Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aliexpress - ogólnie


k232

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Jest ktoś kto kupował Iphone przez Aliexpress? Proszę o jakieś informacje, czy warto, czy to są oryginalne smartfony czy może podróbki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu trochę strach, najlepiej zapisz się do jakiejś grupy na fb "Aliexpress Polska" to Ci doradzą.. tam nie trudno o fake :) Musi być jakiś zaufany sklep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, k232 napisał:

Siemka,

Jest ktoś kto kupował Iphone przez Aliexpress? Proszę o jakieś informacje, czy warto, czy to są oryginalne smartfony czy może podróbki ?

Powiem tak, dużo rzeczy bym kupił w chinach, czy to do samochodu jakas elektronike, czy smartfon jakiejs chinskiej firmy typu Xiaomi czy Meizu, ale iPhona to akurat tam bym nie kupił...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie takich rzeczy nie warto kupować bo nie wiesz czy do ceny zakupu w Polsce nie będziesz musiał zapłacić cła czasami to połowa tego co zapłacisz za sprzęt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Robero321 napisał:

ogólnie takich rzeczy nie warto kupować bo nie wiesz czy do ceny zakupu w Polsce nie będziesz musiał zapłacić cła czasami to połowa tego co zapłacisz za sprzęt...

Tak myślałem, że jakiś podatek trzeba będzie zapłacić. Ale sam fakt że iPhone 8 jest za 1000 zł a u nas za 4 tysiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bristol napisał:

Panowie a czy da się zamawiać hurtem z aliexpress ?

 

Zawsze możesz spróbować, spróbuj kupić np 100 takich samy rzeczy, jeżeli Ci system puści to pewnie się da : D

Mi się wydaje, że jak byś chciał to nawet kontener jakiegoś gówna możesz kupić : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że jakiś podatek trzeba będzie zapłacić. Ale sam fakt że iPhone 8 jest za 1000 zł a u nas za 4 tysiące.

Już sama cena wskazuje na to, że nie warto. Czy myślisz że Apple pozwala na sprzedaż iPhone w Chinach w takiej cenie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Krumak napisał:


Już sama cena wskazuje na to, że nie warto. Czy myślisz że Apple pozwala na sprzedaż iPhone w Chinach w takiej cenie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale przecież Apple też produkują w chinach, dlatego pytam czy jest ktoś kto miał styczność z Apple z Aliexpress : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje bardzo dużo na aliexpress od zegarków za 1$ do drona za 1200 $ i powiem tyle. Takie marki jak Xiaomi ( mam już 3 model ) i inne chińskie kupuje bez problemu ale coś jak Apple bym nie kupił bo mimo , że jest to chiński produkt to marka jest nadal amerykańska przez co z góry narzucona jest cena ogólnoświatowa i to co na aliexpress widnieje jako nowy iphone to albo podróba lub też " refurbished " czyli produkt odnowiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone z Chin nie będzie Ci dobrze działał w PL, będą kłopoty z zasięgiem. Do tego dochodzą kwestie gwarancji, serwisu itp. jeśli kupować iPhona to tylko z pewnych źródem, zresztą teraz zastanawiam się nad Xiaomi i też zdecyduję się na zakup z polskiej dystrybucji, mimo że będzie drożej.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone z Chin nie będzie Ci dobrze działał w PL, będą kłopoty z zasięgiem. Do tego dochodzą kwestie gwarancji, serwisu itp. jeśli kupować iPhona to tylko z pewnych źródem, zresztą teraz zastanawiam się nad Xiaomi i też zdecyduję się na zakup z polskiej dystrybucji, mimo że będzie drożej.
Na jakiej podstawie piszesz, że iPhone z chin będzie miał gorszy zasięg ? Apple nie ma rozgraniczenia na modele z B20 i bez niego .
Po prostu na 95% kupuje się podróbkę a nie produkt z jabłkiem. Co do Xiaomi - różnica w cenie niejednokrotnie jest do 50% wartości ceny końcowej u jakiegoś sprzedawcy w Polsce , a ceny części zamiennych nie jednokrotnie są śmiesznie tanie ( głośnik RN3P 8 zł , cały front z wyświetlaczem 90 zł ) co może powodować że ryzyko może się opłacać .

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy telefonu z Ali. Zbyt dużo niepewnych sprzedawców.

Ja np. kupuję Xiaomi w Chinach ale biorę z ibuygou (ofi dystrybucja + 2 lata gwarancji w Polsce). Apple'a? Never z Chin, za duże ryzyko. A jak pewna dystrybucja to po podliczeniu podatków robi się gorzej. Pomijając kwestie gwarancji. :/

Np. Redmi 4 Pro Black (czarny = droższy, polityka Xiaomi) kupiłem w grudniu 2016 za jakoś 670zł z wysyłką. Pół roku albo lepiej przed premierą w PL, oczywiście bez B20 - a wersja EU z B20 pojawiła się prawie po roku... za grubo ponad x2 tyle.

Vatu nigdy nie trafiłem na żadnym Xiaomi... ale koledze przywalili na Mi Mix, zabolało ale nadal zaoszczędził fortunę względem cen w polszy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2018 o 09:58, Bristol napisał:

Panowie a czy da się zamawiać hurtem z aliexpress ?

 

Nie wiem o jakiej ilości dokładnie mówisz. Ale jakieś 3 miesiące temu zamawiałem magiczne gąbki . Na aukcji "jedna sztuka" to 100 gąbek a zamówiłem w sumie 20 tych  "sztuk" wartość końcowa to 49 euro i poszło bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy telefonu z Ali. Zbyt dużo niepewnych sprzedawców.
Ja np. kupuję Xiaomi w Chinach ale biorę z ibuygou (ofi dystrybucja + 2 lata gwarancji w Polsce). Apple'a? Never z Chin, za duże ryzyko. A jak pewna dystrybucja to po podliczeniu podatków robi się gorzej. Pomijając kwestie gwarancji. :/
Np. Redmi 4 Pro Black (czarny = droższy, polityka Xiaomi) kupiłem w grudniu 2016 za jakoś 670zł z wysyłką. Pół roku albo lepiej przed premierą w PL, oczywiście bez B20 - a wersja EU z B20 pojawiła się prawie po roku... za grubo ponad x2 tyle.

Vatu nigdy nie trafiłem na żadnym Xiaomi... ale koledze przywalili na Mi Mix, zabolało ale nadal zaoszczędził fortunę względem cen w polszy... 
Ja jeśli biorę z alli to Goldway to jest jeden z najpewniejszych sprzedawców. Kupowałem j niego 4 xiaomi.

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2018 o 09:19, k232 napisał:

Tak myślałem, że jakiś podatek trzeba będzie zapłacić. Ale sam fakt że iPhone 8 jest za 1000 zł a u nas za 4 tysiące.

Zapomnij!
Takie okazje nie istnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...