Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z otworzeniem samochodu PILNE


Pikor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nie mały problem ze swoją A4 B5 otóż dwa dni temu rano bylo jeszcze wszystko okey, po wyjściu z pracy nie mogłem otworzyć samochodu jak to zwykle robiłem - z pilota, spróbowałem otworzyc kluczem w zamku i otworzyły sie tylko drzwi kierowcy lecz problem powstał gdy włożyłem kluczyk do stacyjki i włączyłem zaplon, alarm zaczął wyć i co okolo 30 sekund ustawał na 5 sekund po czym znowu sie włączał i tak do momentu az zgasilem samochód. Nie mam pojecia gdzie szukać przyczyny dodam że baterie w pilocie próbowałem wymienic i nic to nie dało. Może ktoś spotkał sie z podobnym problemem? Nie wiem jaki tam jest alarm bo auto zakupilem juz z zamontowanym ale piszczy gdy sie otwiera samochód i gdy zamyka jednym sygnałem, kluczyk scyzoryk oryginał audi. Proszę o pomóc gdyż auto potrzebne jest mi na dojazdy do pracy a póki co jest uziemione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie baterii musisz zaadaptować piloty do pompki centralnego.
Możesz również wykodować alarm vagiem z pompki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi powiedzieć w jaki sposób zaadaptować je? Spróbuje może okaże się to przyczyną.

Chciałbym żeby wszystko bylo jak wczesniej razem z tym alarmem ale jeśli bedzie taka potrzeba to wyłącze alarm tyle że do mechanika mam 7 km autostradą i ciężko przejechać na włączonych awaryjnych i z sygnałem dźwiękowym tym bardziej ze przebywam za granicą i mógłby być problem z policją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale zaprogramowanie kluczyka nie podziałało :/ może masz jakiś pomysł w czym jeszcze moge pogrzebać lub jak wyłączyć ten cholerny alarm żeby chociaż dojechać do mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak skoro nie idzie dodać pilota. 

Może odepnij pompke całkowicie narazie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie gdy ją odłączę to alarm nie zawyje gdy przekrece kluczyk? Dodam że pompka w ogóle sie nie uruchamia gdy otwieram drzwi z klucza, otwierają sie tylko drzwi kierowcy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..czy z drugim kpl. kluczyków to samo się dzieje...?? jeżeli oczywiście posiadasz. Podobny problem miał znajomy u którego padł immobilizer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba kluczyki nie chcą się zaprogramować, a immobilizer chyba jest dobry bo auto normalnie odpala i kontrolka immo znika z licznika. Znasz może jakiś sposób jak pozbyć sie na chwilę alarmu byleby dowiezc auto do mechanika? Jesli alarm jest zaprogramowany z pompką centralnego to czy jak wyjme bezpiecznik z centralki to cos pomoże ba chwile? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz numer pompki? Po tym może dojdziemy czy ori alarm. Ewentualnie poszukaj syreny alarmu czy jest ori czy jakaś chińszczyzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pod obudową pod kierownicą jakiś alarm zamontowany ale dziś nie mam czasu do tego zajrzeć. Jutro postaram sie wrzucić zdjęcie tego. A przy okazji możesz mi napisać gdzie szukać pompki centralnego żeby podać tutaj jej numer? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem podobny temat w zeszły weekend. Pilot przestał działać, a kluczyk w drzwiach kierowcy otwierał tylko te jedne. Działał tylko zamek w klapie bagażnika, który otwierał i zamykał wszystkie drzwi uruchamiając pompkę cenrtalnego. Wymieniałem baterie w pilocie, ale to nie pomogło, nie dało się z powrotem przyuczyć pilota bez działającego centralnego z zamka kierowcy. Sprawdzając miernikiem sygnały na kostkach w pompce okazało się, że był problem z microswitchem bębenka zamka kierowcy - nie było przejścia do masy przy kręceniu kluczykiem. Winowajcą okazała się wypięta wtyczka w drzwiach znajdująca się na wysokości klamki zewnętrznej. Sprawdź czy przy przekręcaniu zamka w bagażniku działa pompka, będziesz mógł wykluczyć jej uszkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pod obudową pod kierownicą jakiś alarm zamontowany ale dziś nie mam czasu do tego zajrzeć. Jutro postaram sie wrzucić zdjęcie tego. A przy okazji możesz mi napisać gdzie szukać pompki centralnego żeby podać tutaj jej numer? 
Pompka znajduje się w bagażniku w prawym boczku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję wszystkim za pomoc temat rozwiązany. Nie mam pojęcia nadal co było powodem, ale odpiąłen akumulator na godzine po czym znowu go podłaczylem i cud nastał, wszystko wróciło do normy kluczyki zakodowane, centralny działa jak należy. Najwidoczniej coś sie zacielo i wymagało restartu ? jeszcze raz dziękuję za próbę pomocy a temat do zamknięcia pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...