Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z silnikiem 4.2 ABZ w audi 80q


shortrider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam problem w jednym z moich projektów. Wiem że nie to forum ale prosiłbym o wyrozumiałość z racji że mam kilka modeli audi może akurat tutaj ktoś się spotkał z podobnym problemem.

Problem z audi 80 4.2 ABZ manual. Po rozgrzaniu falują obroty, dymi na biało i śmierdzą spaliny. Wymieniona listwa wtryskowa na ori z ABZ wraz z regulatorem ciśnienia, 2 sondy nowe ori bosch, kpl cewek, świece świeże NGK ładne iskry dają. Czyściłem sitko w pompie paliwa bo było w 80% zapchane przez drobinki plastiku, po zapłonie ciśnienie 10bar, czyściłem krokowy i przepustnice. Zostały mi do wymiany odmy które są w kiepskim stanie, mam kupione ori używane. Dobry mechanik-elektronik podpowiada o problemie w czytaniu obrotów wału po przerobieniu na manual, nie wiem jaki zamach jest tam zamontowany. Przed wymianą sond lambda Z całego stada starych błędów po skasowaniu zostały dwa 545.03 oraz 1183.31 (Lampka kontrolna katalizatora K72 Przerwa/zwarcie do masy. Dziękuję za podpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś u kumpla był podobny objaw ale w bmw,kopcił na biło i zapach był inny ,winowajcą była uszczelka pod głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię test CO2, w styczniu 2017 były robione kompleksowo 2 głowice ale nie wiem czy były sprawdzane na szczelność. 

Edit: Test zrobiony, płyn po 15 min na rozgrzanym delikatnie zmienił barwę po czym wrócił do koloru tak jak w butelce.. Nagrałem film, niedługo wrzucę link.

 

Edytowane przez shortrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz szczelny dolot? Dziwne odgłosy podczas dodawania gazu masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolot od przepływomierza do przepustnicy jest szczelny, jedynie sama przerobiona puszka z 2.8 jest słabo zmodzona. 

Proszę o pomoc ! O co może chodzić..

 

 

Edytowane przez shortrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...