Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kod błędu 00544


michaty

Rekomendowane odpowiedzi

prosze o zinterpretowanie tego błede 00544 - " Przekroczone do maksymalnej cisnienia doładowania" czy ktos moze mi napisac od czego ten bład moze byc i jak zlikwidowac problem. Jeszcze jedno pytanie czy jakie sa objawy uszkodzonej cewki bo moja audi przerywa (dławi sie ) jak dynamicznie wciskam gaz, dławi sie tak od 3000obr/min po chwili przyspiesza i po 2-3 sek dalej dławi sie i tak ciagla. jezeli jade ostroznie przyspieszam to autko jedzie.

[ Dodano: 08-03-2007, 21:27 ]

dostałem sygnał ze moze to byc zawór cisnienia, prosze o info na ten temat. :cry:

[ Dodano: 08-03-2007, 21:29 ]

aha i jeszcze jedno, czy zawór cisnienia a3 1.8t 97r. o kodzie silnika AGE czy jakos tak bedzie pasował do audi a4 1.8 T AEB 96r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są objawy uszkodzenia cewki. Masz przeładowanie i dlatego go tak zrywa.

Tak jak piszesz to może być uszkodzony zawór sterowania turbiną.

Ale sprawdzanie zacznij od przyglądnięcia się wydechowi. Jak miałem nieszczelność przed pierwszym tłumikiem, to też przeładowywało, bo turbinka za bardzo się rozkręcała i do tego było słychać głośny gwizd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak a wiesz moze czy idzie wyciagnac ten zawór bez rozkrecania silnika bo ja nawet nie wiem gdzie ten zawór sie znajduje. aha i czy zawór od a3 bedzie taki sam jak przy a4?????

[ Dodano: 12-03-2007, 12:23 ]

okazało sie ze to nie zawór bo mój mechanik go sprawdził i jest ok. jak wiecie to napiscie od czego ten ten błąd może byc bo juz sam nie wiem. sprawdziałem przy wylocie czy nie ma szczeliny i jest tez ok i turbina nie wydaje zadnego gwizdu ani nic takiego.

pomocy :a4fan:

[ Dodano: 12-03-2007, 12:23 ]


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...