Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszczelka pompki spryskiwacza.


benicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pomoże ktoś ogarnąć numer gumowej uszczelki przy pompce spryskiwacza oraz ew. samą pompkę z dwoma wyjściami - nie wiem czy każda ma dwa.

 

Avant polift z xenonami 1999.

 

Wyciekł mi cały płyn ze zbiorniczka, dziś rozebrałem, wcisnąłem pompkę w uszczelkę gumową, niby nie ciekło, ale po użyciu spryskiwacza chyba pompka ponownie wyskoczyła i zaczęło się lać jak ze świni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale nie napisałeś o którą pompkę Cui chodzi czy mycie reflektorów czy mycie szyb 

Według etki

foto 1 to mycie reflektorów  8 uszczelka a  11 pompka 

foto 2 mycie szyb  4  uszczelka a  6 pompka 

nie ma jednej podwójnej pompki ...

1.png

2.png

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Olivier, chodzi mi o pompkę na samym dole zbiorniczka czyli pewnie do szyb. Zerknę dokładniej na kompie i zamówię.

 

Konkretnie mój to produkcja 99, model 2000 ale to chyba nie ma znaczenia w tym przypadku.

 

Raczej mało realne aby pompka pękła? - mrozu nie było, a sam płyn do -25 (teoretycznie) ciężki dostęp, a strach wsadzać głowę w nadkole gdy Audik stoi na lichym oryginalnym podnośniku [emoji4]. Wezmę lusterko i poproszę kogoś aby włączył spryskiwacze.

 

Założyłem, że jest podwójna bo ma dwa wężyki [emoji4]))) ale popatrzę na spokojnie bo wg rysunku powinien być jeden wężyk.

 

PS. Faktycznie jest jeszcze wyżej jedna (pewnie od reflektorów bo ma gruby wąż biegnący do śmiesznych szlauchów w kratkę, a te do reflektorów) oraz czujnik poziomu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale nie napisałeś o którą pompkę Cui chodzi czy mycie reflektorów czy mycie szyb



Uszczelka zamówiona w ASO za 4,19 pln. Niestety dalej ciekło, wyglądało że z podstawy pompki. Pompka wymieniona i teraz leci z pod króćców które wchodzą w gniazda/wyjścia płynu pompki.

Będzie januszowanie silikonem albo zmienię same kątowe krócce z posiadanych plastikowych na gumowe, o ile wejdą w nie węże.

Może to z czasem poprawili i z plastikowych pozmieniali na trwalsze bo bardziej elastyczne i szczelne gumowe.

Ale to na wiosnę, wyciek się zmniejszył. Taka mała usterka zaczyna mnie już wkurzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, benicjusz napisał:

 

 


Uszczelka zamówiona w ASO za 4,19 pln. Niestety dalej ciekło, wyglądało że z podstawy pompki. Pompka wymieniona i teraz leci z pod króćców które wchodzą w gniazda/wyjścia płynu pompki.

Będzie januszowanie silikonem albo zmienię same kątowe krócce z posiadanych plastikowych na gumowe, o ile wejdą w nie węże.

Może to z czasem poprawili i z plastikowych pozmieniali na trwalsze bo bardziej elastyczne i szczelne gumowe.

Ale to na wiosnę, wyciek się zmniejszył. Taka mała usterka zaczyna mnie już wkurzać.

 

 

No tak czasami producenci zakładają wiele kolanek itp. by to ładnie pasowało i wyglądało a zbiegiem lat to robi się problemem w szczelności bo wszystko traci swoje parametry elastyczności. No cóż musisz po kombinować by było ok...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieku brak, jak na razie. To kropelkowanie to chyba były pozostałości po płynie z wężyków.

Jest już OK - wielkie dzięki jeszcze raz.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...