Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hałas z napędu przy ujemnej temperaturze.


golfagn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przy ujemnych temperaturach na zimnym silniku podczas przyśpieszania (powyżej 2 tyś obr) wraz obrotami dochodzi hałas prawdopodobnie z układu napędowego. Hałas bym porównał do grzechotania bardzo dużego klucza grzechotki. 

 

Podczas kręcenia silnikiem w miejscu jest wszystko ok, po delikatnym rozgrzaniu silnika (od ok 30 stopni) hałas milknie. Wydaje mi się, że kiedy jest hałas i zmieniam bieg auto lekko żabkuje. W zeszłym roku nawet podczas wielkich mrozów nic się nie działo. A tu minus 3-4 i takie zjawisko. Żadnych innych objawów niż opisałem nie ma. Komp nic nie pokazuje. 

Teraz, kiedy temp są dodatnie wszystko działa idealnie. 

Obstawiam luźną osłonę, plecionkę wydechu, sprzęgło/dwumas, półoś. Bo nic innego nie przychodzi mi do głowy, ale nic innego nie wskazuje na te części i to moja naciągana teoria.

 

Ktoś się z tym spotkał? Albo co byście jeszcze sprawdzili? Dodam tylko, że auto miało przekładkę automatu na manual, ale to raczej w dobrej firmie i nie byłem właścicielem wtedy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, rzucę na to okiem, ale to nie wpada w typowy rezonans.  Niestety albo na szczęście jest już cisza. Sprawdzę może jeszcze gumy wszystkie zawieszenia silnika i wydechu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie nadeszły mrozy, hałasu brak. Prawdopodobnie coś musiało wpaść pod osłonę i wypadło.  Jak coś się zmieni dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych: hałas powodował wydech...

 

Wyciągnęła się guma która go trzyma, silnik delikatnie osiadł na zmęczonej poduszce skrzyni biegów i wydech na zimnym silniku opierał się o poprzeczne wzmocnienie przed tylna osią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...