Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Co sądzicie o dolewaniu niewielkich ilości MIXOLU do paliwa ?


a4avant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcialem sie zapytac co sadzicie o dolewaniu MIXOLU do naszego kiepskiego paliwa? Podobno w niewielkich ilosciach(1l na 3 pelne tankowania)dziala bardzo OK. Tez mam zamiar tego dolewac by smarowac i chronic nasz TDI przed tym zasiarczonym paliwem ktore u nas sprzedaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie slyszalem o tym zeby dolewac mixolu do paliwa w TDI.Wielu na tym forum nic nie dolewa a ma nalatane grubo ponad 200,000tys km i wszystko jest ok.Wiec nie bawil bym sie w zadne dolewanie :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to zasyfi silnik, użytkuje dwusuwy i widze jak wygląda wnętrze cylindra, wydech, jedna smoła a Pb jest z orlenu(a leje nie byle jaki mixol tylko ori stihla).

Gra nie warta świeczki, lepiej kupić dobre paliwo IMO..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest dobre dla starych kondonów ... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixol ma za zadanie smarowac iglicie i wtryski.Chodzi mi o dolanie ok 300ml na caly bak. Znajomy szef serwisu Mercedesa tak robi w nowej E-klasie i bardzo sobie to wlasnie w takich ilosciach chwali.Mowi ze w Niemczech ten problem nie wystepuje ale u nas ze wzgledu na jakosc paliwa wymiana pompowtryskow jest coraz czestsza.

Dodam ze ja tankuje tylko na BP i Statoil a ostatnio zalalem na trase BP ULTIMATE.A tego mixolu to chcialbym dolewac zapobiegawczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixol ma za zadanie smarowac iglicie i wtryski.Chodzi mi o dolanie ok 300ml na caly bak. Znajomy szef serwisu Mercedesa tak robi w nowej E-klasie i bardzo sobie to wlasnie w takich ilosciach chwali.Mowi ze w Niemczech ten problem nie wystepuje ale u nas ze wzgledu na jakosc paliwa wymiana pompowtryskow jest coraz czestsza.

Dodam ze ja tankuje tylko na BP i Statoil a ostatnio zalalem na trase BP ULTIMATE.A tego mixolu to chcialbym dolewac zapobiegawczo.

masz racje .... moim zdaniem mozna zalac mixolu w przypadku zatankowania PB do TDI

( ostatnio przypadek mojego ojca :wink: ) w celu obudzenia smarowania wtryskiwaczy (najbardziej czuły osprzet na zle paliwko) ale w normalnie eksploatowanym TDI (BP Ultimate) nie widze sensu ....

p.s 300 ml/bak to chyba za duzo ... jezeli juz to 100 ml ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierowcy w korproacji ***** dolewają do ropki Mobila (Miksol się podobno nie nadaje, bo nie chce się dobrze spalać)

Dodam że są to autka do 5 latek, a bez remontu niektóre mają już przejechane 1,5 mln km.

Więc to raczej nie szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kotleta odgrzaliście :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki olej do ropy!!!

Panowie może to i smaruje wtryski i pompę, tyle że spalający olej wydziela dużo tzw nagaru i iglica będzie ładna pampa tez tylko że będzie dużo syfu na głowicy i końcówce wtryskiwacza. Może ktoś z was widział jak wygląda głowica i wtryski po takich zabiegach! Żaden producent samochodów nie zaleca dolewania oleju do paliwa ( chyba że Syrena i Trabant :polew: )

Takie rzeczy możecie sobie robić w zwykłych rzędowych pompach w starym Mercedesie czy Starze jak jeździcie na opale!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

augustA4

też mam takie wrażenie że może pozostać nagar, ja dolewam oleju still ok 100 ml. Kiedyś rozmawiałem z kierowcami TAXI którzy mówili że dość często dolewają oleju do ON własnie still

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie elementy układu zasilania w silnikach TDI smarowane są olejem napędowym. Wiadomo że jakość paliwa nie jest taka sama na wszystkich stacjach. Lecz dolewanie oleju do paliwa zasyfia układ. Rada na to: tankujemy nie u Pana Juzia w stodole tylko na sprawdzonych stacjach. Ja tankuje tylko na Schel-u i jest ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...