Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatek do paliwa LM


A4CCH

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Stosował ktoś dodatek do paliwa od Liqui Moly ? Jakie są wasze opinie, chodzi oczywiście o ten czyszczący. Jakieś porady, wskazówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Benzine Additve ?.

Czasem go stosuję ale trudno mi wydać obiektywną opinię.

Produkt renomowanej firmy w przystępnej cenie.

Używam naprzemiennie różnej chemii różnych producentów do układów paliwowych i smarujących oczywiście w granicach zaleceń i zdrowego rozsądku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, KINIAM napisał:

Chodzi o Benzine Additve ?.

Czasem go stosuję ale trudno mi wydać obiektywną opinię.

Produkt renomowanej firmy w przystępnej cenie.

Używam naprzemiennie różnej chemii różnych producentów do układów paliwowych i smarujących oczywiście w granicach zaleceń i zdrowego rozsądku.

 

 

Tak o to mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co wam to? Auto ma być sprawne bez żadnych dodatków..

Nigdy tego nie wlewałem i nie mam zamiaru. Tankujcie dobre paliwo a na inne gówna szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, k232 napisał:

A na co wam to? Auto ma być sprawne bez żadnych dodatków..

Nigdy tego nie wlewałem i nie mam zamiaru. Tankujcie dobre paliwo a na inne gówna szkoda kasy.

Ja się nie do końca zgodzę. Sam przekonałem się na własnej skórze. Tylko ja zastosowałem inne środki, zamówiłem z alledrogo ceramizer (ten polski) plus dodatek do paliwa też tej firmy. Najpierw zastosowałem ten do paliwa. Już po kilku dziesięciu kilometrach czułem różnicę. Auto zrobiło się dużo żywsze. Cerazmizer zastosowałem później, teraz po przejechanych kliku tysiącach mogę powiedzieć że zdaje to egzamin. Różnica jest kolosalna. Silnik lepiej, lżej pali ,po tyknięciu za kluczyk, (nigdy nie miałem problemu z odpalaniem ale teraz jest jeszcze lepiej) jest dużo cichszy, lepiej się zbiera. A ostatnio ze spalaniem zeszedłem do 8l i to przy jeździe mieszanej i tłuczeniu się po tych dziurach w okolicy. Dodam też że koło mnie teren górzysty. Sam nie wierzyłem że takie środki mogą działać. Nie wierzyłem dopóki sam się nie przekonałem. 

Nie mówię żeby stosować non stop takie środki i w dużej ilości ale raz na jakiś czas nie zaszkodzi. Wiadomo też że nie wszystkie środki mogą dawać takie efekty. Ale w moim przypadku zdało egzamin.

Edytowane przez Przemek.1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taki środek jak już działa to ileś tam km, a później jak przestanie działać i coś się zepsuje to co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma się zepsuć? Po za tym jak wg producenta ok 70k km wytrzymuje to bez problemu mogę co tyle zastosować następny (nie jest to aż takie drogie). Ale jakby to tak psuło silniki to by ludziska tego nie kupowali. Wiadomo, każdy ma swoje zdanie, kto nie chce to niech nie stosuje ale też nie ma co zakazywać stosować. Ja np. za jakiś czas znowu go zastosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatek do paliwa może coś zepsuć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak środek ceramizer do silnika, to też jest przewidziane na 70k km i co przez ten okres sklei silnik a później przestanie ten produkt działać to połowa silnika się rozszczelni, tak samo może być z tym środkiem do paliwa. Róbta co uważata , wszystko jest dla ludzi tylko przed użyciem pasuje się zastanowić ☺️

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatki do paliwa teraz niby masz na niektórych stacjach, lałem na nich paliwo i silnik cały :) A stosowałeś, znajomy stosował ? Bo takie opinie, mi się wydaje to wiesz :P Mało miarodajne, płukanka silnika też nie psuje silnika, a czemu nie ulżyć układu paliwowemu. Tylko olejowy ma mieć lżej ? :P

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze nie spotkałem żeby takie coś cokolwiek uszkodziło. Mój kuzyn stosował w swoim aucie Cerateca od Liqui Moly żeby nie brać tej samej firmy i żeby mieć porównanie. U niego taki sam rezultat. 
Ja bym tak nie straszył bo się sam jeszcze pewnie nie spotkałeś z takim czymś więc szkoda wróżyć z fusów. Jak chcesz to odezwę się do Ciebie po przejechaniu 80k km i dam Ci znać czy coś się dzieje. Jestem tego zdania że jak coś ma się zepsuć to i tak się zepsuje. 

Dodatkowo powiem tyle że ceramizery na rynku są nie od dziś czy wczoraj tylko już szmat czasu. Można poczytać opinie na ich tematy. 
Wiadomym też jest że wszystko jest na swoją odpowiedzialność. Nie chcesz to nie lej i tyle w temacie. Nikomu się nie kazuje stosować ale też nie broni. Po to jest forum żeby się wypowiadać na dany temat. Ja popieram, Ty nie, a co autor zrobi to jego sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, A4CCH napisał:

Dodatki do paliwa teraz niby masz na niektórych stacjach, lałem na nich paliwo i silnik cały :) A stosowałeś, znajomy stosował ? Bo takie opinie, mi się wydaje to wiesz :P Mało miarodajne, płukanka silnika też nie psuje silnika, a czemu nie ulżyć układu paliwowemu. Tylko olejowy ma mieć lżej ? :P

Ja nie stosuję i nie będę stosował, taka moja opinia, poczekaj na opinie innych. ☺️

Z płukankami to jest tak, że Ci co siedzą na forum to korzystają a zapytaj się byle kogo poza forum to każdy Ci będzie to wybijał w głowy dlatego czytać opinie czy się w to zagłębiać to dla mnie lipa bo tylko się mózg męczy czytaniem tych wypocin innych, serce Ci podpowiedziało o takim czymś to widocznie tak ma być ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem jak gość stosował ceramizer i po zrobieniu tych 70k km olej mu się wylewał skąd tylko mógł ale później znowu wlał dwie buteleczki, skleiło silnik i znowu było dobrze ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie co cerazmizer miałby do rozszczelnienia, jego warstwa osadza się na elementach podatnych na zużycie poprzez tarcie (tuleje itp) więc co miałby do uszczelek? No cóż, pożyjemy zobaczymy. W moim przypadku niczym wykręcę te 70-80k km to uszczelki ze starości padną :P z resztą i bez ceramizera w końcu zacznie się lać, nic przecież wieczne nie jest. 

Edytowane przez Przemek.1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że mi chodzi o dodatek do paliwa, nie ceramizer. Silnik sam płukałem i nie puszcza oleju gdzie chce :) Też mi to doradzili na forum, osobiście się bałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak uważasz. Ja zastosowałem i to i to i nie narzekam. A jak coś się ma rzeczywiście dziać to i tak się będzie działo nie zależnie czy to wlejesz czy nie. To już wszystko zależy od kondycji konkretnego silnika. 

Edytowane przez Przemek.1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji aby dodatek renomowanej firmy spowodował rozszczelnienie czy też uszkodzenie silnika.

Wszelkie dodatki ogólnie dostępne to prewencja a nie substytut remontu.

Stosuję chemię od ok. 15-17 lat.

Mam kontakty z warsztatami i profesjonalnymi dodatkami wyłącznie dla nich, i tych nie kupicie.

Firma Liqui Moly kilka lat temu udostępniła takie profesjonalne dodatki na rynek ogólny i dość szybko się z tego wycofała.

Wszystko dla ludzi z wiedzą i w granicach zdrowego rozsądku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2018 o 11:31, KINIAM napisał:

Nie ma opcji aby dodatek renomowanej firmy spowodował rozszczelnienie czy też uszkodzenie silnika.

Wszelkie dodatki ogólnie dostępne to prewencja a nie substytut remontu.

Stosuję chemię od ok. 15-17 lat.

Mam kontakty z warsztatami i profesjonalnymi dodatkami wyłącznie dla nich, i tych nie kupicie.

Firma Liqui Moly kilka lat temu udostępniła takie profesjonalne dodatki na rynek ogólny i dość szybko się z tego wycofała.

Wszystko dla ludzi z wiedzą i w granicach zdrowego rozsądku.

 

Czyli polecasz zalać ? Myślałem kupić te dwa dodatki od LM do benzyny, wlać je jednocześnie, czy jak to zrobić. Ten ewentualny osad czy się podzieje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, A4CCH napisał:

 1. Myślałem kupić te dwa dodatki od LM do benzyny, wlać je jednocześnie, czy jak to zrobić.

2. Ten ewentualny osad czy się podzieje ? 

1. Dokładnie jakie dwa dodatki chcesz zalewać do benzyny ?.

2. A konkretnie o co Ci chodzi ?. Jaki osad, gdzie ?.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, KINIAM napisał:

1. Dokładnie jakie dwa dodatki chcesz zalewać do benzyny ?.

2. A konkretnie o co Ci chodzi ?. Jaki osad, gdzie ?.

 

 

 

Rozczytałem się i teraz sam już nie wiem :P

1. http://www.liquimoly.sklep.pl/pl/p/Dodatek-do-benzyny/11

2. http://www.liquimoly.sklep.pl/pl/p/OCHRONA-UKLADU-WTRYSKOWEGO/91

3. http://www.liquimoly.sklep.pl/pl/p/Oczyszczacz-wtryskiwaczy-300ml/13

4. http://www.liquimoly.sklep.pl/pl/p/Oczyszczacz-zaworow/12

 

Najbardziej chyba do mnie przemawia nr 2.

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...