Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Niebieski dym po odpaleniu i telepanie karoseria


kubus00152

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis stojac pod gorke z rezerwa silnik wgl nie odpalil dopiero z plaka poszedl. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był podobny objaw, wymiana wężyka zasilającego pompe vacum oraz te dwie uszczelki które pisałem pod pompą, zlikwidowały zapowietrzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rudy51 napisał:

U mnie był podobny objaw, wymiana wężyka zasilającego pompe vacum oraz te dwie uszczelki które pisałem pod pompą, zlikwidowały zapowietrzanie.

No oczywiście że najpierw trzeba ustalić chociaż z grubsza miejsce w którym układ łapie powietrze , a dopiero potem działać :P

Zależnie od miejsca nieszczelności objawy się nieco różnią, dla potwierdzenia zjawiska najlepszy jest test z górką, a w lokalizacji miejsca pomaga podłączenie na noc paliwa do tandemu z bańki :whistling::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kubus00152 napisał:

W takim razie robię i pompę vacum :) mam nadzieje ze to załatwi sprawę :)

Dzisiaj nieźle przymroziło , ale jak w temperaturach powyżej zera też jest problem z odpalaniem ( nie łapie nawet na chwilę i trzeba długo kręcić by zaciągnął paliwa ) to obstawiam uszczelniacze pompek.

Przy sprawnych uszczelniaczach zazwyczaj odpala na chwilkę i gaśnie po wyczerpaniu paliwa z szyny w głowicy , dopiero potem trzeba chechłać do bólu :P

Łatwo to potwierdzić logując grupy 013, 018 i 023 od momentu włączenia stacyjki  do momentu gdy po porannym odpalaniu silnik zacznie w miarę równo pracować.

Utrzymujące się wysokie plusowe korekcje na którymś z cylindrów , które maleją wraz ze wzrostem temperatury silnika potwierdzają problem z uszczelniaczami :hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione uszczelnienia pompek i vacum :) problem zniknal :) dzięki :) jutro jeszcze test górki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek trafna diagnoza. Szacun[emoji1][emoji1][emoji1]

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...