Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koszty eksploatacji A4


Mateos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stoje przed zakupem a4 miedzy 2000 a 2003 rok , i tu pojawia sie pytanie

przy ktorym silniku bede mial najmniejszy wklad finansowy jeeli chodzi o eksploatacje porownujac iż kupie

je bez usterek silnika. Czy bedzie to diesel 1.9 tdi 110KM czy moze 1.9tdi 116 a moze lepiej by bylo kupic benzyne

1.8 125KM lub 1.8T 150 KM co wybrac diesel czy benzyne i ktory silnik

autem robie i bede robic od 20tys-25 tys km rocznie i chce aby mi posluzyl 6-7 lat

chce kupic z przebiegiem ok 150-170 tys

prosze o pomoc i opinie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem diesla. I jak bym miał wybór to bym brał 1.9 TDI w najmocniejszej wersji bo spalanie jest podobne a lepiej jest mieć te kilka koni więcej niż nie mieć. Osobiście mam 3 auta w 1,9 TDI. Oktawia 110 koni, Audi A4 90 km i Passata 130 km. Wszystkie spalają w granicach 5 litrów. Wczoraj jechałem do Siwecia Skodą i mi komputer pokazywal 4.4 ale to tylko pokazywal.

Jak kupisz z silnikiem ok to musisz w dieslu pilnowac tylko świec i akumulatora i musi chodzić. A teraz już nawet przy -15 stopniach silniki diesle odpalają bez świec (tak miałem w audi, żadna nie grzała i odpalał tyle tylko że dymił).

Części są w miare przyzwoite, klocki hamulcowe w granicach 100 zl, no nie wiem co tam się jeszcze wymienia, olej aha rozrząd do 130 km 1200 zl, do 90 km 300 zl.

Aha dodam jeszcze przebiegi:

Skoda 250 tys

Audi 250 tys

Passat 200 tys

i jak narazie to tylko wymiany eksploatacyjne czyli oleje 200zl , rozrządy, klocki itp no i oczywiście paliwo. Z benzyną nie miałem do czynienia, ale to jest odwieczny problem (czy diesel czy benzyna). Moim zdaniem dieslem pojeżdzisz dłużej. Poprzednim Audi 100 2,0D przekręciłem licznik :) czyli milion i niestety już był do remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rocznik 2000-2003 to koncówka b5 czyli 1.9 110 km VP i 1.9 115 PD a potem to już B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz benzyne 1.8T. masa frajdy z jazdy. na diesle trzeba uwazac. maja spore przebiegi i sa zajechane najczesciej. ekploatacja diesla jest tylko pozornie bardziej oplacalna. to juz nie te czasy kiedy ON byl tanszy od benzyny.... naprawa diesla jest drozsza, czesci sa drozsze. Pamietaj te, że TDi słyna z hałasu jaki wytwarzają.

ja mam swojego juz prawie 2 lata i oprocz olejów, płynów itp które trzeba wymieniać, wymienilem tylko czujnik temp i termostat - koszt 100 PLN. Reszta - odpukac - OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz benzyne 1.8T. masa frajdy z jazdy. na diesle trzeba uwazac. maja spore przebiegi i sa zajechane najczesciej. ekploatacja diesla jest tylko pozornie bardziej oplacalna. to juz nie te czasy kiedy ON byl tanszy od benzyny.... naprawa diesla jest drozsza, czesci sa drozsze. Pamietaj te, że TDi słyna z hałasu jaki wytwarzają.

ja mam swojego juz prawie 2 lata i oprocz olejów, płynów itp które trzeba wymieniać, wymienilem tylko czujnik temp i termostat - koszt 100 PLN. Reszta - odpukac - OK.

mam diesla AVF (130KM i 6biegów) z 2004 i muszę endriuu przyznać rację w wielu punktach... ciężko znaleźć dobrego choć jestem przykładem że można... naprawa droga - choć mi się nie zdarzyła a 30.000 pękło... hałas - cóż mi się podoba :>

za benzyną nie tęsknię a całe życie (14lat) takimi jeździłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz benzyne 1.8T. masa frajdy z jazdy. na diesle trzeba uwazac. maja spore przebiegi i sa zajechane najczesciej. ekploatacja diesla jest tylko pozornie bardziej oplacalna. to juz nie te czasy kiedy ON byl tanszy od benzyny.... naprawa diesla jest drozsza, czesci sa drozsze. Pamietaj te, że TDi słyna z hałasu jaki wytwarzają.

ja mam swojego juz prawie 2 lata i oprocz olejów, płynów itp które trzeba wymieniać, wymienilem tylko czujnik temp i termostat - koszt 100 PLN. Reszta - odpukac - OK.

jakie spalanie faktyczne Ci wychodzi przy 1.8 125 KM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od nogi. Teraz w zimie w czasie mrozów w mieście komp pokazuje nawet 11L srednio. mrozy zelżały i pokazauje 9.8L. w lecie w miescie max to 9L. trasa do 120 KM/h 6.8L średnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie ile masz kasy na auto?? I czy ma to byc buda B6?czy B5? Bo to zasadnicza ruznica :) Jak B6 to 1,9TDI 130km jesli cenisz sobie ekonomie,1,8T fajny silnik ale wiadomo ze mniej ekonomiczny,zalezy czego Ty chcesz podaj jakies wytyczne to cos pomyslimy :)O 1,8 lepiej zapomniaj spalanie podobne do 1,8T a nie rozwojowy silnik i słabszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie ile masz kasy na auto?? I czy ma to byc buda B6?czy B5? Bo to zasadnicza ruznica :) Jak B6 to 1,9TDI 130km jesli cenisz sobie ekonomie,1,8T fajny silnik ale wiadomo ze mniej ekonomiczny,zalezy czego Ty chcesz podaj jakies wytyczne to cos pomyslimy :)O 1,8 lepiej zapomniaj spalanie podobne do 1,8T a nie rozwojowy silnik i słabszy

No tak jak pisalem w pierwszym temacie cena max 25 tys z rejestracja, zastanawiam sie nad 1.8T quattro musze poszperac moze cos fajnego sie znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak pisalem w pierwszym temacie cena max 25 tys z rejestracja, zastanawiam sie nad 1.8T quattro musze poszperac moze cos fajnego sie znajdzie

do quattro dolicz 2 L spalania wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie ile masz kasy na auto?? I czy ma to byc buda B6?czy B5? Bo to zasadnicza ruznica :) Jak B6 to 1,9TDI 130km jesli cenisz sobie ekonomie,1,8T fajny silnik ale wiadomo ze mniej ekonomiczny,zalezy czego Ty chcesz podaj jakies wytyczne to cos pomyslimy :)O 1,8 lepiej zapomniaj spalanie podobne do 1,8T a nie rozwojowy silnik i słabszy

No tak jak pisalem w pierwszym temacie cena max 25 tys z rejestracja, zastanawiam sie nad 1.8T quattro musze poszperac moze cos fajnego sie znajdzie

Pokaz mi gdzie jest cena w pierwszym poscie???Ja tam widze tylko przebieg roczny :cool1: No stary za 25tys to nie bedzie 2000-2003r tylko 97-00 r.Jak chcesz sprzedam Ci moja :naughty: Jak cos to wal na PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam nie napisalem o tej cenie w pierwszym poscie-zwracam honor , no tylko czy ja chce diesla? oto jest pytanie:) ale dzieki za propozycje tylko ze ja jakby co to tylko i wylacznie sedanik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz benzynę . po przerobieniu na gaziwo wyjdzie tyle co diesel a spalanie 17 zł/100km

tańsze naprawy i nie klekocze . a poza tym to rzadko trafić na diesla z przebiegiem poniżej 300kkm (faktycznym) bo na zegarach każdy ma 180-200kkm

ja kupiłem benzynę i nie żałuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczna ta audica "audia41.6" :)

A jaki ma ekonomiczny motor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...