Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4 b6 AVF czy to oznaka końca sprzęgła ?


rymcio1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, dziwne rzeczy zaczęły się dziać w moim b6, wydaje mi się że ślizga sie sprzęgło lecz diagnosta ze mnie żaden więc chciałbym zapytać was.

Z ważnych informacji . aktualny przebieg to 235600 o ile wierzyć poprzedniemu właścicielowi to sprzęgło wraz z dwumasą i rozrządem było robione coś w okolicach 168000 (mam fakturę ). 

Aha, jeszcze jedno , moje b6 ma zrobiony program na 177km i 399nm (zrobiony przed poprzednią wymianą sprzęgła i dwumasy). na filmiku przyśpieszanie z 6g biegu, dzieje się tak samo na 3,4,5. Czy to objaw końca sprzęgła czy coś innego ?

z góry dziękuje za pomoc .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza i docisk do wymiany. Koniecznie z dociskiem, bo znając życie to jego wina. Być może wcześniej wymienili samą tarczę "bo przecież docisk będzie ok".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki wielkie za info, a teraz pytanie co z dwumasą ? z tego co jeżdżę to nie słychać/czuć oznak zużycie . Wymieniać od razu czy jescze poczekać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rymcio1987 napisał:

Panowie dzięki wielkie za info, a teraz pytanie co z dwumasą ? z tego co jeżdżę to nie słychać/czuć oznak zużycie . Wymieniać od razu czy jescze poczekać ?

Witam, mam taki zestaw jakby trzebabyło

https://www.olx.pl/oferta/nowy-zestaw-sprzegla-dwumas-luk-do-audi-skoda-vw-CID5-IDrDD5W.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długo nie będziesz jeździł z tak ślizgającą się tarczą i po wyjęciu dwumas nie będzie miał luzów to myślę, że można go zostawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wojtkos000 napisał:

hej napisałeś że pasuje do awx i innych 1.9 lecz z tego co wiem to awx ma średnicę 230mm a avf 240 . jaką srednicę ma twój zetaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rymcio1987 napisał:

hej napisałeś że pasuje do awx i innych 1.9 lecz z tego co wiem to awx ma średnicę 230mm a avf 240 . jaką srednicę ma twój zetaw ?

228mm

Taki numer 600004000 

Ja mam po vin silnik avf a na bloku oznaczenie awx i dwumas od avf i przez to mnie zmyliło  z dwumasem. A w warsztacie założyli to co im dałem i nie pasował rozrusznik i ten zestaw mi został, założony i ściągnięty nawer auto nie było odpalone

Edytowane przez wojtkos000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojtkos000 napisał:

228mm

Taki numer 600004000 

Ja mam po vin silnik avf a na bloku oznaczenie awx i dwumas od avf i przez to mnie zmyliło  z dwumasem. A w warsztacie założyli to co im dałem i nie pasował rozrusznik i ten zestaw mi został, założony i ściągnięty nawer auto nie było odpalone

no powiem Ci że poszperałem i wychodzi że potrzebuje średnice 240 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rymcio1987 napisał:

no powiem Ci że poszperałem i wychodzi że potrzebuje średnice 240 

Ok tylko zaproponowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...