Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wrzuceniem 2 biegu A4 B7 1.8T BFB


ooomichal91ooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie 

Na początku z góry przepraszam , jeżeli wrzuciłem do nieodpowiedniego tematu itd ( jestem nowy ) :)

Od paru miesięcy mam problem z moją skrzynią biegów ( a4 b7 1.8t bfb skrzynia 5biegowa ) , a mianowicie strasznie ciężko wrzuca się drugi bieg . Na zimnym silniku 2 bieg wbija się bardzo ciężko , mam dziwne wrażenie jakby o coś haczyło , na rozgrzanym silniku jest trochę jakby lepiej , ale to i tak dalekie od ideału  :/ Przy szybszym wbiciu biegu pojawia się niepokojący zgrzyt .. są okresy , że drugi bieg wbija się dobrze ale potem znowu jest to samo. Inne biegi wrzuca się praktycznie idealnie , jedynie największy problem z tą dwójka.  Wymieniony został olej ( pare dni po wymianie było lepiej , potem znowu to samo ) oraz poduszka silnika ( tutaj to samo , pare dni lepiej i znów to samo ) . Po wizycie u mechanika dowiedziałem się , że niby na bank jest pęknięty synchronizator drugiego biegu ( nie do końca chce mi się w to wierzyć , ponieważ jeżeli był by pęknięty to przypuszczam , że w ogóle bym nie wbił drugiego biegu , a jak już mówiłem co jakiś czas są okresy , że jest prawie dobrze - chyba że się mylę  )  i koszt naprawy to 1500 zł , w co nie do końca chce mi się wierzyć ponieważ są okresy , że wchodzi ładnie . 

Z tematem męczę się już prawie pół roku i chciałbym to mieć za sobą i dalej cieszyć się frajdą z jazdy :) Być może ktoś miał podobne objawy i wyszedł z tego , lub ktoś się na tym zna ? Będę mega wdzięczny za każdą pomocną odpowiedź  . Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą dobry spec . Stwierdził że pęknięty i co nic nie zrobił ?  Nie zmienił  ?  Tak kazał jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział od razu,  że pęknięty synchronizator drugiego biegu i koszt naprawy tp 1500 zł. Wolę się podpytać tutaj na grupie , być może ktoś miał podobny problem i zrobić to po swojemu niż płacić tyle pieniędzy.  Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..to krzyczy ten mechanik jak " Cygan za matkę " !! ale być może ma rację...niestety. To że czasami lepiej Ci wchodzi może wynikać z wyrównania  prędkości obrotowej wałka z silnikiem ( tak z grubsza mówiąc ). Nie jestem pewny czy tańszą opcją nie będzie po prostu wymiana całej skrzyni... np.http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-ly7w-1-8t-skrzynia-biegow-ggg-i6930708028.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym samym pomyślałem czy nie lepiej drugą skrzynię.. ale z drugiej strony skrzynia jak ta 600 zł plus koszty wymiany 350 zł  i też nie wiadomo ile na takiej polata :/ Dlatego wierzę,  że może podpowiecie co warto jeszcze po swojemu sprawdzić niż ładować się w takie koszta.  Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem pekniety 800 zl wzial mechanik robota z czesciami. Z uzywkami tez nie wiesz czy dwojka ciezko nie wchodzila takie ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...