Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Największy Intercooler do 2.0tfsi


marecek1522

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie ktoś z was zmieniał intercooler w swoim a4 2.0 tfsi mam u siebie zrobione 420km na jeszcze oryginalnym intercoolerze . interesuje mnie jaki największy ic sie zmieści w gre wchodzą tylko tuningowe całe aluminiowe coś ala 600x300x 76 można taki kupić w cenie ok 500zł na wagnera za 3000 mnie nie stać , gdyby ktoś miał jakies info co pasuje bez większych przeróbek chcetnie wysłucham waszego zdania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

420km na seryjnym IC ? bój się boga :P

Największy który wchodzi bez cięcia niczego to właśnie 600x300x76 z FMIC.pl i chyba nie ma sensu wkładać większego. Podobno po lekkiej rzeźbie zderzaka zmieścisz też 600x300x100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o B8? Bo w profilu masz RS4 B5. Jeśli to jest faktycznie B8 2.0tfsi to 420km to jakaś masakra na seryjnym. Wagner competition?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rs4 sprzedane do DE B8 to dupowoz wystrojony był w te mrozy w dolocie temperatury po 40 stopni będę teraz zaglądał do rozrządu to wymienię ic za jednym zamachem, docelowo miał być wagner albo airtec ale 3500 to lekka przesada gdzie za 500zł można kupić 600x300x75 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2018 o 10:10, soczi napisał:

To co tam masz zrobione na 420km?

Również jestem ciekaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard k04 od peruna wkład pompy  wieksze Wtryski DP po montażu ic może pokaże 450km i na razie wystarczy, wiecie może kto ogarnia softu do 8 biegowego tiptronica

Edytowane przez marecek1522
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym niedowierzał, ale nie licz na 450 na hybrydzie K04 :) 420KM to i tak jest mega wynik. Zresztą przez sam montaż wydajniejszego intercoolera mocy nie przybywa, bardziej chodzi o to, że jak zrobi się cieplej żeby tej mocy tak dużo nie ubywało pod obciążeniem ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile będzie to będzie nie mam ciśnienia na moc , ale kilka koni jest do ugraania bo na starym ic ostro cofało już zapłon przez temp w dolocie , pozatym   to tylko dupowóz na codzień na weekend jest inny samochód , jeszcze tylko przydałby sie soft na tiptronica bo czasami głupieje i wolno zmienia biegi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem Ci namiar, na dodatek bardzo blisko Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość ciekawy temat, dlatego zadam tu pytanie. Czy do A5 600x300x76 1.8 TFSI wejdzie ten icek bez rezania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2020 o 20:33, pawel-174 napisał:

Dość ciekawy temat, dlatego zadam tu pytanie. Czy do A5 600x300x76 1.8 TFSI wejdzie ten icek bez rezania?

jedynie redukcja 76/55 z tego co pamiętam, rurka do połączenia z ori dolotem i w jakiś sposób przykręcić  go. Ja mam dospawane uszy do belki na szerokość tych gwintów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...