Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Problem z pokrywą zaworów (odmą). Niedrożna odma i kopcenie.


szukamaudi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu żeby nie śmiecić, te pytanko jest związane z tematyką?

  Zakupiłem w necie Oil catch tank i pytanko jak podłączyć?? W jednym otworzę widać siatkę , zaś w drugim w środku przesłania blacha??  Proszę o pomoc i pozdrawiam.

IMG_20210408_185138_1.jpg

IMG_20210408_185135.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dmucham w tą odmę w pokrywie która jest założona na silnik i jest opór powietrza tzn dmucham ale jak by słabo idzie powietrze a jak przestane to się cofa mam drugą pokrywę i jak w tą drugą dmucham to swobodnie i lekko idzie przez odmę powietrze z tym że ta druga nie jest założona na silnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Czy w zime jest normalne, ze dieselek kopci na bialo i to konkretnymi chmurami? Po rozgrzaniu silnika jest wszytko w przadku. W lato takich objawow nie ma. Rozumiem, ze woda paruje?

Rano przy obecnych mrozach ma problem z odpaleniem i czaje sie na wymiane swieczek

Edytowane przez keq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wczesniej pisali olej w dolocie silbik AWX pewnie problem z odma. Moje pytanie zakladal ktos zamienniki pokrywy co pokazaly sie na allegro w cenie o polowe nizszej niz te z ASO? Lub czy ktos wymienial sama membrane? 

Screenshot_2022-02-07-12-14-42-238_pl.allegro.jpg

Screenshot_2022-02-07-12-14-29-861_pl.allegro.jpg

Screenshot_2022-02-07-12-14-49-761_pl.allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2022 o 12:20, Merdoock napisał:

Panowie jak wczesniej pisali olej w dolocie silbik AWX pewnie problem z odma. Moje pytanie zakladal ktos zamienniki pokrywy co pokazaly sie na allegro w cenie o polowe nizszej niz te z ASO? Lub czy ktos wymienial sama membrane? 

Screenshot_2022-02-07-12-14-42-238_pl.allegro.jpg

Screenshot_2022-02-07-12-14-29-861_pl.allegro.jpg

Screenshot_2022-02-07-12-14-49-761_pl.allegro.jpg

 

Sam z ciekawości na allegro patrzyłem na takie oferty jak wyżej i wyraźnie jest napisane, że pokrywa regenerowana, oryginalna ale regenerowana. może akurat warta zachodu słońca i swej ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam swoje 3 grosze do tematu odmy i pokryw.

TOPRAN. Rozumiem, że te krzywizny na krawędziach to wada konstrukcyjna tego gównianego zamiennika????

 

IMG_20231102_122019.jpg

IMG_20231102_122023.jpg

IMG_20231102_122032.jpg

  • wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2023 o 14:36, swIP napisał(a):

Dorzucam swoje 3 grosze do tematu odmy i pokryw.

TOPRAN. Rozumiem, że te krzywizny na krawędziach to wada konstrukcyjna tego gównianego zamiennika????

 

Takie coś Ci przyszło jako nowe? Też mnie czeka wymiana więc dobrze wiedzieć co omijać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro są oryginalne za ok 800 zł.

Nie wiem ile ma ta moja pokrywa. Takie auto kupiłem z taką pokrywą ale wygląda na świeżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...