efektu nie ma.

Ponieważ klapy się nie przycinają a pracują w pełnym zakresie co prawda nie tak jak być chciał to jakie są opcje naprawy?

Co to za chochlik z tym spryskiwaczem?

 

Za wszelkie uwagi dziękuje bardzo i pozdrawiam VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma każda B6, też byłem tym zdziwionym ale jest sporo tematów o tym w necie. Chodzi o jak najszybsze odparowanie/odmarznięcie szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, oyamabdg napisał:

Tak ma każda B6, też byłem tym zdziwionym ale jest sporo tematów o tym w necie. Chodzi o jak najszybsze odparowanie/odmarznięcie szyby.

czyli otwarcie klapy przy spryskaniu przedniej szyby jest normalnym zjawiskiem?

Aha zapomniałem dodać, że po spryskaniu szyby po pewnym czasie klapa ponownie się zamyka.

 

W takim wypadku, czy sama adaptacja klap wystarczy na usunięcie usterki?

 

Pozdrawiam VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...