Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 avant spryskiwacz tylnej wycieraczki


AndrzejAj3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie może banalne ale wstyd mi bo nie mogę znaleźć bezpiecznika od spryskiwacza tylnej wycieraczki. :facepalm:

czy ktoś wie gdzie jest zlokalizowany ten bezpiecznik w a4 b8 08/09r avant? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema oddzielnego bezpiecznika od pompki, zasilana jest ona wprost z modułu centralnej elektryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie działa Ci spryskiwacz to najprawdopodobniej masz zatkane dysze od korozji, które pewnie spowodowały wycieki płynu do wnętrza mechanizmu wycieraczki. Jeżeli wycieraczka działa a płyn leje się do mechanizmu to długo to nie podziała. Niestety typowa usterka w b6 b7 b8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie działa Ci spryskiwacz to najprawdopodobniej masz zatkane dysze od korozji, które pewnie spowodowały wycieki płynu do wnętrza mechanizmu wycieraczki. Jeżeli wycieraczka działa a płyn leje się do mechanizmu to długo to nie podziała. Niestety typowa usterka w b6 b7 b8
Jak coś to mam dysze sprysk tył b6/b7 nowa.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie wpiąć odpięty wężyk spryskiwaczy tylnej szyby jeśli wypiął sie na wysokości akumulatora? On idzie dalej pionowo do dołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie słychac silniczek spryskiwacza tylnej szyby ale nie pryska płynem, w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, djteef napisał:

witam panowie słychac silniczek spryskiwacza tylnej szyby ale nie pryska płynem, w czym problem?

Pewnie w zatkanej dyszy. Ściągnij duszę z wycieraczki i sprawdź czy leje się płyn. Jeśli nie, to ściągnij tapicerkę klapy, wypnij wężyk od spryskiwacze i zobacz czy pojawi się płyn. Jeśli nie to trzeba prześledzić drogę od pompki do tylnej klapy. Możesz też zrzucić koło i nadkole wewnętrzne, dostać się do pompki, wypiac wężyk z pompki i zobaczyć czy sama pompka działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...