Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieprawidłowe Poziomowanie Bi Xenonów Audi A4 B8 LIFT


daro202

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogłem coś uszkodzić podczas wyciągania reflektora przedniego, prawego (od pasażera) w celu wymiany żarnika, ponieważ po wymianie żarnika i założeniu reflektora, podczas gdy silnik jest włączony naciskając pedał przyśpieszenia czyli gaz  (podczas jazdy i postoju) bi xenony obniżają się i podwyższają czyli- Jak nacisnę gaz to się obniżają w dół a jak puszczę gaz to powracają w górę. Nastawy są zrobione, żadnych błędów z VCDS-a nie ma. Co może być grane.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś coś uszkodzić, zależy jak mocno próbowałeś wpiąć żarnik. Aczkolwiek to jest dosyć mocno wszystko w lampie spięte także nie powinno być takiej sytuacji po samej wymianie żarnika.

Czujnik od zawieszenia może świrować. Lewa lampa ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągąłem  reflektor  ze dwa razy (szukając przyczyny ) aż za trzecim razem dopiero wyciągnąłem reflektor i włożyłem i po chwili włączam światła mijania a tu taka rzecz wyszła.(Moim zdaniem jakby jakiś  silniczek od poziomowania nie mógł zaskoczyć) Nie mam pojęcia co jest nie tak) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje tylko na jednej lampie? Dziwne, że obniża silniczki po wciśnięciu gazu. Powinien obniżać po otrzymaniu sygnału z czujnika na zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje na obu reflektorach. O dziwo....powiem więcej.....Jak zatrzymam się  autem w korku to zazwyczaj działa start /stop, czyli silnik wyłacza się i jak wtedy nacisnę pedał gazu to też reflektory się obniżają podwyższają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpiecznik nr6 licząc od góry w uchwycie bezpieczników całkiem po lewej, jak otworzysz drzwi kierowcy za zaślepką deski rozdzielczej. Sprawdź jak się zachowuje bez bezpiecznika. Nie wiem czy cokolwiek odpali - bezpiecznik odpowiada też za same lampy.

2 możliwość to czujnik przy zawieszeniu. Są dwa, z tyłu po lewej i z przodu po lewej. Przyczepione do wahacza, może się coś wypięło i świruje. 3 opcja sterownik - umieszczony za schowkiem pasażera. U Ciebie powinien być już zintegrowany ze sterownikiem całego auta.

Jest jeszcze opcja z silniczkami w lampie, ale wg. mnie to raczej nie to. Silniczki działają przecież. Interpretacja sygnału sterownika jest niewłaściwa, możliwe dlatego, że czujnik sobie "dynda" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,ponawiam temat pomóżcie

W dniu 12.02.2018 o 09:51, daro202 napisał:

Czy mogłem coś uszkodzić podczas wyciągania reflektora przedniego, prawego (od pasażera) w celu wymiany żarnika, ponieważ po wymianie żarnika i założeniu reflektora, podczas gdy silnik jest włączony naciskając pedał przyśpieszenia czyli gaz  (podczas jazdy i postoju) bi xenony obniżają się i podwyższają czyli- Jak nacisnę gaz to się obniżają w dół a jak puszczę gaz to powracają w górę. Nastawy są zrobione, żadnych błędów z VCDS-a nie ma. Co może być grane.....?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, daro202 napisał:

Panowie ,ponawiam temat pomóżcie

 

No to jedyne co przychodzi do głowy, to czujnik poziomowania coś świruje (albo z przodu albo z tyłu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie i stwierdzili że czujnik i bcm wymienią i problem zniknie 2200zł(czujnik i bcm)+500zł(robocizna). Ale pytanie co jest uszkodzone....? (SAMOCHÓD TEŻ MOŻNA WYMIENIĆ NA NOWY.....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2018 o 14:21, daro202 napisał:

Byłem w serwisie i stwierdzili że czujnik i bcm wymienią i problem zniknie 2200zł(czujnik i bcm)+500zł(robocizna). Ale pytanie co jest uszkodzone....? (SAMOCHÓD TEŻ MOŻNA WYMIENIĆ NA NOWY.....)

No czujnik rozumie, ale 09 nie wiem dlaczego chcą wymieniać? Patrzyłeś na kompa, wali błędami?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2018 o 23:33, mlody020 napisał:

No czujnik rozumie, ale 09 nie wiem dlaczego chcą wymieniać? Patrzyłeś na kompa, wali błędami?  

Żadnych błedów nie ma!!!!!!!! tylko jak naciskam pedał gazu to bi xenony się obniżają a jak puszczę pedał to wracają z powrotem, no i jeszcze robi się to jak na światłach np. stanę to start/stop zadziała czyli silnik się wyłączy i jak wtedy na wyłaczonym silniku nacisnę pedał gazu to tak samo się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij kompa i do sprawdzenia parametry czujników w momencie jak lampy reagują.   Kiedy i w jakim zakresie zmienia się napięcie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2019 o 22:42, Gwerty napisał:

Podeślij kompa i do sprawdzenia parametry czujników w momencie jak lampy reagują.   Kiedy i w jakim zakresie zmienia się napięcie.  

Gdzie to w VCDSie sprawdzić....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...