Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sachs Performance problem


corradoowner

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do posiadaczy docisków Sachs Performance. Oddałem auto do mechanika na zmianę dwumasy, tarczy, łożyska, docisku i wysprzęglika. Cały zestaw kupiony po numerach Sachsa.

Mechanik zmienił cały komplet i pojawił się problem. Sprzęgło pracuje tak jak napisał Sachs na swojej stronie, podobnie do serii. Po odpaleniu auta nie można wrzucić biegu. Sprzęgło nie rozsprzęgla się. Wygląda to tak jakby docisk był grubszy niż seryjny. Czy miał ktoś z was podobny problem przy montażu tego docisku? Na co zwrócić uwagę? Jutro wszystko będzie ściągnięte i pomierzone. Mam zamiar sprawdzić grubość łożyska i tulei wyciskowej a następnie grubość samego docisku. Jeżeli okaże się, że to wina grubości docisku to co w takim przypadku? Dać go do szlifowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze sprzęgłowe Sachs posiadają sprężyny przez co są grubsze niż seryjna tarcza, która tych sprężyn nie posiada. Docisk Performance oprócz powierzchni samego docisku ma stopień, coś w rodzaju podtoczenia jakby z myślą o nowych tarczach ze sprezynami. Problem w tym że mocowanie sprężyn na tarczy opiera się o to podtoczenie docisku. Zamocowalem docisk w tokarce i zebrałem ten stopień, przez co teraz powierzchnia docisku performance jest taka sama jak w seryjnym docisku i tarcza opiera się o docisk całą swoją powierzchnia i wszystko działa jak powinno. Wniosek jest taki, że docisk Performance pasuje do tarczy bez sprężyn. Jeśli masz tarcze ze sprezynami to trzeba zebrać ok 3 mm na stronę wewnętrzną średnice docisku.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...