Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Ocena logów, błąd turbo, przeładowanie.


Marecki23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Mam delikatny problem ze swoim autem. Mianowicie bład Regulacji ciśnienia doładowania- przekroczoa granica regulacji ( sporadyczny.) Proszę o ocenę logów. Turbo wyczyszczone jak być powinno, sztanga chodzi jak powinna. Jakieś pomysły? Przewody szczelne. Objawy : 110km/ h przez około 1 km i odcięcie mocy. Reset silnika, wszystko wraca do normy. Proszę o pomoc.

 

http://vaglogi.pl/log-003_008_011_E1TNU.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeładowuje, pytałeś na PW czy MAP sensor, raczej nie, bo MAF też pokazuje wysoki, więc pompuje na maksa... N75 można by podmienić, jak nie to turbo do ponownego sprawdzenia niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno nic zmieniać

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Twoje turbo pompuje cały czas na maxa, jakby nie miało w ogóle regulacji  .....:P

Wężyki podciśnienia prawidłowo ( zgodnie ze schematem ) po podłączane ?

Jeżeli tak to ja bym pojeździł z podpiętym wakuometrem do gruszki turbiny, wtedy będzie wszystko jasne  :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę miał n75, jutro kolejne logi zrobie. Złapię schemat i podłącze od nowa wszystko i będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Po kilkudniowej obserwacji mogę stwierdzić że n75 był uwalony. Auto śmiga jak wściekłe:) dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a idzie jakos spr ten zawor n 75 bez podmianki ?? u mnie niestety tez turbo przeladowuje a jest po regeneracji, ziomek mi powiedzial ze turbina do poprawy bo jest h........wo zrobiona, podpinal kompa i spr na kazdym biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a idzie jakos spr ten zawor n 75 bez podmianki ?? u mnie niestety tez turbo przeladowuje a jest po regeneracji, ziomek mi powiedzial ze turbina do poprawy bo jest h........wo zrobiona, podpinal kompa i spr na kazdym biegu
Słyszałem że można podmienić n75 z zaworem z EGR. Jeśli się mylę to przepraszam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marecki23 napisał:
W dniu 18.02.2018 o 18:12, gonzalez09 napisał:
Pany a idzie jakos spr ten zawor n 75 bez podmianki ?? u mnie niestety tez turbo przeladowuje a jest po regeneracji, ziomek mi powiedzial ze turbina do poprawy bo jest h........wo zrobiona, podpinal kompa i spr na kazdym biegu

Słyszałem że można podmienić n75 z zaworem z EGR. Jeśli się mylę to przepraszam.

nie u wszystkich, u mnie na przykład wtyczki sie różnią, bo na różnych bokach maja przetłoczenia i bez ich podcinania nie podmienie zaworków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany a a ziomek ktory mi to spr to mowil ze sprawdzi to manometrem, jest to mozliwe ??niby jest dobry a przeladowanie jest i to ponad 1,6 a zadane 1.3 z haczykiem, niestety pewnie bd musial dalej wydziera turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vacuometrem idzie sprawdzić N75 - podpina się go za zaworem i sprawdza jakie daje podcienienie na turbo. Jeśli jest ok 0,6-0,7 przy pełnym wysterowaniu % zaworka to znaczy, że jest sprawny, a leży grucha/turbo/geometria itd :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam jeszcze jedno pytanie , na vagu pokazuje przeladowanie turbiny ale nie wyskakuje blad w komputerze i nie musze gasic auta zeby turbina odzyla, mechanik mi powiedzial zebym jezdzil i sie nie przejmowal, ale czeka mnie wyjazd na 1800 km i troche mam stresa czy ta turbina wytrzyma czy sie nic nie stanie . czy dla swietego spokoju wydzierac turbo, dodam tylko ze przy schodzeniu z obrotow chrobocze tak jak w jednym z tematow tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi powiedział tuner to notlauf wystepuje wtedy gdy przeładowanie jest powyzej 200mbar i utrzymuje sie ponad 5 sek czyli jak jeździsz spokojnie bez butowania to nie bedzie ci rozłączać turbiny

zobacz czy rozruszanie w vagu na bassic settings gr 11 coś da, włącz na jakieś 20min niech sobie rusza sztangą a jak nie to jeśli masz czas i możliwość to kup uszczelki do turbo koszt 40zł i sam zrób czyszczenie bedziesz wtedy spokojnie spał chyba ze masz zle wyregulowane turbo po regeneracji to wtedy mozolna praca przy wielu próbach z vagiem

opis masz na forum :)

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde to syto, no nic jak wroce z dwlegacji to cos z tym podumam , pewnie trzeba bd wydrzec turbo i zobaczyc co tam sie dzieje dzieki za info panowie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...