Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Problem z pokrywą zaworów (odmą). Niedrożna odma i kopcenie.


szukamaudi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Mam problem z pokrywą zaworów, prawodopodobnie jest zapchana (nie pracuje separator). Wyjmując bagnet słychać fuknięcie ciśnienia, odkręcając korek wlewu oleju też słychać i widać, że jest ciśnienie. Zdjejmując przewód (rurkę) od króćca pokrywy, powietrze słabiutko wychodzi - wniosek jest jeden pokrywa do wymiany. Ceny są szalone bo zamienników nie widać a oryglinalna zaczyna się od 650 zł. Dlatego też, zanim zakupię nową chciałem zrobić eksperyment i wywiercić mały otwór gdzieś w pokrywie, żeby sobie ciśnienie miało gdzie zejść. Pojeździłbym tak przez jakiś czas zobaczyć czy sytuacja się polepszyła i nie wali biało-szarym dymem z komina. Tylko pytanie czy ktoś wie w którym najlepiej miejscu eksperymentalnie wywircić taki otwór ? Drugie pytanko przy okazji, orientuje sie ktoś gdzie można kupić w dobrej cenie taką pokrywę ? 

Dzięki za odp, poniżej znalazłem foto w google pokrywy takiej jak ja mam.

pokrywa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to ta pokrywa ma w sobie taki zawór, który sprawia że kiedy wyciągasz bagnet albo korek, to sie zamyka. Dlatego to normalne że wali Ci dymem :)

Druga sprawa jest taka że tam tak naprawde nie ma się co zepsuć... Jedynie mogła się troche zapchać ale to zalej ją ropą albo rozpuszczalnikiem i wszystko wyczyścisz ładnie.

Sprawa trzecia to myślę że śmiało możesz poszukać używki. AWX AVF BRB chyba nawet BPW miały te same pokrywy. Byle 2003+ był rok produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek dzięki za odp. Tak, ale własnie chyba problem jest z tym zaworkiem i to właśnie on jest odpowiedzialny za odseparowanie oleju od powietrza. To nie jest normalne, że w przewodzie lecącym do rury od filtra powietrza jest dużo oleju, dużo w sensie ze jak się zdejmie przewodzik to poleci olej kropelkami (to tylko moje przypuszczenia). W lato zdjemowałem tą pokrywę, zalewałem ropą i zostawiałem na noc, ale to chyba mało dało. Dmuchając w ten króciec, powietrze wychodziło ale z wielkim oporem.  Coś tam na pewno się dzieje, dlatego musze poszukać pokrywy. Dzięki za wskazówkę, poszukam również z modeli ktore wymieniłeś !

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze w dolcie jest olej to znany od wielu lat problem tych silników, wiec można powiedzieć, że to "normalne". Nawet najlepsza najnowsza pokrywa nie wyeliminuje tego. Poczytaj sobie o OCT. Ja byłem sceptycznie nastawiony ale z miesiąc temu sam coś takiego założyłem i widzę poprawę.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest ori pokrywa z uszczelką i śrubami w dobrej cenie. Z aso skody. Kupiłem taki komplet. Pokrywa z listopada 2017. Za niedługi czas będę zakładał, bo też mam problem z odmą. Z tym, że u mnie aż ciśnienie wypycha bagnet z rurki - efekt: wszystko wokół zachlapane olejem...

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6956034316

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2018 o 17:29, szukamaudi napisał:

Cześć,
Mam problem z pokrywą zaworów, prawodopodobnie jest zapchana (nie pracuje separator). Wyjmując bagnet słychać fuknięcie ciśnienia, odkręcając korek wlewu oleju też słychać i widać, że jest ciśnienie. Zdjejmując przewód (rurkę) od króćca pokrywy, powietrze słabiutko wychodzi - wniosek jest jeden pokrywa do wymiany. Ceny są szalone bo zamienników nie widać a oryglinalna zaczyna się od 650 zł. Dlatego też, zanim zakupię nową chciałem zrobić eksperyment i wywiercić mały otwór gdzieś w pokrywie, żeby sobie ciśnienie miało gdzie zejść. Pojeździłbym tak przez jakiś czas zobaczyć czy sytuacja się polepszyła i nie wali biało-szarym dymem z komina. Tylko pytanie czy ktoś wie w którym najlepiej miejscu eksperymentalnie wywircić taki otwór ? Drugie pytanko przy okazji, orientuje sie ktoś gdzie można kupić w dobrej cenie taką pokrywę ? 

Dzięki za odp, poniżej znalazłem foto w google pokrywy takiej jak ja mam.

pokrywa.jpg

Witam Kolego,

Miałem identyczny problem, który dodatkowo objawiał się masakrycznym kopceniem z rury na biało do czasu nagrzania silnika. Nie chcąc wydawać 600-700 PLN na nową pokrywę postanowiłem dokonać naprawy we "własnym zakresie"... Ostatecznie wywierciłem z góry pokrywy otwór przez, który wyciągnąłem gumkę z zaworu i problem z nadmiernym ciśnieniem i kopceniem ustąpił (po operacji zaślepiłem go). Nie zauważyłem negatywnych efektów tego rozwiązania, a jeżdżę tak już dwa lata. Jeśli byłbyś zainteresowany mogę zrobić foto i zwymiarować położenie otworu. Oczywiście do niczego nie namawiam bo tego typu manipulacje na pewno nie są rekomendowane przez ASO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego,
Miałem identyczny problem, który dodatkowo objawiał się masakrycznym kopceniem z rury na biało do czasu nagrzania silnika. Nie chcąc wydawać 600-700 PLN na nową pokrywę postanowiłem dokonać naprawy we "własnym zakresie"... Ostatecznie wywierciłem z góry pokrywy otwór przez, który wyciągnąłem gumkę z zaworu i problem z nadmiernym ciśnieniem i kopceniem ustąpił (po operacji zaślepiłem go). Nie zauważyłem negatywnych efektów tego rozwiązania, a jeżdżę tak już dwa lata. Jeśli byłbyś zainteresowany mogę zrobić foto i zwymiarować położenie otworu. Oczywiście do niczego nie namawiam bo tego typu manipulacje na pewno nie są rekomendowane przez ASO...

Pokaż foto:)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, misiek95 napisał:


Pokaż foto:)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

Proszę bardzo :).
Jeśli masz DPF zwróć uwagę czy po operacji nie wzrośnie częstotliwość wypalań. Jeśli silnik nie ma przedmuchu nie powinno to znacząco wpłynąć na filtr.
Pozdrawiam

1.jpg

3.jpg

2.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, DŁ83 napisał:

Proszę bardzo :).
Jeśli masz DPF zwróć uwagę czy po operacji nie wzrośnie częstotliwość wypalań. Jeśli silnik nie ma przedmuchu nie powinno to znacząco wpłynąć na filtr.
Pozdrawiam

1.jpg

3.jpg

2.jpg

Szacun za niestandardowe podejście do rozwiązania problemu :D

Nie sztuka iść do sklepu i kupić nową część , wydając przy tym niemałą kasę jak można zrobić to praktycznie bezkosztowo :)

:thumbup1:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa montowana nie tylko w BRB, więc pozwolę sobie temat edytować i podwiesić ;) Jak ktoś będzie kombinował niech porobi dokładniejsze zdjęcia jak wygląda ta gumka i zaworek, przyda się. 

@DŁ83 - Dominik, dobra robota :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam lekko temat, 
Ja znalazłem pokrywę zaworów na allegro u gościa za 50 zł (uzywka), troche obawialem sie zamawiac cos takiego ale kole twierdził ze powinno byc wszystko ok z pokrywa bo z innego powodu silnik cały jest na czesci rozbierany. 
Tak czy siak, pokrywa przyjechała czyściutka, w pełni drożna, zamontowałem i wydaje się że jest spoko, auto przestało mi wariować z dymem :) Natomiast pojawił się problem z DPF (prawdopodobnie zbieg okolicznosci) bo sie zapchal tak ze podlaczyli pod kompa ale nie probwoali nawet wypalać bo zawalony 100%. - O tym napisze osobny watek bo podjąłem pewne czynności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo jeździłeś z niesprawną odmą to DPF może się nadawać na skup złomu ( nie wyrzucaj bo jest warty min. 600 PLN-ów ):naughty:

Za niecałe 1000 PLN-ów możesz kupić polski zamiennik firmy JMJ

http://allegro.pl/audi-a4-b7-2-0-tdi-filtr-czastek-stalych-dpf-fap-i6662677594.html

Jakbyś potrzebował to zadzwoń i dopytaj jakiej jest firmy, od JMJ można brać , działają dobrze i nie powodują problemów :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za maly odkop. Czy mozliwe jest by odma sie lekko zatkala ale nie calkowicie? Czy sprawna odma powinna miec 100% przepustowosc w obie strony? U mnie gdy "dmucham w odme" czuc spory opor a gdy chce zaciagnac powietrze to nie idzie nic. Pozdrawiam i sorry za odkop...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad wrzuceniem pokrywy do myjki ultradźwiękowej. Nie wiem na ile jest to genialny, lub poroniony pomysł.

mam takie objawy:
- Z rurki która sobie biegnie od pokrywy do dolotu jest dość sporo oleju. Kiedyś po prostu była taka mgiełka, taki matowy osad na ścinkach. Teraz widać ze ten olej lekko płynie. Ścianki się błyszcza - ewidentnie wypływa z rurki odmy.
- Automatycznie jakoś więcej oleju zrobiło się w kolektorze odlotowym i zaworze EGR. Często rano puści sobie małego szaro-niebieskiego bąka. Teoria: olej spływa do otwartych zaworów? Korekcje i BIPy idealne, świece żarowe nowe, wiązka i przekaźnik- sprawne.
- Korek dość mocno podskakuje, ale tym jakoś się nie przejmuje. Bardziej zainteresowaniem się tematem gdy mocno połamałem pomarańczowa rurkę od miernika oleju tzw. bagnet. Jeździłem tak 3dni czekając na nowy. Po jednym dniu zauważyłem ze silnik mniej buczy, oraz za mną było mniejsze zadymianie podczas mocnego przyspieszania z dolnych obrotów.  Ma prawo do baków 173km/380Nm. Choć kiedyś były mniejsze.

Dodam ze kompresje mam taka sama jak 2lata temu przed wymiana pękniętej głowicy na nowa z nowymi uszczelniaczami i prowadnicami. Po ok 28bar. Mierzone tym samym sprzętem w tych samych warunkach.
Jutro odłączę rurkę przy pokrywie, odkręcę korek i dmuchnę jak na powyższym filme z YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się, odma ma działać w dwie strony? Gdy dmucham przez rurkę w dekiel oraz gdy próbuję zassać z dekla? Czy w jedna strone jakas jest blokada/musi być lepsze ciśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a dmuchał ktoś na założonej na głowicę pokrywie ? Wtedy mam tak, że mogę dmuchnąć, ale pompuje się jakby balonik i wraca :P tak powinno być ? ? ? Bo nie chce mi się specjalnie demontować do testu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...