Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie wskazówki A4 B5


Degnerix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w jaki sposob za pomoca VCDS moge skorygowac ustawienie wskazowki paliwa?

błednie mi wskazuje paliwo, pływak wymienilem nie pomoglo, na tescie zegarów wskazowka zachowuje sie normalnie lecz nie staje pod katem 90 stopni, ucieka w lewa strone bodajze o dwie kreski. Po zatankowaniu tez błednie wskazuje, kontrolka rezerwy zapala sie. Komputer nie ma bledow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierasz licznik (obudowę) sam wkład podpinasz z powrotem do wtyczek, odpalasz test i kręcisz wskazówką przeciwnie do zegara i wracając z obrotem stajesz na środku, 90 stopni. Potem robisz test jeszcze raz i patrzysz czy staje jak chciałeś :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam ustawiać do momentu aż mi stanie w końcu równo na 1/2 baku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób test i w momencie jak Ci się ustawi na pion, kręć nią przeciwnie i delikatnie, i ustaw po środku jak powinno być... potem wyłącz test i włącz od nowa i zobacz czy stoi prawidłowo.

Tak jak tu na filmiku, kręcisz przeciwnie do wskazówek zegara. Tylko Ty sobie ustaw w momencie aktywnego testu wskazówki zegara na wartość 1/2... rozumiesz już ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze mi ona pionowo nie staje. Mam odpalic test i jak stanie to przekrecic nia ale o pelny obrot tak jak na filmiku czy do rezerwy i puscic test od nowa? Jaka mam pewnosc ze po tej procedurze bedzie poprawnie wskazywac stan paliwa?

@edit

dobra juz wiem, odpalam test i gdy wskazowki stana to przekrwca wskazowke do pozycji w jakiej powinna byc, koncze test i puszczam jeszcze raz sprawdzajac czy jest na swoim miejscu. Ale czy dzieki temu bede mial poprawnie wskazany stan paliwa?

Edytowane przez Degnerix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób inaczej, zdejmij wskazówkę od paliwa, zrób test i jak pozostałe wskazówki ustawią się w pionie to wsadź wskazówkę od paliwa pionowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




@edit
dobra juz wiem, odpalam test i gdy wskazowki stana to przekrwca wskazowke do pozycji w jakiej powinna byc, koncze test i puszczam jeszcze raz sprawdzajac czy jest na swoim miejscu. Ale czy dzieki temu bede mial poprawnie wskazany stan paliwa?


Właśnie tak. Nie ma najmniejszego sensu wyciągać wskazówki, wystarczy kręcić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzieki. Jutro sie za to wezme i zobaczymy, mam nadzieje ze dzieki temu wroci mi prawidlowy stan paliwa :) Da sie VCDS”em sprawdzic ilosc litrow w baku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę razy w b5 zdejmowałem wskazówki i zakładałem ( bez napiecia)  w pozycji ,,0" i zawsze było ok. Tez też przechodził pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to panowie sciagnalem wskazówki założyłem i tadam nie działą ani tempreratury ani od paliwa ktoś cos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krecilem, krecilem i za mocno pociagnalem i wyszla w dodatku pomyślałem sobie ze sprawdze jak to jest ze wskazowka od temperatury silnika i tez juz nie dziala (czlowiek madry dopiero po szkodzie) widze ze zrobilem sobie teraz problem bo licznik byl dobry a ja go uszkodzilem. Teraz raz wskazowka od stanu paliwa dziala raz nie, ciezko znalezc polozenie w ktorym teraz znajduje sie silniczek

Edytowane przez Degnerix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...