Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomiar spalin - lambda nie zgodna z lambdą ECU


HatefulEvil

Rekomendowane odpowiedzi

Wg. Logow jest wszystko ok, daj jeszcze loga 002+033 na jalowym.

Wysłane z mojego HT50 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Łukasz13 napisał:

Wg. Logow jest wszystko ok, daj jeszcze loga 002+033 na jalowym.

Wysłane z mojego HT50 przy użyciu Tapatalka
 

Statycznie na benie: 2, 33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg logow wszystko jest ok, sprawdzales na innym analizatorze? Bo wg. sondy w aucie afr jest ok 14.7 czyli lambda 1 powinno byc.

Wysłane z mojego HT50 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łukasz13 napisał:

Wg logow wszystko jest ok, sprawdzales na innym analizatorze? Bo wg. sondy w aucie afr jest ok 14.7 czyli lambda 1 powinno byc.

Wysłane z mojego HT50 przy użyciu Tapatalka
 

W ECU na moje też było dobrze, nawet ze źle ustawionym gazem. W niemczech na tuvie było powyżej 1.2 (lambda ze spalin - swoją drogą nie wiem jak to ma działać jak to już jest za katalizatorem...) . Tutaj około 1,2; jak byłem na drugiej stacji to im analizator spalin odmówił posłuszeństwa także...

Łukaszu a jak z szansą na to, że lambda przekłamuje, że wszystko fajnie -5 do +5, ale jest to przekłamane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wg. mnie wątpliwa sprawa żeby tak przekłamywało, jak pokazywało lambda 1.2 to było juz mega ubogo na lAmbdzie było by pewnie ponad +20 % i auto nie pracowało by rowno wg. mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Łukasz13 napisał:

No wg. mnie wątpliwa sprawa żeby tak przekłamywało, jak pokazywało lambda 1.2 to było juz mega ubogo na lAmbdzie było by pewnie ponad +20 % i auto nie pracowało by rowno wg. mnie.

No to zostaję w d*pie. Spróbuję jeszcze gdzieś indziej podjechać; przez oba tłumiki każe pomierzyć ,może drugi wtedy zatykać. Ja już nie mam siły do tego - pojebana unia :grin:

 

Swoją drogą nie ma gdzieś jakiejś tabelki z dawką paliwa przypadającą na ileś tam mg powietrza? :D

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jednak wydech... podjechalem raz jeszcze; na lewym było 1.2 ale kazalem wsadzic do drugiego i tam bylo w normie.

EDIT. najlepsze jest to, że jeden diagnosta i mechanik, praktycznie mnie besztali jak próbowałem powiązywać lambdę ze spalin z nieszczelnym wydechem, ale trochę łyso było diagnoście jak wyszło na moje :>

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...