Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koło przeskakuje przy skręcie ,drgania kierownicy,łożysko huczy A4 b6


A4 B6 Multi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy.

Mam taki problem:
Jakieś  2 miesiące temu wymieniałem całe zawieszenie przód+przekładnie kierowniczą.
Od tego czasu jak skręcę na max kierownice i ruszam to prawe koło przeskakuje.Pojawiają się także drgania na kierownicy w przedziale 90-130km/h oraz huczy prawe łożysko[na początku na początku było ledwo słyszalne lecz teraz z każdym dniem jest coraz głośniej.
Moje pytania:
1.Czy mechanik mógł coś źle złożyć ze to łożysko zaczęło huczeć ?Czy to zbieg okoliczności że zaraz po wymianie zawieszenia siadło łożysko?
2.Czy drgania kierownicy i te przeskakiwanie koła przy ruszaniu ze skręconymi kołami może być spowodowane tym łożyskiem?[Opony mam nowe pirelli, a felgi wcześniej nie biły]
3.Mam inna a4 na części i chcę przełożyć całą zwrotnicę z łożyskiem.Auto stoi od roku nie jeżdżone czy ma to wpływ na stan łożyska?Chodzi o to czy pojeżdżę na takim łożysku?
Z góry dzięki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koło podskakuje na skręcie to obstawiał bym przegub, ja miałem dokładnie to samo. Po wymianie podskakiwanie ustało. A może ktoś ustawiał zbieżność do starego rozwalonego zawieszenia, teraz masz nowy zawias i coś się przestawiło najtańsze rozwiązanie to sprawdzenie geometrii najlepiej 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2018 o 17:33, krzysiekwe napisał:

Jeśli koło podskakuje na skręcie to obstawiał bym przegub, ja miałem dokładnie to samo. Po wymianie podskakiwanie ustało. A może ktoś ustawiał zbieżność do starego rozwalonego zawieszenia, teraz masz nowy zawias i coś się przestawiło najtańsze rozwiązanie to sprawdzenie geometrii najlepiej 3D

Przegub wewnętrzny czy zewnętrzny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...