Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przerejestrowanie samochodu


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , miałbym do Was prośbę w jednej nurtującej mnie kwestii dot. przerejestrowania samochodu , których posiadam. Załóżmy mieszkałem w mieście X do tamtego tygodnia , w nim mam zarejestrowany samochód. Teraz przez jakiś okres czasu czyt. około  rok będę mieszkać w mieście Y, gdzie mam zameldowanie nowe... a za rok ponownie w mieście X po skończeniu prac z budową domu. Czy jest możliwość prawna aby nie musieć przerejestrowywać samochodu w takim razie? Bo tak naprawdę zapłacę raz za rejestracje w mieście Y i potem ponownie w mieście X . Czy jeżeli mam stary adres zamieszkania w dowodzie i "wypluć" zostanie mi skradziony samochód, może ubezpieczalnia odmówić wypłaty  świadczenia przeciw kradzieżowego? Jest może ktoś z forumowiczy co ogarnia tematy właśnie z ubezpieczeniami i rejestacjami byłby uprzejmy się wypowiedzieć?  dzięki za wszelkie odpowiedzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a gdy wyjedziesz na roczny np. urlop nad Bałtyk ?? ubezpieczenie nie ma tu nic do rzeczy. Zresztą przeczytaj dokładnie warunki ubezpieczenia jakie posiadasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no roczny urlop nad Bałtykiem to już raczej zmiana miejsca zamieszkania (nie mylić z zameldowaniem) a zgodnie z przepisami podczas rejestracji samochodu ważny jest adres zamieszkania, a nie zameldowania. W związku z tym ubezpieczyciel może mieć z tym problem, ale tego dokładnie nie wiem (np. w zależności gdzie się przenosimy może być naliczona inna składka za OC czy AC itp.) najlepiej jak się wypowie ktoś kto taki temat przerabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za podpowiedzi :). Z ubezpieczeniem to podjada do mojej ubezpieczalni i się dowiem. A te przerejestrowanie samochodu? Bo to jest wrażliwszy temat, czy musze go przerejestrować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz być mega poprawny to idziesz do Wydz. Kom. zgodnego z nowym miejscem zamieszkania i zmieniasz dowód i tablice (jeśli inne województwo). 

Skoro zmieniłeś zameldowanie to powinieneś wymienić też prawko, bo tam widnieje adres zameldowania.

Druga możliwość, to robisz NIC, szczególnie, że za rok zamierzasz ponownie zmienić adres, więc będzie Cię czekała powyższa zmiana raz jeszcze i bez sensu ponoszone koszty.

Kar żadnych nie ma za brak takich zmian.

Ubezpieczyciela nie interesuje Twój adres zameldowania, tylko zamieszkania/parkowania auta w nocy/w dzień, a ten deklarujesz - nie musisz potwierdzać żadnym dokumentem.

Jeżeli opuściłeś dotychczasowe miejsce na stałe, to powinieneś to zgłosić także do US i zakładu pracy - są jakieś druczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...