Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dedyk olej do 3.0 tdi


Pszemeg Tki

Rekomendowane odpowiedzi

Strzałeczka. Ma ktoś wiedzę jaki olej jest dedykowany do b7 3.0 tdi? Najwięcej czyta się chyba o Motulu choć na korku wlewu oleju jest wytłoczony Castrol :-D jakie są wasze opinie na temat olejów do naszych serduszek ;-)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Castrola przerzuciłem się na liquin Molly hi tec 4100 5w40 i powiem ze kultura pracy inna. Następnym razem może będzie Motul.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedykowany to chyba Castrol skoro umieścili to na korku wlewu ale silnik się nie obrazi jak zmienisz firmę.

Jak masz filtr cząstek stałych i jesteś ekologiczny to dedykowany jest olej niskopopiołowy zwykle 5W30 np. LM Top Tec 4200.

Ale dla lepszej ochrony silnika zastosowałbym 5W40 o grubszym filmie olejowym, może tak jak radzi Kolega 4100.

Trochę sporo tego oleju w układzie smarowania więc trudno sugerować coś konkretnego z uwagi na ceny.

Na pierwszy rzut radzę rozpatrzyć oleje firmy FUCHS i NESTE OIL to są główni dostawcy baz olejowych dla innych "blendujących" oleje.

Z ekonomicznych mieszaczy polecam chemię w tym oleje SPECOL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedykowany jest Castrol. Znam opinię naprawdę dobrych mechaników Graftech GTS z Grodziska Mazowieckiego, którzy chwalą Castrola. 

Ja próbowałem Motula i Liqui Moly. Pozostałem przy LM. Mam taki sam silnik jak Ty (nie wiem co masz u siebie, ja mam zrobiony wydech i brak DPF/EGR).

Pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pksmlody napisał:

Dedykowany jest Castrol. Znam opinię naprawdę dobrych mechaników Graftech GTS z Grodziska Mazowieckiego, którzy chwalą Castrola. 

Castrol to była kiedyś renoma ale potem podupadła i została wykupiona przez BP.

Różne są castrole, zapewne można polecić te 10W50/60 lub wszelkie 0W... ale co do innych odmian to co produkcja to inna jakość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój typ to Millers oil 5w30 Xf oraz wymiana co 10tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...