Skocz do zawartości
IGNOROWANY

NAGRANIE Z KAMERKI SAMOCHODOWEJ A ODSZKODOWANIE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę z takim małym problemem. Jakoś po świętach zawoziłem ojca do szpitala.... wracając do auta patrzę wgniotka na błotniku pp. No nic jazda nagranie z kamerki. Jest gościu i bardzo delikatne bujnięcie samochodem. No nic gadam z gościem (odczekałem sobie na niego) i mówię jak sprawa wygląda. Gość nie przyznaje się i spierdziela. Jadę na policję po miesiącu przychodzi pisemko "Zawiadomienie o niewniesieniu wniosku pokrzywdzonego do sądu" zawiadomienie. Na zawiadomieniu tylko na samym dole, że gość był ubezpieczony tu i tu. Czy z takim czymś mogę w ogóle zgłosić sprawę do ubezpieczyciela? Dodam, że szkoda to wgniotka prawego błotnika (może i minimalna ale ku*** jest i mnie to denerwuje bo było prawie idealne)

Edytowane przez Raamboo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Raamboo napisał:

Jadę na policję po miesiącu przychodzi pisemko "Zawiadomienie o niewniesieniu wniosku pokrzywdzonego do sądu" zawiadomienie.

Znaczy policja wykonała czynności i sprawcę ukarała mandatem (na owym zawiadomieniu zapewne masz nr sprawy, więc zadzwoń sobie na policję i dopytaj jak to zakończyli).

 

Godzinę temu, Raamboo napisał:

Na zawiadomieniu tylko na samym dole, że gość był ubezpieczony tu i tu. Czy z takim czymś mogę w ogóle zgłosić sprawę do ubezpieczyciela?

To normalna praktyka. Strony postępowania nie dostają notatki policyjnej (ochrona danych, a przy grubszych sprawach ryzyko samosądu). Szkodę możesz zgłosić ubezpieczycielowi potwierdzając zdarzenie owym zawiadomieniem i podając liczbę dziennika (nr sprawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gościa nie ukarano mandatem. Będę w domu wezmę pismo w rękę i napiszę co jest dokładnie napisane, bo nie będę ściemniał. I dodam, że zdarzenie miało miejsce na parkingu szpitala ale jak mi powiedziano a policji parking jest prywatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...