Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężko pali na zimnym 2.0TDI (BRD) 170km


slimmdoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu słabo pali na zimnym i z dnia na dzień jakby coraz gorzej co może być przyczyną? Jak już raz odpali następnym razem ok jest. Dodam, że po pierwszym odpaleniu auto jakby przez pierwszą minutę jakieś zamulone jak ruszam często gaśnie. Jak postoję chwilę wszystko jest ok. I nie wiem czy każdy tak ma zawsze gdy stoję pod czy z górki z wciśniętym hamulcem słabo on działa i auto się toczy, trzeba siły użyć i mocno wcisnąć hamulec żeby auto stało. Po przekręceniu stacyjki wszystko wraca do normy. Ktoś miał coś takiego? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od jakiegoś czasu słabo pali na zimnym i z dnia na dzień jakby coraz gorzej co może być przyczyną? Jak już raz odpali następnym razem ok jest. Dodam, że po pierwszym odpaleniu auto jakby przez pierwszą minutę jakieś zamulone jak ruszam często gaśnie. Jak postoję chwilę wszystko jest ok. I nie wiem czy każdy tak ma zawsze gdy stoję pod czy z górki z wciśniętym hamulcem słabo on działa i auto się toczy, trzeba siły użyć i mocno wcisnąć hamulec żeby auto stało. Po przekręceniu stacyjki wszystko wraca do normy. Ktoś miał coś takiego? 

Hej, raczej silnik ma ograniczoną moc na zimnym przez komputer (silnik bpw i to samo przez jakis czas jest zamulony), z tym hamulcem to też tak mam ale nie zwracam na to uwagi i nie wiem czy to normalne.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, slimmdoo napisał:

.. hamulcem słabo on działa i auto się toczy, trzeba siły użyć i mocno wcisnąć hamulec żeby auto stało. Po przekręceniu stacyjki wszystko wraca do normy. Ktoś miał coś takiego? 

Co dokładnie masz na myśli? po przekręceniu stacyjki? na wyłączonym silniku? ja tak, to nie ma wtedy wspomagania i to normalne. Jeśli na włączonym to może być serwo zamarznięte, albo co bardziej prawdopodobne z problemem odpalania tandem pompa do sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekręceniu czyli jak odpalę to wraca do normy wszystko. No a z tym odpalaniem to nie wiem... Normalne to nie jest, że kręci z 20s coś tam pobebla i odpala. Tak jakby paliwa nie było i dopiero zaciągało z zbiornika czy skąd tam. Filtr paliwa nowy i tylko za 1 odpaleniem ciężko mu później zgaszę odpalę to wszystko ok jest. A jak tą pompę sprawdzić?

Edytowane przez slimmdoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz sprawdzić patent z zaworkiem przeciwdziałającym wracaniu się paliwa przy filtrze. może się układ zapowietrza..

z pompą to albo sam ogarniesz, trzeba zaślepkę za pompą odkręcić i manometrem alledrogo sprawdzić jakie jest ciśnienie na jałowych i na 3k obr na jałowych musi być min 10,5 , albo daj jakiemuś mechanikowi do ogarnięcia.

możesz zobaczyć czy pompa paliwa w zbiorniku działa jeszcze, przekręć kilka razy na zapłon i słuchaj czy "strzyka". jest to też sposób na wstępne napompowanie paliwa, jeśli się cofa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak naprawdę to nie jest ot tak i myślę że mało ogarnięty mechanik tego nie zrobi dobrze.

Nie żebym komuś ujmował ale kupisz sprzęt pomiarowy, dorobisz przejściówki do manometru to już przekroczy koszty diagnostyki u kumatego diagnostyka-mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolegów, mam pytanie mam silnik 2.0tdi BLB w swojej A4 kupiłem to autko to ciężko paliło jak się rozgrzalo na zimnym ok od prawie strzału, pojechałem do mechanika który twierdząc że w tym problem zwiększył dawkę paliwa przy opalaniu no to ponoć w tym problem ale od tego czasu audi ma problem zimne palić kręci kilka razy, jak mu przekrece krótko że dwa trzy razy stacyjka to zapali za 2 obrotem a jak nie to kręci kilka razy, dymi nie dymi nawet po kilku obrotach ale jak odpala to tak aż zatelepie gałką od biegów tak jakby łapie szybko ale nie do końca. Czy ktoś się orietuje w czym tkwi problem co sprawdzić za co się zabrać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...